Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
35220
0komentářů

Předvánoční výprodeje jsou na obzoru. Na 25. listopad připadá černý pátek čili Black Friday. S ním startují řádné slevy

25. 11. vás čeká příchod pořádné cenové snižovačky. Říkejte si tomu černý pátek nebo Black Friday, jak je libo. Podstatné je, že ceny půjdou dolů a vaše koutky nahoru. Dárky ve výprodejích pořídíte o poznání lehčeji.
Vydáno: 22.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 328x

Už od 60. let minulého století si lidé zvykli na nástup předvánočních slev. Často ale při honbě za slevovými poklady propadají šílenství. Některé obzvlášť zběsilé lovce to přivedlo až do nemocnic.  Říkáte si „nepřiměřený odhad situace“? Těžko říct, nestála by vám třeba 70% sleva za pár modřin? Nenechte se nijak strašit, ale raději si v pátek v ulicích hlídejte záda před šílícími "slevohuntery".

<p>Nenechte sebou cloumat davem. Pohodlněji a také za levno nakoupíte v e-shopech. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock</p>

Nenechte sebou cloumat davem. Pohodlněji a také za levno nakoupíte v e-shopech. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock

Jak to vlastně všechno začalo? Letos vychází černý pátek na 25. listopadu. Nabízí se přímé spojení s významným dnem v historii americké ekonomiky, tedy krachem na newyorské burze v roce 1929. K tomu došlo shodou okolností přesně ve stejný den, tedy 25. listopadu. Předcházel mu ještě černý čtvrtek, který označuje tutéž událost.

Black Friday si nese své označení kvůli spojení obrovského množství nakupujících s dopravními kolapsy, které ochromily dopravu.

Ve skutečnosti je ale původ slev ukryt jinde, i když Ameriku neopustíme. V 60. a 70. letech se v USA a Kanadě rozšířila tradice velkého zahájení předvánočních slev, která připadá vždy na den následující po Dni díkůvzdání (4. listopadový čtvrtek). Získal si takovou popularitu, že už na něj každoročně čekají lidé po celém světě. V některých státech USA mají zaměstnanci i volno.

<p>Při nákupu přes internet vám tohle zcela jistě hrozit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/pressmaster</p>

Při nákupu přes internet vám tohle zcela jistě hrozit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/pressmaster

Záběry z některých obchodních domů při vypuknutí slevové mánie vypadají děsivě. Pravdou ale zůstává, že každému se nějaká ta korunka až tisícikorunka k dobru hodí. Třeba na hodně dobrou silvestrovskou lyžovačku. Posuďte na videu sami, jestli by se vám ale do toho chtělo. To jsou ale extrémy, kterých se snad nemusíte obávat. Existuje totiž pohodlná možnost nakoupit si doma z teplého křesílka.Nakupovat na e-shopech jsme se naštěstí v posledních letech naučili bez problémů. Tento trend roste opravdu zběsilým tempem. Na základě dobrých zkušeností začali být zákazníci důvěřivější a této možnosti jsou více nakloněni. Nikdo se tomu nemůže také divit, vždyť kdo by chtěl trávit čas procházením obchodů místo aktivit s přáteli či rodinou? A cukroví se taky samo neupeče…

Místo ostrých loktů v tlačenici si nachystejte klávesnici

Místo broušení loktů stačí nachystat prsty a proklikat se k té boží televizi, pohodlné posteli, nové počítačové hře nebo knize, na kterou pějí ostatní ódy. A pokud dvacátá knížka pod stromečkem už neoslňuje jako ta první, zkuste tentokrát třeba darovat domov svým minulým dárkům. E-shopy si už Black Friday osvojily ve velkém, takže je z čeho vybírat.

<p>Nemusíte mít ostré lokty, klávesnice a dobrý počítač na slevy stačí. Foto: ©Depositphotos.com/alexlmx</p>

Nemusíte mít ostré lokty, klávesnice a dobrý počítač na slevy stačí. Foto: ©Depositphotos.com/alexlmx

Nákup přes internet není samozřejmě možné aplikovat na všechno zboží. Něco si musíte takzvaně osahat a nakonec, ne každý se chce tomu roji štěbetajících dárkolačných skupinek vyhnout. Ideální volbou je tak v předvánočním čase spojení nákupu s vychutnáním pohárku svařáku či medoviny na některém z mnoha vánočních trhů.

Abyste si svařáček mohli vychutnat bez zbytečného stresu, právě teď může být ta správná doba na pořízení například těch nákladnějších položek ze seznamu pro Ježíška.

Dnes je černý pátek spojován s totálním davovým šílenstvím, řadou úrazů, dokonce i s několika úmrtími. Na druhé straně ale i s plusovými čísly v tabulkách obchodníků. Lidé v tento den čekají od brzkých ranních hodin před vstupy do obchodů, aby mohli jako první vést souboje o to cenově nejvýhodnější zboží. Nakonec ale v hysterii většinou berou vše, co jim přijde pod ruku. U internetu se tomu můžete už jen shovívavě usmívat.

Chystáte se v pátek využít některou ze slev v řadě obchodů a e-shopů? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a pochlubte se s cenovými úlovky ostatním čtenářům.

Autorka článku: Denisa Kašparovská

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/PixelsAway

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 55x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 71x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 834x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek