0komentářů

Předvánoční výprodeje jsou na obzoru. Na 25. listopad připadá černý pátek čili Black Friday. S ním startují řádné slevy

25. 11. vás čeká příchod pořádné cenové snižovačky. Říkejte si tomu černý pátek nebo Black Friday, jak je libo. Podstatné je, že ceny půjdou dolů a vaše koutky nahoru. Dárky ve výprodejích pořídíte o poznání lehčeji.
Vydáno: 22.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 522x

Už od 60. let minulého století si lidé zvykli na nástup předvánočních slev. Často ale při honbě za slevovými poklady propadají šílenství. Některé obzvlášť zběsilé lovce to přivedlo až do nemocnic.  Říkáte si „nepřiměřený odhad situace“? Těžko říct, nestála by vám třeba 70% sleva za pár modřin? Nenechte se nijak strašit, ale raději si v pátek v ulicích hlídejte záda před šílícími "slevohuntery".

<p>Nenechte sebou cloumat davem. Pohodlněji a také za levno nakoupíte v e-shopech. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock</p>

Nenechte sebou cloumat davem. Pohodlněji a také za levno nakoupíte v e-shopech. Foto: ©Depositphotos.com/belchonock

Jak to vlastně všechno začalo? Letos vychází černý pátek na 25. listopadu. Nabízí se přímé spojení s významným dnem v historii americké ekonomiky, tedy krachem na newyorské burze v roce 1929. K tomu došlo shodou okolností přesně ve stejný den, tedy 25. listopadu. Předcházel mu ještě černý čtvrtek, který označuje tutéž událost.

Black Friday si nese své označení kvůli spojení obrovského množství nakupujících s dopravními kolapsy, které ochromily dopravu.

Ve skutečnosti je ale původ slev ukryt jinde, i když Ameriku neopustíme. V 60. a 70. letech se v USA a Kanadě rozšířila tradice velkého zahájení předvánočních slev, která připadá vždy na den následující po Dni díkůvzdání (4. listopadový čtvrtek). Získal si takovou popularitu, že už na něj každoročně čekají lidé po celém světě. V některých státech USA mají zaměstnanci i volno.

<p>Při nákupu přes internet vám tohle zcela jistě hrozit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/pressmaster</p>

Při nákupu přes internet vám tohle zcela jistě hrozit nebude. Foto: ©Depositphotos.com/pressmaster

Záběry z některých obchodních domů při vypuknutí slevové mánie vypadají děsivě. Pravdou ale zůstává, že každému se nějaká ta korunka až tisícikorunka k dobru hodí. Třeba na hodně dobrou silvestrovskou lyžovačku. Posuďte na videu sami, jestli by se vám ale do toho chtělo. To jsou ale extrémy, kterých se snad nemusíte obávat. Existuje totiž pohodlná možnost nakoupit si doma z teplého křesílka.Nakupovat na e-shopech jsme se naštěstí v posledních letech naučili bez problémů. Tento trend roste opravdu zběsilým tempem. Na základě dobrých zkušeností začali být zákazníci důvěřivější a této možnosti jsou více nakloněni. Nikdo se tomu nemůže také divit, vždyť kdo by chtěl trávit čas procházením obchodů místo aktivit s přáteli či rodinou? A cukroví se taky samo neupeče…

Místo ostrých loktů v tlačenici si nachystejte klávesnici

Místo broušení loktů stačí nachystat prsty a proklikat se k té boží televizi, pohodlné posteli, nové počítačové hře nebo knize, na kterou pějí ostatní ódy. A pokud dvacátá knížka pod stromečkem už neoslňuje jako ta první, zkuste tentokrát třeba darovat domov svým minulým dárkům. E-shopy si už Black Friday osvojily ve velkém, takže je z čeho vybírat.

<p>Nemusíte mít ostré lokty, klávesnice a dobrý počítač na slevy stačí. Foto: ©Depositphotos.com/alexlmx</p>

Nemusíte mít ostré lokty, klávesnice a dobrý počítač na slevy stačí. Foto: ©Depositphotos.com/alexlmx

Nákup přes internet není samozřejmě možné aplikovat na všechno zboží. Něco si musíte takzvaně osahat a nakonec, ne každý se chce tomu roji štěbetajících dárkolačných skupinek vyhnout. Ideální volbou je tak v předvánočním čase spojení nákupu s vychutnáním pohárku svařáku či medoviny na některém z mnoha vánočních trhů.

Abyste si svařáček mohli vychutnat bez zbytečného stresu, právě teď může být ta správná doba na pořízení například těch nákladnějších položek ze seznamu pro Ježíška.

Dnes je černý pátek spojován s totálním davovým šílenstvím, řadou úrazů, dokonce i s několika úmrtími. Na druhé straně ale i s plusovými čísly v tabulkách obchodníků. Lidé v tento den čekají od brzkých ranních hodin před vstupy do obchodů, aby mohli jako první vést souboje o to cenově nejvýhodnější zboží. Nakonec ale v hysterii většinou berou vše, co jim přijde pod ruku. U internetu se tomu můžete už jen shovívavě usmívat.

Chystáte se v pátek využít některou ze slev v řadě obchodů a e-shopů? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a pochlubte se s cenovými úlovky ostatním čtenářům.

Autorka článku: Denisa Kašparovská

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/PixelsAway

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 91x

Na počátku stavby nebo přestavby domu či bytu je stavební projekt. Jak si vybrat správné materiály, postupy i dodavatelské firmy? Pomohou vám odborníci na stavební výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě. Přijďte se inspirovat.

Celý článek
Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 171x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek