0komentářů

Novinky ze světa nábytku teď uvidí Plzeň, Liberec i Ostrava

Po úspěšném veletrhu nábytku a bytového vybavení For Interior v Praze se výrobci, designéři a architekti rozjeli pochlubit i do tuzemských regionů. Na žhavé novinky ze světa bydlení se mohou těšit lidé z Plzně, Liberce i Ostravy.
Vydáno: 14.10.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5173x

Po úspěšném pražském veletrhu nábytku a bytového vybavení For Interior zamíří výrobci, designéři, architekti a další odborníci na kulturu bydlení do tuzemských regionů. Moderní i klasický nábytek, kuchyně, koupelny a další sortiment zaplní mezi 11. a 13. říjnem výstavní haly v Plzni a Liberci, o týden později pak podobná prezentace zamíří do Ostravy. Na návštěvníky veletržních akcí čeká nejen vystavené zboží, ale i všelijaké ochutnávky, soutěže, praktické řemeslné ukázky nebo třeba poradenství v problematice úspory energií.

Na největší veletrh bydlení a stavebnictví v západních Čechách zvou organizátoři všechny zájemce do sportovní haly TJ Lokomotiva Plzeň. Brány výstavy Moderní dům a byt & Moderní žena se tam otevřou v pátek 11. října v 9 hodin. „Spolu s venkovními prostory se podařilo na veletrh umístit přes stovku vystavovatelů. Takže je opět na co se těšit a proč přijít na tuto oblíbenou veletržní akci s tombolou, dobrou kávou a pramenitou vodou,“ láká Daniela Nevtípilová z pořadatelské společnosti Omnis. 

Cihly i parfémy, kamna i kabelky

Díky spojení nábytku se stavebninami a s výstavou pro ženy pod jednu střechu si přijde na své opravdu každý, kdo o víkendu do haly na východním předměstí Plzně zamíří. K vidění bude vše pro stavbu a rekonstrukci domu i k vybavení a dekoraci domácnosti. Zájemci se poradí s odborníky na téma úspory energií, a kdo bude mít štěstí, vyhraje nějakou pěknou cenu ve veletržní tombole.

Ženy pak budou pospíchat hlavně do zadní části výstavní haly. „Mohou si vybírat z textilní i kožené dámské konfekce, rukavic a kabelek i sportovního či dětského oblečení. Připravena pro ně bude nabídka léčebných pobytů, možnost nechat si číst budoucnost z ruky nebo se seznámit s porodem pod vedením duly. Nebude chybět líčící a nehtová kosmetika a přípravky pro podporu zdraví,“ vyjmenovala Daniela Nevtípilová.

Vzhůru do města bílých tygrů

Už devátý ročník prodejní a kontraktační výstavy „Dům a bydlení Liberec“ se zaměřením na úpravy a vybavení vnitřních i venkovních prostor domů a bytů přivítá od 10. do 13. října výstaviště pod Ještědem. Také tady se jeho návštěvníci seznámí s novými interiéry, nábytkem, kuchyněmi, koupelnami, bytovými doplňky nebo stavebními materiály. „Výstava zabere čtyři pavilony o rozloze 2 500 m², dvě montované mobilní haly o rozloze 1 500 m² a venkovní prostory o rozloze 4 000 m²,“ informuje Irena Spilková, zástupce firmy Diamant Expo, která Výstaviště Liberec provozuje.

V Ostravě se zaměří na teplo

Oblíbený každoroční veletrh „Dům a byt“ na ostravském výstavišti Černá louka dospěl po deseti letech své existence ke změně koncepce a od letošního roku mění název na „Teplo domova“. Jak název napovídá, hlavní expozice se teď budou soustředit především na vytápění a nakládání s energiemi. „Výstava nabízí prostor k prezentaci v oblasti stavebnictví, interiérového i venkovního vybavení a topení, přičemž oborové členění se rozšíří o kamna, kotle a krby. Nebude chybět nábytek, sedací soupravy, kuchyně a podobně,“ sdělila Janka Vijačková, manažerka ostravské výstavy.

Akce se na Černé louce uskuteční od 18. do 20. října a v jejím rámci pořadatelé připravili několik zajímavých přednášek, například na téma „Jak správně a úsporně topit“ nebo „Design krbů a kamen“. Příchozí si mohou také nechat odborně poradit od kominíků, kamnářů, obkladačů nebo malířů. Seznámí se s východním stylem feng-šuej a uvidí řadu praktických názorných ukázek.

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 28x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 75x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 94x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek