0komentářů

Jeden z největších světových veletrhů nábytku hostí Moskva

Snad jenom Eskymáci se svými ledovými iglú budou chybět od 18. do 22. listopadu na jednom z největších světových veletrhů nábytku a bydlení v Moskvě. Vedle výrobců z celé planety se tam zkusí prosadit i nábytkářská firma z Čech.
Vydáno: 11.11.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3079x

Stánky moskevského veletrhu "Mebel 2013" obsadí na výstavišti Expocentr plochu větší než 40 000 čtverečných metrů. Na už 25. ročník mezinárodní výstavy nábytku, kování a čalounění je přihlášeno více než 800 výrobců, designérů, návrhářů a dalších odborníků v oboru z 38 zemí světa. „Výstava je každoročně hlavní nábytkářskou událostí v Rusku a celé východní Evropě. Odráží dnešní stav tohoto odvětví u nás i ve světě, a to se všemi jeho klady i zápory, a zároveň sleduje současné trendy a změny na trhu,“ řekla ruskému webu mprorussia.ru Jelena Slomčinská, manažerka veletrhu.

Bohatí ruští oligarchové a jejich, paničky si na výstavišti Expocentr, dozajista přijdou na své.
Bohatí ruští oligarchové a jejich
paničky si na výstavišti Expocentr
dozajista přijdou na své.
Výstaviště bude rozdělené na sedm sekcí. „Styl“ představí klasický i moderní nábytek z různých zemí, „Komfort“ nabídne nábytek čalouněný, ve „Světové kuchyni“ najdou příchozí kromě moderních linek i spotřebiče a doplňky, v části nazvané „Kancelář“ bude k vidění vybavení pracovišť, „Snění“ ukrývá postele a matrace a konečně „Decor“ se věnuje převážně výzdobě interiérů. Součástí výstavy je také řada doprovodných akcí, od odborných seminářů o nejnovějších trendech a vývoji v nábytkářském průmyslu, přes interiérové poradenství po nejrůznější návštěvnické soutěže.

Představený nábytek, dekorační materiály a vybavení domácností doplní samostatná výstava nábytkového kování a příslušenství s názvem "ZOW 2013". Přes dvě stovky firem z řady zemí na ní ukážou nejnovější systémy nábytkového kování včetně materiálů i nástrojů na jeho výrobu.

Také Česká republika má své "želízko v ohni"

Na veletrhu v Moskvě bude k vidění nábytek, ze všech koutů světa.
Na veletrhu v Moskvě bude k vidění nábytek
ze všech koutů světa.
Do Moskvy mezi světové producenty nábytku zavítá také zřejmě jediný tuzemský výrobce, a to Dřevotvar družstvo z Jablonného nad Orlicí. „Na moskevský veletrh jsme poslali kolekci nábytku s bílým pigmentem a rádi bychom se tam s ní prosadili. Jedná se o čistě bílé skříně, komody, stoly, židle, knihovny a další kousky do jídelen, obývacích pokojů i ložnic,“ řekl našemu blogu Ivo Zajíček, odpovědný ve firmě za exportní prodej. Podle jeho informací už je nábytek na místě, expozice Dřevotvaru na něj dostala k dispozici 20 čtverečných metrů výstavní plochy.

První ročník veletrhu nábytku "Mebel" se v hlavním městě tehdejšího Svazu sovětských socialistických republik konal poprvé v roce 1974 a až do roku 1990 mohli Rusové jeho branami projít jen jednou za pět let. Od pádu komunismu a příchodu ekonomických reforem je akce každoroční, v roce 2003 nad ní převzala záštitu ruská obchodní komora s podporou ministerstva průmyslu a obchodu a vedení města Moskvy.

Použité fotografie:

1. Bernt Rostad CC BY 2.0
2. www.expocentr.ru
3. MT-nábytek.cz
4. MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Vydáno: 21.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 44x

Na jaké akce ze světa bydlení se můžete podívat v únoru? Zajeďte si třeba do Prahy na výstavu Dřevostavby a Moderní vytápění 2017 nebo veletrh FOR PASIV, případně na výstavu Stavitel, která se koná v Lysé nad Labem.

Celý článek
Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 49x

Navštivte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníně. Najdete zde firmy z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti, můžete načerpat inspiraci, poradit se s odborníky a poslechnout si přednášky k aktuálním tématům.

Celý článek
Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 510x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek