0komentářů

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.
Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 279x

I na samém prahu jara v březnu pro vás připravili pořadatelé nejrůznější akce z oborů stavebnictví i bydlení. Na jaké se tedy můžete těšit? Ve Výstavním centru Ideon v Pardubicích se hned v prvních dnech měsíce 2. až 4. března 2017 dozvíte řadu zajímavostí třeba o zdících materiálech, zateplování objektů, sanacích vlhkého zdiva, ale i o vybavení interiérů. 22. Pardubická stavební výstava nabídne i novinky v projektování staveb, střešních krytinách nebo v projektování staveb.

V Hradci Králové budou přednášet zahraniční hosté

Pokud vás láká oblast přírodního stavitelství a témata jako ekologické stavební materiály, úsporné technologie či udržitelné hospodaření s vodou, nenechte si letos ujít konferenci Stavby z přírodních materiálů 2017. Ve dnech 10. až 12. března ji najdete v Kulturním středisku Domovina v pražských Holešovicích. Hvězdami už 4. ročníku konference jsou významní zahraniční hosté profesor Gernot Minke a stavitelka Sigi Koko.

Výstaviště v Brně hostí ve dnech 21. až 24. března v pořadí 25. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2017. V úterý až čtvrtek bude areál otevřen od 09:00 do 17:00, v pátek o hodinu méně. Pokud vás zajímá například osvětlovací a elektrotepelná technika, najdete příslušné stánky v pavilonu P.

Letňanský areál bude hostit pětici veletrhů a akcí nejen v oboru stavebnictví.

Na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany se koná kvintet veletrhů zaměřená na obor stavění a rekonstrukce standardních, nízkoenergetických, pasivních i nulových staveb. Doplní je už pátá specializovaná výstava svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře. Co si pro vás tedy organizátoři v letňanském areálu od 23. do 26. března připravili?

Představení novinek a trendů pro nadcházející sezónu má v charakteristice 24. veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR HABITAT. Jeho hlavním cílem je oslovit na začátku stavební sezóny nejširší veřejnost i odborníky. Kontraktačně prodejní akce poskytuje ucelenou nabídku v oboru pevných interiérových prvků, stavby a rekonstrukcí, bazénů a saun. Pořadatelé přitom preferují renomované české firmy, přímé výrobce a výhradní dovozce.

For Garden představí nabídku všech zahradních oborů

Průřez všemi zahradními obory uvidíte i letos na 11. Mezinárodním veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a zeleně FOR GARDEN. Mezi hlavní témata patří projekty, realizace, údržba a vybavení zahrad, zahradní nábytek, technika, závlahy, osvětlení, krby, drobné stavby a dekorace.

Součástí Mezinárodní veletrh nábytku a bytového designu FOR FURNITURE je tradičně expozice o interiérových trendech. Přehlídka zajímavých materiálů, barev a solitérů, uskupených do čtyř směrů se koná již po čtvrté. Expozice bude stále ve vstupní hale č. 2, nikoli však v jedné z bočních částí, ale příchozí jí přímo projdou. Na původním místě vyrostl nový přednáškový sál, kde se bude mimo jiné konat i přednáška na téma interiérových trendů Poetic, Harmony, Smart a Cultural.

Hledáte nabídku z oblasti nemovitostí? Bydlení, nové projekty 2017 je pro vás to pravé.

Specializovaná výstava nových projektů bydlení Bydlení, nové projekty 2017 jako již každoročně představuje nejnovější nabídku z oblasti nemovitostí. Spojením s ostatnímu akcemi vznikl největší projekt v oblasti bydlení a bytových doplňků, facility managementu, což jsou služby domácnostem, správcovské a úklidové firmy, chytré domácnosti, dále v oborech renovace a opravy interiérů, finančního poradenství a také hypotečních úvěrů.

Ani letos nebude chybět výběrová přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker 2017. Rozdělení do tří sekcí kopíruje tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal nabídne výběr českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objeví mladá generace designérů, kteří buď studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field office, kde uvidíte zajímavé návrhy, ale i realizace interiérů.

Stavební materiály najdete na výstavě v Hradci Králové

Březnový přehled výstavních akcí uzavírá 20. Hradecká stavební výstava Stavba a zahrada - jaro 2017. Jedná se o tradiční přehlídku stavebních materiálů, technologií, služeb a novinek ve stavebnictví. Uskuteční se ve dnech 24. až 26. března v kongresovém centru Aldis Hradec Králové. Mimo jiné tu najdete co je nového v oblasti zahradní architektury, techniky či floristiky.

Využili jste naše tipy k návštěvě některých oborových stavebních akcí? Napište do komentáře pod článkem, jak se vám líbila a doporučte ji i ostatním čtenářům.

Použité fotografie: ABF, a.s., webové stránky veletrhů

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 54x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 102x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 112x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek