0komentářů

Hledá se nejlepší nábytek, vymyšlený a vyrobený v letošním roce!

Asociace českých nábytkářů na podzim vyhlásila soutěž o ocenění „Nábytek roku 2014“. Tuzemští návrháři a výrobci se mohou přihlásit do 15. ledna, vítěze porota vyhlásí na konci března v rámci veletrhů For Furniture a For Office.
Vydáno: 26.11.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3381x

Zúčastnit se mohou všichni čeští výrobci

„Soutěž Nábytek roku organizuje Asociace českých nábytkářů (AČN) jako nástroj podpory českých výrobců nábytku. Nábytek je hodnocený z hlediska funkčnosti, bezpečnosti, estetiky i vhodnosti konstrukce a použitého materiálu,“ představuje cenu Tomáš Lukeš, tajemník AČN. Jak doplnil, přihlášené kousky bude hodnotit pětičlenná porota, zvolená z řad nezávislých designérů, bytových architektů i konstruktérů.

Písemné přihlášky přijímá nábytkářská asociace do poloviny ledna 2014. Počet počinů od jednoho soutěžícího není omezený, vždy však musí existovat minimálně jeden vyrobený kus. „Komise posuzuje nejlepší design a inovaci nábytku v daném roce. Zapojit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice, pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích. Cílem soutěže je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě s důrazem na kvalitní design, přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů i motivovat designéry k tvůrčí aktivitě,“ říká Tomáš Lukeš.

Letos vyhrála kancelářská židle

Vítěz ceny Nábytek roku 2013:, Dřevěná židle TON  Foto: AČN
Vítěz ceny Nábytek roku 2013:
Dřevěná židle TON Foto: AČN
Ocenění „Vítězný výrobek - Nábytek roku 2013“ si letos na jaře do Bystřice pod Hostýnem odvezla slavná akciová společnost Továrna ohýbaného nábytku (TON). Vítězství získala za první celodřevěnou kancelářskou židli „Mojo“, navrženou slovenským designérem Michalem Riabičem. Porota na ní kromě její podoby ocenila také ergonomický tvar, díky němuž se může sedící člověk houpat dopředu a dozadu, čímž podle výrobce pozitivně aktivuje svoji mysl. Stejnou cenu obdržela TON a.s. díky spolupráci s Michalem Riabičem už v roce 2011, a to za houpací křeslo „Wave“.

K dalším oceněným nábytkářským počinům letošního roku patřily třeba akustické kancelářské křeslo, praktický němý sluha, výškově nastavitelná pohovka nebo postel s netradičně provedeným masivním čelem. Všechny tyto produkty, které porotci označili za mimořádně zdařilé, mají právo nést logo „Nábytek roku 2013“.

O český nábytek je zájem, výrobce zachraňuje vývoz

Nábytkářský průmysl v Čechách se pomalu vzpamatovává po těžké ráně, zasazené krizí světové ekonomiky v předchozích letech. Výroba má vyrovnanou hodnotu, případně mírně roste, což je pozitivní zpráva, ale jen zčásti. „Tento stav je totiž způsobený pokračujícím růstem exportní výkonnosti českých nábytkářů zatímco další statistické údaje mluví o stagnaci spotřeby nábytku na tuzemském trhu a růstu spotřeby importovaného nábytku,“ sdělil Tomáš Lukeš z AČN. Podle jeho slov je dnes vývoz jedinou možností, jak se mohou tuzemští výrobci bránit krachu svých podniků. Další vývoj pak určí především situace na trzích ve velkých zemích Evropské unie.

Porotu letos zaujal netradiční němý sluha., Foto: AČN
Porotu letos zaujal netradiční němý sluha.
Foto: AČN
V soutěži bodovala nastavovací pohovka., Foto: AČN
V soutěži bodovala nastavovací pohovka.
Foto: AČN
Komisi se líbila i postel s velikým čelem., Foto: AČN
Komisi se líbila i postel s velikým čelem.
Foto: AČN

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 53x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 68x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek
2komentářů
Zahradní veletrh zadarmo! Napište si o vstupenku na FOR GARDEN - jsou ke stažení pouze dnes a jen omezený počet

Zahradní veletrh zadarmo! Napište si o vstupenku na FOR GARDEN - jsou ke stažení pouze dnes a jen omezený počet

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 156x

Chystáte se navštívit výstavu zahradní architektury, nábytku, techniky a zeleně FOR GARDEN? Máme pro vás vstupenky zdarma. Nenechte si je ujít, na veletrhu uvidíte a dozvíte se spoustu zajímavých věcí, užitečných pro vaši zahradu.

Celý článek