PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Pohledy odjinud: svět bydlení očima úspěšných blogerek

Katka Horáková, Veronika Hrušková, Renata Křivá a Iri Novak - čtyři ženy jejichž koníčkem je kultura bydlení a psaní poutavých článků na toto téma. Přečtěte si, jak známé blogerky vidí svět a život nejen v tuzemských domácnostech.
Vydáno: 23.10.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5150x

Architektura, design, nábytek, doplňky, inteligentní domácnost nebo udělej si sám. Stále víc lidí se v dnešní době zabývá kvalitou bydlení a možnostmi jejího neustálého zvyšování. Svůj pohled na řešení domova, stejně jako neotřelé a zajímavé tipy, nápady i trendy, nám představí čtyři známé české blogerky, dlouhodobě se věnující problematice bytového a interiérového designu. Seznamte se s Katkou Horákovou, Veronikou Hruškovou, Renatou Křivou a Iri Novak, které se s vámi pravidelně dělí o své postřehy z nekonečně pestrého světa našich i světových domácností.

Katka Horáková: Škoda, že kultura bydlení u nás není vyšší prioritou

Katku Horákovou, ke psaní přivedlo, zařizování bytu.
Katku Horákovou
ke psaní přivedlo
zařizování bytu.
Katka Horáková, pisatelka blogu ‚DesignVille' žije v Brně s manželem a dvěma dětmi, šestiletou dcerou a dvouletým synem. V současné době je na rodičovské, po studiích se několik let věnovala tvorbě webových stránek a k designu interiérů ‚přičichla‘ až při zařizování stávajícího bytu, v němž její rodina nyní bydlí. 

„K blogování mě přivedl manžel. Poté, co viděl, jak jsem se opřela do návrhu interiéru našeho nového bytu a kolik času strávím ‚přepinováváním‘ inspirativních fotek na Pinterestu, přišel jednoho večera s otázkou, jestli nechci psát blog. Začalo mi to vrtat v hlavě, a když mě ještě během večera napadlo asi 40 námětů na články, bylo jasno,“ vysvětluje Katka, kde se vzala její touha sdělit ostatním své myšlenky. Jak říká, s technickou stránkou blogování nemá problém, protože jejich rodinná firma tvoří webové aplikace na míru, takže má k těmto technologiím velice blízko. 

Brněnskou blogerku podle jejích slov nejvíce oslovují geometrické vzory, kresby a objekty, které se schematizují a stylizují pomocí trojúhelníků a mnohoúhelníků. „Přijde mi škoda, jak nízko je v Česku kultura bydlení v žebříčku priorit většiny lidí, třeba ve srovnání s přístupem ve Skandinávii. A není to jen o penězích, lidi si spíš koupí drahé auto nebo dají peníze do oblečení a kosmetiky,“ okomentovala Katka Horáková tuzemskou situaci. 

Katka Horáková doporučuje:

 

Veronika Hrušková: Mám ráda francouzský kavárenský design

Veronika Hrušková si zamilovala Paříž.
Veronika Hrušková si zamilovala Paříž.
Veronika Hrušková z Prahy stojí v pozadí blogu ‚Home&Decor‘. Pracuje pro mediální vydavatelství a ve volném čase se kromě čtyřleté dcery věnuje svému e-shopu. Ráda fotí, cestuje a poznává nová místa a lidi, což jí dává prostor čerpat podněty pro další nápady.

Když Veroniku něco inspiruje, nadchne se pro to okamžitě. „Možná je to podmíněné skutečností, že mě baví učit se stále novým věcem. Teď třeba zvažuji, že začnu studovat,“ svěřila se blogerka s tím, že se v životě řídí heslem ‚Co tě nezabije, to tě posílí!‘ Interiéry ji bavily vždy, ale až návštěva hlavního města Francie proměnila její zájem v opravdovou zapálenost pro design bydlení. „Totálně jsem propadla kouzlu Paříže a po návratu jsem začala hledat na internetu různé tipy a rady, jak se takovým interiérům co nejvíce přiblížit,“ vzpomíná pisatelka. Blogování prostřednictvím e-shopu Home&Decor pak už pro ni bylo jen přirozeným pokračováním načaté cesty.

Podle Veroniky Hruškové nezáleží na tom, kdo má jaký oblíbený styl, ale líbí se jí, když je interiér celkově sladěný do posledního detailu. Osloví ji osobité a nápadité architektonické prostory, vypovídající něco o lidech, kteří v nich žijí. Naopak se jí nelíbí byty, co o sobě nic neřeknou. „Osobně mám ráda francouzský kavárenský design s nádechem industriálního stylu a líbí se mi jednoduchost skandinávských interiérů,“ nezapře blogerka svou slabost pro Francii. 

Veronika Hrušková doporučuje:

 

Renata Křivá: Dokázat se oprostit od zbytečností

Renatu Křivou zajímají geometrické tvary.
Renatu Křivou zajímají geometrické tvary.
Autorka blogu ‚Kokino Home‘ Renata Křivá o sobě říká, že je estétkou a má ráda vše, co ladí. Je mámou dvou malých rošťáků, kteří ji naučili být spíše estétem – praktikem a ne puntíčkářským pedantem. Zájem o design a bydlení má zřejmě v genech po mamince, která vždy doma vylepšovala nejrůznější věci. Je také velkou obdivovatelkou českého designu.

„Považuju se rovněž za typického tuzemského kutila, ráda totiž už od dětství vymýšlím zlepšováky a postupy, jak a co vyrobit. Taky jsem vždycky zkoušela výtvarničit a poslední roky i fotit,“ představuje se blogerka z Brna. Psát začala poté, co na internetu narazila na jeden z fashion blogů, a protože o bydlení nenašla téměř žádný, rozhodla se založit svůj vlastní. „Blogy tím, že uvádí odkazy na další blogy, tvoří jakousi síť, do které se snadno chytíte. Založení a základní princip blogování jsou velmi jednoduché, já však momentálně u svého blogu řeším hlavně, jak jinak, jeho estetickou stránku. Tady už narážím na nutnost znalosti programování a moje maximum je v tomhle ohledu občas nějaký html či css fígl,“ popisuje Renata Křivá, jak zvládá technickou stránku blogování.

Renatu odjakživa fascinoval styl 50. a 60. let, známý u nás jako ‚bruselský‘, díky nynější celosvětové oblibě vlny ‚retra‘ tak má všude kolem sebe dostatek inspirace. „Hodně mě baví geometrické tvary a mojí metou je minimalismus, i když vím, že je to cíl nedostižný. Ale pro mě je důležitější spíš ta cesta – dokázat se oprostit od zbytečností,“ prozradila na sebe blogerka. Nesouhlasí s tím, když se do tuzemských podmínek uměle zavádí styl, který je místně i časově vyloženě cizí, třeba jako panelákový byt alá Provence nebo alpské domky a roubenky na předměstí.

Renata Křivá doporučuje:

 

Iri Novak: Mám slabost pro grafiku a výtvarné umění 

Iri Novak vadí kopírování cizích stylů.
Iri Novak vadí kopírování cizích stylů.
Iri Novak je pseudonym, pod kterým tvoří blog s  názvem ‚Můj dům, můj squat‘ novinářka, pracující pro jednu z tuzemských tiskových agentur. Psát o bydlení začala poté, co si přečetla několik jiných internetových blogů.

„O design jsem se začala zajímat na popud kamaráda, který studoval architekturu. Naplno se ovšem moje vášeň rozjela v době, kdy jsem pro jeden časopis o bydlení začala psát designovou rubriku,“ vzpomíná Iri Novak, jak se dostala ke kultuře bydlení a jejímu zkoumání. Pro založení vlastního blogu jí poskytly inspiraci autorské příspěvky, které objevila na webu. „Bohužel nejsem moc technický typ, ale když mám s něčím problém, pomůže mi můj přítel, který pracuje v oboru informačních technologií,“ přiznává novinářka a blogerka. Jak sdělila, největší slabost má pro grafiku a výtvarné umění, které je součástí produktového designu. A vadí jí, že se v Čechách nevytváří žádný osobitý designový styl. „Často se jen kopíruje ten cizí, teď aktuálně vede ‚skandimánie‘,“ dodává Iri Novak.

 

Iri Novak doporučuje:

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 194x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 123x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 220x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek