0komentářů

Druhou neděli v únoru je Světový den manželství. Překvapte svého partnera netradiční pozorností

Mezinárodní den manželství slaví sezdané páry pravidelně druhou neděli v únoru. Zkuste letos svátek pojmout netradičně, ale ani klasické dárky vůbec vynechat nemusíte. Mrkněte se na několik tipů pro překvapení manželky i manžela.
Vydáno: 10.02.2017 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 210x

Druhou neděli v únoru se slaví Světový den manželství. Řada výzkumů prý ukazuje, že lidé, kteří jsou oddáni, jsou šťastnější než svobodní jedinci. O partnerský vztah je ale třeba pečovat. Přitom žádný polotovar potěšení neexistuje, žádný univerzální recept také nefunguje. Chcete svou drahou polovičku na den manželství potěšit? Nabízíme vám malou inspiraci.

Nejvíce vás potěší, když bude váš partner šťastný

Ženě určitě udělá radost, když ji muž překvapí květinami, romantickou večeří nebo lístky do kina či divadla. Podobná gesta dámy od svých partnerů snad i tajně očekávají. Díky podobným dárečkům se v našem mozku uvolňují endorfiny, které mají pozitivní účinek na dobrou náladu a prožívání. Ve vztahu dvou lidí by nikdy neměly ztrácet své místo.

<p>Vymyslete pro svého partnera na Den manželství netradiční překvápko. Foto: ©Depositphotos.com/DesignPicsInc</p>

Vymyslete pro svého partnera na Den manželství netradiční překvápko. Foto: ©Depositphotos.com/DesignPicsInc

Pánové, zkuste jít ještě o level výš a slibte manželce, pokud to tedy už neděláte, že budete uklízet pravidelně vaši koupelnu a věnujete pozornost i lednici a dřezu v kuchyni. Je to jeden ze způsobů, jak uděláte partnerce radost a ukážete jí, že bez problémů zvládnete řadu věcí. Můžete také sami uvařit nějaké skvělé jídlo, ke kterému otevřete pečlivě vybranou lahvinku vína.

Světový den manželství připadá vždy na druhou neděli v únoru. Tento den se stal světovým symbolem pro manželství, které je po léta osvědčeným vztahem mezi mužem a ženou, zároveň oficiálním svazkem tento vztah upevňujícím.

Když už jsme dámy načali dlouhodobější předsevzetí, vašeho muže určitě potěší závazek, že jim budete sdělovat jenom to, co opravdu potřebujete. Ač je to proti všemu chápání, muži jsou šťastní, když mlčíte, protože tím pádem je podle nich všechno v pořádku. Podle výzkumů totiž muže prý vysiluje poslouchání toku vašich slov, protože se snaží analyzovat a řešit problém. Když pak muži dáte najevo, že se mu něco podařilo, jak moc si ho vážíte a jak vám je s ním dobře, budete hvězdy.Využijte zimy konečně jaksepatří a zajeďte si někam do termálních lázní s penzionem. Není lepší relax než se v teplé vodě kochat zasněženým okolím. Vyzkoušejte třeba společné sportovní aktivity, které ve vás podpoří pocit přirozené radosti. Nabízí se třeba společná hodina tenisu či tance. Nebo se vypravte do krajiny, kde jste ještě nebyli a přespěte v romantickém penzionu.

Na internetu najdete výletní tipy na speciálním portálu

Nabídka všemožných kulturních, sportovních a společenských akcí je po celé naší republice velmi široká a vybere si opravdu každý. Skvělým a nezbytným pomocníkem vám bude internet. Speciální portály, například kudyznudy.cz, vás bez problémů provedou po odkazech na zábavu podle vašeho gusta. Najdete tu vše potřebné, včetně času a místa.Je všeobecně známo, že smích je kořením života a opravdu pohodový partnerský vztah je ten, ve kterém ani jeden na humor nezapomíná. Dámy, představte si svého manžela, pokud bez uzardění a mrknutí oka pronesete třeba některou z těchto vět:

         •    Zůstanu přes víkend doma a vymaluji. Jdi si zahrát golf.
         •    Tvoje matka ti dala skvělé vychování. Vždycky jsem to říkala.
         •    Co do supermarketu. Pojďme se radši podívat do té nové hospody.
         •    Ne, dívej se v klidu na fotbal. Já zajedu s autem vyměnit olej.
         •    Rozhodla jsem se, že doma nemusím nosit šaty.

Drtivá většina mužů po těchto slovech zpravidla zůstane, jak říkají divadelníci, mírně „štronzo“. Opravdu asi stojí za to, když si jeho výraz na památku vyfotíte. Nakonec ale zjistíte, že smích skvěle působí jako antidepresivum, odhání negativní myšlenky a emoce.Překvapení, s nímž vybočíte z každodenního stereotypu, může být klidně třeba společná snídaně pro dva, kterou vám choť přinese na tácu přímo do postele. Výborné je ovoce na malé kousky, jogurt a trocha müsli. Pokud máte šikovné ručičky, můžete vaší ženě vyrobit ke svátku manželství skvělý šperk. Stačí k tomu provrtat mušle z vaší poslední dovolené a navěšet je na šperkařskou kůži.

O váš vztah neustále pečujte, všichni lidé se vyvíjí

Vstup do manželství automaticky nedává člověku záruku spokojenosti a štěstí. Každý vztah totiž vyžaduje práci. Jsou dobrá manželství, špatná manželství, ale žádné není dlouhodobě stabilní. Lidé se vyvíjí a stejně tak i vztah se musí měnit. Proto je třeba, aby lidé pečovali o vztah, lépe se znali a snažili se být tím nejlepším partnerem či partnerkou.Někdy ale nemusíte kupovat nebo vymýšlet vůbec nic. Stačí, když ke své ženě přijdete, obejmete ji, vezmete za ruce nebo pohladíte po tváří a trochu ji zalichotíte. Stačí pár jednoduchých vět o tom, jak jí to sluší, že je vám s ní hezky. Pamatujte, že na podobných maličkostech vztah také stojí. Každý totiž potřebuje cítit blízkost toho druhého. Mějte ze sebe navzájem radost a mějte se rádi.

Pořídili jste své drahé polovičce netradiční dárek ke dni manželství? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 14x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 66x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 84x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek