PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
3komentářů

Přehled nejčtenějších blogů o bydlení a domácnosti: najděte si svoji inspiraci!

Baví vás bydlení, design, ruční práce nebo se chcete jen tak koukat na krásné věci? Navštivte některý z blogů, jejichž autoři mají stejné zájmy. Připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších, vyberte si a čerpejte nové podněty.
Vydáno: 11.12.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 82329x

V České republice aktivně a pravidelně používá internet kolem 7 milionů lidí. Každý z nich má různé zájmy a záliby, ale všichni mají společné jedno téma: bydlení a domov. Se svými zkušenostmi, radami a zlepšováky, jak si pobyt doma co nejvíc zpříjemnit, se pak spousta internetových uživatelů ráda svěří ostatním na svém osobním blogu.

Vybrali jsme více než šest desítek nejzajímavějších počinů českých a slovenských blogerů, kteří se věnují bytovému designu, interiérům, ale i domácím ručním pracím a všemu ostatnímu, co s bydlením souvisí. Prohlédněte si jejich stránky a nechte se inspirovat i poučit.

 

1. TAMARKI - DIY blog

Blog šikovných rukou Tamarki je dílem Markéty, která o sobě říká, že tvoření provází celý její život. "Mé oči jsou nenasytné a tak se ráda obklopuji pěknými věcmi. Miluji staré věci s příběhem, baví mě dávat jim nový kabát. A tak při každé volné chvilce něco vymýšlím," píše Markéta na svých stránkách. Podívejte se na ně také a nechte se třeba inspirovat krásnými výrobky z její dílny.
NAVŠTÍVIT BLOG 

 

2. Design In White

Pisatelka blogu Design In White Klára se zajímá se o nové trendy v online marketingu a interiérovém designu, zkouší dělat grafiku i vizualizace a snaží se skamarádit s html kódem. Momentálně se jí nejvíc líbí moderní skandinávský styl interiérů s retromoderními prvky a sem tam nějakým úletem. Jak Klára bydlí, to se dozvíte právě na jejích osobních stránkách.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

3. Lucie Living 

Jak název blogu napovídá, za jeho řádky hledejte Lucii. Žije s manželem a dvěma syny ve starším mlýně, takže ve stavení s neustále probíhající rekonstrukcí. Jak o sobě majitelka webové stránky Lucie Living říká, má ráda svou rodinu, přátele, cestování, krásné interiéry, přírodu, módu, dobré jídlo a pití, prostě život. Vítejte na jejím blogu!
NAVŠTÍVIT BLOG

 

4. Maison de la Suisse

Blogerka Kateřina je hrdou maminkou dvou dětí a šťastnou manželkou. Bydlí v rodinném domě, který společně se zahradou stále zkrášluje. Má ráda klasickou hudbu, starožitnosti, i věci, které se jako starší jen tváří. Pak také dobré jídlo, sklenici vina, cestování a "vše, co člověku dělá radost a usnadňuje mu to lidské bytí". Čeká na vás na blogu Maison de la Suisse.
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

5. Můj dům, můj squat

Autorka blogu Můj dům, můj squat si říká Iri a je původní profesí novinářka, která se rozhodla pro nezávislé psaní o designu, módě a ilustraci. "Baví mě objevovat krásné věci, za kterými se skrývá originální nápad a zajímavý příběh. A až mě jejich hledání přestane naplňovat, přijde konečně čas na vlastní tvorbu," komentuje s nadhledem blogerka svou práci. Seznamte se s ní i vy.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

6. My One Way

"Vítejte na mém blogu. Tady mám o krok blíž ke krásným inspiracím od ostatních, při kterých relaxuji. Tady můžete částečně sledovat mou cestu k sobě samé. A uvidíte minimálně to, co mám ráda," zve vás k návštěvě blogu My One Way jeho majitelka Marta. Neváhejte a vstupte.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

7. Reci Veci

"Tvorím, šijem, mením, dávam druhú šancu, fotím čo sa mi páči, čo cítim, čo ma teší a po čom túžim…" To jsou slova Alexandry, která pro vás připravuje blog Reci Veci. Nahlédněte do jejího domova a podívejte se, jaké šikovné věci umí vyrobit.
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

8. Chaloupka na konci světa 

Blog Chaloupka na koci světa tvoří Jaroslava, řečená Rija. Její velkou láskou je právě chalupa, ve které s rodinou tráví víkendy. "Pomaličku se ji snažíme zútulnit, a tak se pokouším proniknout do tajů ručních prací a vyrábět různé doplňky a ozdoby. Přes léto pak přetvářím trávník v záhonky a realizuji své sny venku." Jak se jí to daří?
NAVŠTÍVIT BLOG

 

9. Jak se bydlí?

Blogovou stránku Jak se bydlí? o kultuře bydlení, designu i architektuře píše Jana. Zajímají ji pěkné interiery, design, ruční práce, knihy i filmy. Má ráda zajímavé nápady a vtipné věci, tak se nechte jejími postřehy a zkušenostmi také inspirovat.
NAVŠTÍVIT BLOG 

 

10. Soňa Malinová

Vlastní jméno dala svému blogu designérka, keramička, zakladatelka neziskové organizace a žena mnoha dalších dovedností Soňa. Mimo jiné o sobě píše, že v poslední době propadla kouzlu fotografie a připravuje otevření vlastní výstavní galerie. Podpořte ji v jejím úsilí prohlídkou blogu.
NAVŠÍVÍT BLOG

 

11. Vintagelover

Krásu omšelých časů vám na svém blogu Vintagelover přiblíží Monika. Píše o bydlení, zahradě, renovaci starých věcí i výrobě dekorací. Má ráda nápady za pár korun a její inspirací je skandinávský design, vintage předměty a hlavně bílá barva. Na její stránce najdete vše, co ji baví, inspiruje, a co miluje. Přesvědčí vás, že i zdánlivě staré věci mohou být ještě pěkné a užitečné.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

12. Quality Design

Interiérová designérka a obchodnice Pavlína je autorkou blogu Quality Design. Při své tvorbě se řídí mottem: "Naše domovy by měly vyprávět příběh našeho života. Zapomeňte na módu, na trendy, na dokonalost, která je nudná. Vybírejte si věci, které se vám líbí a váš domov bude mít styl." Jak se jí daří tahle slova naplňovat?
NAVŠTÍVÍT BLOG

 

13. La Petite Anne

Anna už jako malá trávila hodiny vystřihováním obrázků z katalogu nábytku a tvořením vlastních imaginárních domovů. Jak říká, interiérový design je její velká radost a zároveň sen o budoucím povolání, kvůli kterému také původně založila blog La Petite Anne. Má ráda umění, divadlo, tanec všeho druhu, cestování a kocoury. Přečtěte si její tipy na lepší bydlení i dobré jídlo.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

14. Bára Perglová

Bára Perglová o sobě na svém stejnojmenném blogu říká, že je Evropoběžnice, milovnice malých snílků, minimalistka, designomil i prostě jen holka. "Ráda si lakuju nehty výrazně červenou barvou, ráda se hezky oblíkám, miluju toulky po vintage marketech, ráda překonávám vlastní strach i vlastní hranice, abych mohla růst." Vydejte se s Bárou objevovat svět.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

15. A Home With Heart

Domov, kterému dává své srdce, vám představuje interiérová stylistka Petra. Kromě toho, že navrhuje finální podobu vnitřních prostor budov a přispívá do svého blogu A Home With Heart, tak také nadšeně objevuje krásné věci s příběhem. "Takové, které dělají domov domovem." Koukněte se, jak takové věci vypadají.
NAVŠTÍVIT BLOG

 

16. Home & Decor

Autorka blogu Home & Decor Veronika pracuje pro mediální vydavatelství. Ve volném čase se věnuje své dceři, ráda fotí, cestuje a poznává nová místa a lidi. Z toho pak také čerpá podněty pro další nápady. Prozradila na sebe, že zcela propadla kouzlu Paříže, přitahuje ji francouzský kavárenský styl, ale líbí se jí také jednoduché skandinávské interiéry. Přijměte pozvání na její stránky.
NAVŠTÍVIT BLOG 

 

17. Rady bytového designera - Očkodesign

Mužských blogů najdete v našem přehledu jako pověstného šafránu, tak nevynechejte návštěvu stránek bytového designéra Petra Molka. Původně restaurátor nábytku a truhlář se vypracoval až k otevření vlastního návrhářského studia, tvořícího originální vnitřní prostory. Autor příjemného blogu, kde najdete plno vědomostí i e-book ke stažení, vám vzkazuje: "Bavte se při zařizování interiéru!"
NAVŠTÍVIT BLOG

 

Další blogy pro vaši inspiraci i potěšení

18. Baví mě bydlet

19. Beaute Blog

20. Zahrada a já

21. Bohemia Living

22. Břichopasův blog o hračkách

23. Bumpkinova

24. Chic Ada

25. DC pokračování

26. Dědečkova zahrada

27. Dobré bydlo

28. Jana Grešáková

29. My Home Style

30. Spacelicious

31. Bydlení ve 3D

32. Kouzlo domova

33. A.B. Living

34. Lom-Life

35. Manu Propria

36. My joys of home

37. Jak jsme stavěli dům v Praze

38. Photography as my hobby

39. Maison de Plaisance

40. Maison de style sar

41. Syroovka

42. U nás na kopečku

43. Venkovský styl

44. Blogy o bydlení na Blogerky.cz

45. Design attractor

46. DesignVille

47. Stavba domu svépomocí

48. Interier Mag

49. My New Living

50. O bytech a lidech

51. Vintage Blog

52. iDesigner

53. Leeda’s living and life

54. Panel Story

55. Where I’m home

56. Mode de Boulangerie

57. Jane at Home

58. Interiér Magazín

59. Living Styles

60. Dream Gardens

61. My White Obsession

62. Kaleidoskop - Markéta Jinochová

63. Eurookna - Radek Štolpa

64. Dekoratér - amatér

Znáte dalšího zajímavého blogera, píšícího o bydlení? Chybí vám nějaký blog v našem přehledu? Napište nám do diskuze nebo na mail: kulhanek@exiteria.cz

Úvodní fotografie: ©Depositphotos.com/bonninturina

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 3
Nadpis:
  Vaše jméno:
Regály
Jako za mě určitě super článek. Akorát všichni podle moc řeší design a málo praktickou stránku věci. Já třeba když si zařizuju byt, tak je podle mě nejdůležitější, aby ten nábytek byl praktický. Třeba jsem strašně dlouho hledal nějaké regály, abych si na ně mohl odkládat různé věci v garáži. Až prostřednictvím firmy kvalitní regály jsem na jedny takové natrefil. Jinak to ale byla bída.
ODPOVĚDĚT
Jaromír Nogol | 13.09.2016
Re: Regály
Jaromíre, kde jste vlastně ty kvalitní regály od kovalčíka sehnal? nikde v obchodě jsem totiž na ně nikdy nenarazil. Dá se je někde sehnat, nebo to je jen po internetu? A vydržely by tíhu třeba stovky knih, nebo je to spíše na nějaké lehčí věci?
ODPOVĚDĚT
Tomáš Nitra | 14.09.2016
Re: Re: Regály
Tomáš Nitra - Vy jste asi telepat, že? Jak jste poznal, že jde o regály od nějakého Kovalčíka, když Jaromír Nogol v příspěvku nic takového nemá?
ODPOVĚDĚT
Zdeněk | 14.09.2016

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 170x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 108x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 211x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek