0komentářů

Nevíte, kam se podívat v prosinci? Přijměte pozvání na prosincové akce a výstavy ze světa designu, staveb a bydlení

Chcete si odpočinout od nakupování vánočních dárků i vánočního shonu a zajímá vás design, architektura či bydlení? Podívejte se, na jakých výstavách se v prosinci můžete dozvědět něco nového. Na své si přijdou i vaše děti.
Vydáno: 14.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 339x

V prosinci se haly výstavišť zaplní především vánočními trhy. Pokud vás však nakupování vánočních dárků neláká a zajímá vás spíše design, architektura a bydlení, nezoufejte. Koná se totiž několik výstav, které by vás mohly zaujmout. Kam si můžete zajet odpočinout od vánočního shonu a stresu a něco nového se dozvědět?

EDEN 3000

Do 30. prosince můžete na výstavišti v Brně navštívit Stavební centrum EDEN 3000. Jedná se o výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění a pro popularizaci nových výrobků a technologií. Na volné ploše je připravená prezentace montovaných rodinných domů a dřevostaveb a můžete si zde prohlédnout i bazény, zastřešení, dlažby, zahradní architekturu a další exponáty.

V přízemí budovy Nový Tuzex najdete 3D expozici stavebních materiálů, výrobků a technologií v čele s interaktivní expozicí zaměřenou na trvale udržitelnou výstavbu z grantu OP VK (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost). Kromě toho vás čekají i odborné vzdělávací semináře, prodejna odborné literatury a poradenské a informační centrum s odborníky z oboru stavebnictví. Stavební centrum je otevřené každý den od 10 do 18 hodin, v průběhu veletrhů pak od 9 do 18 hodin. Vstupné je zdarma.

<p>EDEN 3000 je výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění. Foto: bvv.cz</p>

EDEN 3000 je výstavní projekt na podporu bydlení, rekonstrukcí i stavění. Foto: bvv.cz

Český kubismus

3. 12. se otevírá v Domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu v Praze nová expozice Český kubismus. Ve dvou podlažích najdete průřez českým kubismem s těžištěm v interiérové tvorbě let 1911 - 1914 s přesahem až do počátku dvacátých let. Čeká vás zde výběr významných nábytkových souborů a solitérních kusů od Pavla Janáka, Josefa Gočára, Vlastislava Hofmana, Josefa Chochola, Otakara Novotného a Antonína Procházky.

Vystavený nábytek doplní také keramika, předměty z kovů, ornamentální tapetové vzory, plakáty a užitá grafika. Architekturu pak přiblíží projekce vycházející ze současných fotografií architektonických realizací, kterou doplní výběr dobových snímků a publikovaných architektonických návrhů. Expozice bude přístupná v úterý od 10 do 19 hodin, od středy do neděle pak od 10 do 18 hodin. Plné vstupné je 150 Kč, snížené 80 Kč.

<p>V expozici Český kubismus najdete průřez českým kubismem. Foto: czkubismus.cz</p>

V expozici Český kubismus najdete průřez českým kubismem. Foto: czkubismus.cz

Česká cena za architekturu 2016

V Centru současného umění DOX na Poupětově v Praze vás od 9. 11. do 11. 12. 2016 čeká výstava, která vám představí všechny realizace nominované do užšího výběru v soutěži Česká cena za architekturu 2016 a podrobně přiblíží práce finalistů i vítěze celé soutěžní přehlídky. Její první ročník vyhlásila v lednu 2016 Česká komora architektů, přihlásilo se do ní téměř 500 architektonických realizací a do užšího výběru pak porota vybrala 63 prací, z nichž v listopadu vybrala deset finalistů a jednoho držitele České ceny za architekturu 2016.

V pondělí je výstava přístupná od 10 do 18 hodin, ve středu a v pátek od 11 do 19 hodin, ve čtvrtek od 11 do 21 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin. V úterý je zavřeno. Vstupné, které platí na všechny probíhající výstavy v centru DOX, je pro dospělé 180 Kč, pro studenty a seniory 90 Kč a pro děti od 7 do 15 let 60 Kč. Menší děti a držitelé ZTP průkazů mají vstup zdarma.

<p>Výstava Česká cena za architekturu 2016 vám představí realizace nominované v soutěži do užšího výběru. Foto: dox.cz</p>

Výstava Česká cena za architekturu 2016 vám představí realizace nominované v soutěži do užšího výběru. Foto: dox.cz

Architektura pro korunu

Od 7. 11. do 31. 12. 2016 se k 700. výročí narození Karla IV. koná výstava Architektura pro korunu, která je určená především pro děti. Ty se zde seznámí s obdobím gotiky, lidmi, uměním a architekturou ve spojení s Karlem IV. Výstava je pojata jako procházka po gotickém městě s průvodcem, kterým je architekt Petr Parléř. Město tvoří kulisy, modely, artefakty, repliky dobových objektů, panely s informacemi a obrázky.

Děti si mohou poskládat vitráž gotického okna a navštívit praktické dílny, kde si vyzkouší některé související činnosti. Výstava se koná ve Valdštejnské jízdárně Národní galerie v Praze. Otevřeno je od úterý do neděle mezi 10 a 18 hodinou, přičemž vstupné je 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty a seniory. Děti do 16 let mají vstup zdarma.

<p>Na výstavě Architektura pro korunu se děti seznámí s lidmi, uměním a architekturou z dob Karla IV. Foto: hravyarchitekt.cz</p>

Na výstavě Architektura pro korunu se děti seznámí s lidmi, uměním a architekturou z dob Karla IV. Foto: hravyarchitekt.cz

Víte o nějaké další prosincové akci nebo výstavě na téma design, stavby nebo bydlení? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 437x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1938x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 980x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek