Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
28025
0komentářů

Jeden z největších světových veletrhů nábytku hostí Moskva

Snad jenom Eskymáci se svými ledovými iglú budou chybět od 18. do 22. listopadu na jednom z největších světových veletrhů nábytku a bydlení v Moskvě. Vedle výrobců z celé planety se tam zkusí prosadit i nábytkářská firma z Čech.
Vydáno: 11.11.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2957x

Stánky moskevského veletrhu "Mebel 2013" obsadí na výstavišti Expocentr plochu větší než 40 000 čtverečných metrů. Na už 25. ročník mezinárodní výstavy nábytku, kování a čalounění je přihlášeno více než 800 výrobců, designérů, návrhářů a dalších odborníků v oboru z 38 zemí světa. „Výstava je každoročně hlavní nábytkářskou událostí v Rusku a celé východní Evropě. Odráží dnešní stav tohoto odvětví u nás i ve světě, a to se všemi jeho klady i zápory, a zároveň sleduje současné trendy a změny na trhu,“ řekla ruskému webu mprorussia.ru Jelena Slomčinská, manažerka veletrhu.

Bohatí ruští oligarchové a jejich, paničky si na výstavišti Expocentr, dozajista přijdou na své.
Bohatí ruští oligarchové a jejich
paničky si na výstavišti Expocentr
dozajista přijdou na své.
Výstaviště bude rozdělené na sedm sekcí. „Styl“ představí klasický i moderní nábytek z různých zemí, „Komfort“ nabídne nábytek čalouněný, ve „Světové kuchyni“ najdou příchozí kromě moderních linek i spotřebiče a doplňky, v části nazvané „Kancelář“ bude k vidění vybavení pracovišť, „Snění“ ukrývá postele a matrace a konečně „Decor“ se věnuje převážně výzdobě interiérů. Součástí výstavy je také řada doprovodných akcí, od odborných seminářů o nejnovějších trendech a vývoji v nábytkářském průmyslu, přes interiérové poradenství po nejrůznější návštěvnické soutěže.

Představený nábytek, dekorační materiály a vybavení domácností doplní samostatná výstava nábytkového kování a příslušenství s názvem "ZOW 2013". Přes dvě stovky firem z řady zemí na ní ukážou nejnovější systémy nábytkového kování včetně materiálů i nástrojů na jeho výrobu.

Také Česká republika má své "želízko v ohni"

Na veletrhu v Moskvě bude k vidění nábytek, ze všech koutů světa.
Na veletrhu v Moskvě bude k vidění nábytek
ze všech koutů světa.
Do Moskvy mezi světové producenty nábytku zavítá také zřejmě jediný tuzemský výrobce, a to Dřevotvar družstvo z Jablonného nad Orlicí. „Na moskevský veletrh jsme poslali kolekci nábytku s bílým pigmentem a rádi bychom se tam s ní prosadili. Jedná se o čistě bílé skříně, komody, stoly, židle, knihovny a další kousky do jídelen, obývacích pokojů i ložnic,“ řekl našemu blogu Ivo Zajíček, odpovědný ve firmě za exportní prodej. Podle jeho informací už je nábytek na místě, expozice Dřevotvaru na něj dostala k dispozici 20 čtverečných metrů výstavní plochy.

První ročník veletrhu nábytku "Mebel" se v hlavním městě tehdejšího Svazu sovětských socialistických republik konal poprvé v roce 1974 a až do roku 1990 mohli Rusové jeho branami projít jen jednou za pět let. Od pádu komunismu a příchodu ekonomických reforem je akce každoroční, v roce 2003 nad ní převzala záštitu ruská obchodní komora s podporou ministerstva průmyslu a obchodu a vedení města Moskvy.

Použité fotografie:

1. Bernt Rostad CC BY 2.0
2. www.expocentr.ru
3. MT-nábytek.cz
4. MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 48x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 58x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 117x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek