PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nevíte, kam se podívat v prosinci? Přijměte pozvání na prosincové akce a výstavy ze světa designu, staveb a bydlení

Chcete si odpočinout od nakupování vánočních dárků i vánočního shonu a zajímá vás design, architektura či bydlení? Podívejte se, na jakých výstavách se v prosinci můžete dozvědět něco nového. Na své si přijdou i vaše děti.
Vydáno: 14.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 645x

V prosinci se haly výstavišť zaplní především vánočními trhy. Pokud vás však nakupování vánočních dárků neláká a zajímá vás spíše design, architektura a bydlení, nezoufejte. Koná se totiž několik výstav, které by vás mohly zaujmout. Kam si můžete zajet odpočinout od vánočního shonu a stresu a něco nového se dozvědět?

EDEN 3000

Do 30. prosince můžete na výstavišti v Brně navštívit Stavební centrum EDEN 3000. Jedná se o výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění a pro popularizaci nových výrobků a technologií. Na volné ploše je připravená prezentace montovaných rodinných domů a dřevostaveb a můžete si zde prohlédnout i bazény, zastřešení, dlažby, zahradní architekturu a další exponáty.

V přízemí budovy Nový Tuzex najdete 3D expozici stavebních materiálů, výrobků a technologií v čele s interaktivní expozicí zaměřenou na trvale udržitelnou výstavbu z grantu OP VK (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost). Kromě toho vás čekají i odborné vzdělávací semináře, prodejna odborné literatury a poradenské a informační centrum s odborníky z oboru stavebnictví. Stavební centrum je otevřené každý den od 10 do 18 hodin, v průběhu veletrhů pak od 9 do 18 hodin. Vstupné je zdarma.

<p>EDEN 3000 je výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění. Foto: bvv.cz</p>

EDEN 3000 je výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění. Foto: bvv.cz

Český kubismus

3. 12. se otevírá v Domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu v Praze nová expozice Český kubismus. Ve dvou podlažích najdete průřez českým kubismem s těžištěm v interiérové tvorbě let 1911 - 1914 s přesahem až do počátku dvacátých let. Čeká vás zde výběr významných nábytkových souborů a solitérních kusů od Pavla Janáka, Josefa Gočára, Vlastislava Hofmana, Josefa Chochola, Otakara Novotného a Antonína Procházky.

Vystavený nábytek doplní také keramika, předměty z kovů, ornamentální tapetové vzory, plakáty a užitá grafika. Architekturu pak přiblíží projekce vycházející ze současných fotografií architektonických realizací, kterou doplní výběr dobových snímků a publikovaných architektonických návrhů. Expozice bude přístupná v úterý od 10 do 19 hodin, od středy do neděle pak od 10 do 18 hodin. Plné vstupné je 150 Kč, snížené 80 Kč.

<p>V expozici Český kubismus najdete průřez českým kubismem. Foto: czkubismus.cz</p>

V expozici Český kubismus najdete průřez českým kubismem. Foto: czkubismus.cz

Česká cena za architekturu 2016

V Centru současného umění DOX na Poupětově v Praze vás od 9. 11. do 11. 12. 2016 čeká výstava, která vám představí všechny realizace nominované do užšího výběru v soutěži Česká cena za architekturu 2016 a podrobně přiblíží práce finalistů i vítěze celé soutěžní přehlídky. Její první ročník vyhlásila v lednu 2016 Česká komora architektů, přihlásilo se do ní téměř 500 architektonických realizací a do užšího výběru pak porota vybrala 63 prací, z nichž v listopadu vybrala deset finalistů a jednoho držitele České ceny za architekturu 2016.

V pondělí je výstava přístupná od 10 do 18 hodin, ve středu a v pátek od 11 do 19 hodin, ve čtvrtek od 11 do 21 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin. V úterý je zavřeno. Vstupné, které platí na všechny probíhající výstavy v centru DOX, je pro dospělé 180 Kč, pro studenty a seniory 90 Kč a pro děti od 7 do 15 let 60 Kč. Menší děti a držitelé ZTP průkazů mají vstup zdarma.

<p>Výstava Česká cena za architekturu 2016 vám představí realizace nominované v soutěži do užšího výběru. Foto: dox.cz</p>

Výstava Česká cena za architekturu 2016 vám představí realizace nominované v soutěži do užšího výběru. Foto: dox.cz

Architektura pro korunu

Od 7. 11. do 31. 12. 2016 se k 700. výročí narození Karla IV. koná výstava Architektura pro korunu, která je určená především pro děti. Ty se zde seznámí s obdobím gotiky, lidmi, uměním a architekturou ve spojení s Karlem IV. Výstava je pojata jako procházka po gotickém městě s průvodcem, kterým je architekt Petr Parléř. Město tvoří kulisy, modely, artefakty, repliky dobových objektů, panely s informacemi a obrázky.

Děti si mohou poskládat vitráž gotického okna a navštívit praktické dílny, kde si vyzkouší některé související činnosti. Výstava se koná ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie v Praze. Otevřeno je od úterý do neděle mezi 10 a 18 hodinou, přičemž vstupné je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty a seniory. Děti do 16 let mají vstup zdarma.

<p>Na výstavě Architektura pro korunu se děti seznámí s lidmi, uměním a architekturou z dob Karla IV. Foto: hravyarchitekt.cz</p>

Na výstavě Architektura pro korunu se děti seznámí s lidmi, uměním a architekturou z dob Karla IV. Foto: hravyarchitekt.cz

Víte o nějaké další prosincové akci nebo výstavě na téma design, stavby nebo bydlení? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 145x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 95x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 204x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek