PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Tři miliardy korun! Tolik za tenhle týden utratíme na internetu!

Tři čtvrtiny uživatelů internetu tráví v těchto dnech volný čas prohlížením e-shopů a výběrem dárků pro své milé. A jen během tohoto týdne utratí nakupující na tuzemských webech až tři miliardy korun! Za co zaplatíme nejvíc?
Vydáno: 08.12.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3397x

Internetové Vánoce budou opět rekordní

Pokladny tuzemských e-shopů jsou nacpané k prasknutí, uživatelé internetu si totiž zvykli nakupovat pěkně v teple a pohodlí svých domovů a už tři čtvrtiny z nich se nebudou v předvánočním shonu mačkat ve frontách v kamenných obchodech. On-line prodeji se tak daří jako nikdy předtím, od poloviny září do Štědrého dne letos lidé na síti utratí více než 18 miliard! 

„Rekordní útraty očekáváme v týdnu od 9. prosince, kdy podle našich odhadů Češi nakoupí po síti zboží za téměř 3 miliardy korun.“  Jan Vetyška, Asociace pro elektronickou komerci

Podle údajů  Asociace pro elektronickou komerci (APEK) se na předvánočních prodejích výrazně podepsaly dva momenty, a to listopadová akce „Den dopravy zdarma“ a umělé snížení hodnoty koruny Českou národní bankou. „Díky tomuto zásahu se obraty oproti minulosti výrazně zvýšily už v listopadu,“ uvádí Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK. 

Letošní hity? Tablety, tradiční lego i kosmetika

Zdaleka největším prodejním trhákem letošních Vánoc jsou tablety, až po nich pak mobilní telefony, čtečky digitalizovaných knih, herní konzole a další elektronika. Tablety vděčí za svůj úspěch hlavně jednoduché ovladatelnosti, díky níž je začaly masově používat i děti. Ježíšek na ně ale stejně jako loni nezapomene ani s osvědčenou stavebnicí Lego a panenkou Barbie. Slečny a paní všeho věku zase budou krásně vonět, flakony s parfémem také patří k nejkupovanějšímu zboží předvánočních internetových prodejů, stejně jako tradiční pánská kosmetika nebo nářadí pro domácí kutily.

V kurzu je i nábytek, hlavně obývací stěny a skříně

Jedním z hitů předvánočních nákupů je i obývací stěna Sigma., Foto: MT-nábytek.cz
Jedním z hitů předvánočních nákupů je i obývací stěna Sigma.
Foto: MT-nábytek.cz
Ve velkém se před vánočními svátky na internetu prodává také nábytek, ačkoli nepatří k úplně tradičním dárkům a například složenou dvoumetrovou skříň pod stromeček budeme dávat jen stěží. Věc se má tak, že každý chce mít doma o svátcích čisto a útulno, tak spojí příjemné s užitečným a pořídí si nějaký pěkný nový kousek. Dnes už neplatí, že při koupi nábytku musíme objíždět jeden kamenný obchod za druhým, abychom otrávení a utahaní až v tom desátém našli to, po čem toužíme. Vybírat si můžeme v klidu ze svého křesla a objednané zboží nám zanedlouho dovezou takříkajíc až pod nos.

O tom, že těchto výhod využívá stále více lidí, ví svoje i Petr Vaculík, nákupčí společnosti Exiteria s.r.o., která provozuje skupinu internetových e-shopů s nábytkem. „Objem předvánočních objednávek nám oproti stejnému období v loňském roce vzrostl dvakrát až dvaapůlkrát,“ sdělil Petr Vaculík. Jak prozradil, lidé teď nejvíce nakupují obývací stěny, šatní skříně a zboží, které je zlevněné v akci, v tomto případě třeba nové jídelní sety. „Není pravdou, že nábytek z internetu musí být nutně nekvalitní, protože si ho kupující nemůže fyzicky osahat. Za lepší peníze prodáváme stejné a mnohdy i kvalitnější kusy než kamenné prodejny a zákazník k nim od nás dostane takové služby, o jakých se mu u nich může jenom zdát,“ říká nákupčí.

Peníze se z obchodů na síť přelévají čím dál víc

Počet lidí, kteří nakupují zboží i potraviny v on-line shopech roste každým dnem. Ze statistických údajů vzešlých z veřejných výzkumů vyplývá, že pouhá 3 procenta občanů České republiky starších patnácti let nikdy nenakoupila přes internet. Šest procent populace si pak za peníze něco na síti pořizuje alespoň jedenkrát týdně. A tak zatímco celkové tržby z maloobchodního prodeje byly v říjnu letošního roku podle statistiků nižší než v říjnu 2012, prodej zboží v on-line shopech zaznamenal meziročně více než 17-ti procentní nárůst. 

Grafika: Proč lidé rádi nakupují na internetu?, Zdroj: www.apek.cz
Grafika: Proč lidé rádi nakupují na internetu?
Zdroj: www.apek.cz
Internetoví obchodníci získávají navrch hned z několika důvodů. Nejdůležitější jsou pro každého nakupujícího samozřejmě nižší ceny, které si e-shopy bez zástupů prodavaček mohou dovolit. U zákazníků boduje také nepoměrně širší nabídka, čítající mnohdy tisíce kusů, a možnost prohlížet si ji na monitoru třeba o půlnoci. Na rozmyšlení je mnohem víc času a informace o výrobku i prodejci můžeme získat nejen od samotného obchodníka, ale také od dalších nakupujících

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na pohodlí, jaké nám internetové nakupování poskytuje. Žádné fronty, žádné tlačenice, žádné přepočítávání hotových peněz a všechno pěkně až ke dveřím. Takže suma sumárum se není čemu divit, že se on-line prodeji daří stále víc.

Elektronicky nakupujeme už přes 20 let

V naší malé kotlině začali internetoví obchodníci podnikat první nesmělé krůčky koncem 90. let minulého století, tou dobou už ovšem Američané několik let nakupovali ve velkém u Amazonu nebo na eBay. Evropa byla celkově poněkud pozadu, a to především kvůli nedůvěře v elektronické platební systémy. Přes značný pokrok v tomto směru dál například zůstává tuzemským fenoménem platba dobírkou v hotovosti řidičovi až při převzetí zboží, jakou lidé za oceánem vůbec neznají. Ovšem jasným důkazem, že Češi už přestali mít z nákupů na internetu strach, je skutečnost, že v letošním roce opět dosáhnou tržby zdejších on-line prodejen výš, než loni, a to na rekordních 50 miliard korun.

Použité fotografie:
1. (úvodní) Joe Buckingham CC BY 2.0
2. MT-nábytek.cz
3. www.apek.cz 

Nakupujete dárky na internetu? Kolik letos utratíte a za co? Napište nám do diskuze pod článkem!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 187x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 118x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 219x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek