0komentářů

Pojďte se podívat, co všechno vás čeká na podzimním stavebním veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Přijeďte se podívat do Olomouce na veletrh STAVOTECH – Moderní dům. Načerpáte inspiraci a nápady z oblasti energetických úspor, ekologických staveb i architektury. Získané informace navíc můžete rovnou zkonzultovat s odborníky.
Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 636x

STAVOTECH - Moderní dům Olomouc je největším podzimním veletrhem na Moravě. Je určený nejen pro odborníky ze stavebního oboru, ale i pro širokou veřejnost a lidi, kteří se připravují nebo již realizují stavbu, rekonstrukci či renovaci bytu, domu nebo chaty. 52. ročník veletrhu se koná od čtvrtka 3. do soboty 5. listopadu 2016 v pavilonu A a na přilehlých venkovních plochách olomouckého výstaviště Flora. Čeká vás nabídka více než 150 firem i doprovodné výstavy, konference, semináře a prezentace. Veletrh bude otevřený od 9 do 18 hodin, v sobotu jen do 17 hodin. Plné vstupné je 50 Kč a zlevněné 30 Kč, my však pro vás máme volnou vstupenku zdarma.

Nosnou částí veletrhu STAVOTECH je široká nabídka výrobků a služeb snad ze všech odvětví stavebního oboru, interiérového vybavení a nábytku. Podzimní etapa veletrhu se navíc vyznačuje největším zastoupením vystavovatelů z oblasti topení a úspor energie. Můžete zde porovnat nabídku různých druhů kotlů, kamen i dalších forem topení a zjistit novinky v oblasti izolací. Velké zastoupení bude mít i moderní stavění ze dřeva a firmy s nabídkou dřevostaveb.

Souběžně probíhající výstavy

Výstava EKOENERGA je zaměřená na úspory energie a využití obnovitelných zdrojů. Najdete zde firmy zabývající se úsporami energií a topnými technologiemi, zejména pak tepelnými čerpadly, rekuperací, solárními panely, vytápěním biomasou a dalšími ekologickými způsoby. Přednášková část bude věnována domácí automatizaci a komplexnímu řízení chytrých budov, elektrickému podlahovému vytápění pro nízkoenergetické a pasivní domy, projektování soustav ústředního vytápění, smysluplnému využívaní solární techniky a tradičně i využití tepelných čerpadel a rekuperaci vzduchu.

Tématem doprovodné výstavy a konference MORAVSKÁ DŘEVOSTAVBA je téma dřevostaveb. Přednáškový blok představí tradiční i specifické materiály a technologie vhodné pro dřevostavby, jejich certifikace, zakládání a samotnou realizaci i rekonstrukci v pasivním standardu, a to přímo na příkladech z praxe. 

Doprovodné akce, semináře a přednášky

ArchDesign Morava je osvětová multižánrová akce zaměřená na architekturu, design a stavebnictví. Navazuje na 11 let probíhající Olomoucké dny architektury a stavebnictví a její součástí budou přednášky, exkurze a panelové architektonické a designové výstavy. Čtvrteční podvečer bude patřit jednomu z nejvýznamnějších krajinářských architektů Zdeňku Sendlerovi a představení jeho tvorby, páteční odpoledne zase tématu projektování v památkově chráněném prostředí z pohledu architekta i NPÚ. Autorská komentovaná přehlídka povede do prostor aplikačního centra BALUO FTK UP Olomouc. Celou akci budou doplňovat další architektonické a designové přehlídky.

Seminář připravený ve spolupráci s Olomouckým krajem se bude zabývat aktuálními dotačními programy – Nová zelená úsporám, Kotlíkové dotace a Dotace na energetické úspory v bytových domech. V pátek můžete navštívit bezplatnou právní poradnu, sobotní přednášky se pak budou věnovat populárnějším tématům, jako jsou geopatogenní zóny nebo jak a čeho se vyvarovat při stavbě svépomocí. Během veletrhu se koná i přehlídka investičních příležitostí RegionInvest, jejíž součástí je expozice měst a obcí Olomouckého kraje, kde se kromě kraje samotného představí i města Olomouc, Prostějov, Zábřeh a Litovel.Na všechny přednášky a exkurze je vstup zdarma.

Nenechte si ujít veletrh STAVOTECH. Je bohatým zdrojem informací a inspirace a své si tady najdou jak odborníci, tak i široká veřejnost.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 59x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 127x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek
Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Vydáno: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 107x

14. února má svátek Valentýn a s ním i všichni zamilovaní. Jak a kde tento svátek vznikl a kdy jej začali lidé slavit? Jak oslavit Valentýna tradičně i netradičně a jak udělat radost nejen svému partnerovi či partnerce?

Celý článek