0komentářů

Pojďte se podívat, co všechno vás čeká na podzimním stavebním veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Přijeďte se podívat do Olomouce na veletrh STAVOTECH – Moderní dům. Načerpáte inspiraci a nápady z oblasti energetických úspor, ekologických staveb i architektury. Získané informace navíc můžete rovnou zkonzultovat s odborníky.
Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 427x

STAVOTECH - Moderní dům Olomouc je největším podzimním veletrhem na Moravě. Je určený nejen pro odborníky ze stavebního oboru, ale i pro širokou veřejnost a lidi, kteří se připravují nebo již realizují stavbu, rekonstrukci či renovaci bytu, domu nebo chaty. 52. ročník veletrhu se koná od čtvrtka 3. do soboty 5. listopadu 2016 v pavilonu A a na přilehlých venkovních plochách olomouckého výstaviště Flora. Čeká vás nabídka více než 150 firem i doprovodné výstavy, konference, semináře a prezentace. Veletrh bude otevřený od 9 do 18 hodin, v sobotu jen do 17 hodin. Plné vstupné je 50 Kč a zlevněné 30 Kč, my však pro vás máme volnou vstupenku zdarma.

Nosnou částí veletrhu STAVOTECH je široká nabídka výrobků a služeb snad ze všech odvětví stavebního oboru, interiérového vybavení a nábytku. Podzimní etapa veletrhu se navíc vyznačuje největším zastoupením vystavovatelů z oblasti topení a úspor energie. Můžete zde porovnat nabídku různých druhů kotlů, kamen i dalších forem topení a zjistit novinky v oblasti izolací. Velké zastoupení bude mít i moderní stavění ze dřeva a firmy s nabídkou dřevostaveb.

Souběžně probíhající výstavy

Výstava EKOENERGA je zaměřená na úspory energie a využití obnovitelných zdrojů. Najdete zde firmy zabývající se úsporami energií a topnými technologiemi, zejména pak tepelnými čerpadly, rekuperací, solárními panely, vytápěním biomasou a dalšími ekologickými způsoby. Přednášková část bude věnována domácí automatizaci a komplexnímu řízení chytrých budov, elektrickému podlahovému vytápění pro nízkoenergetické a pasivní domy, projektování soustav ústředního vytápění, smysluplnému využívaní solární techniky a tradičně i využití tepelných čerpadel a rekuperaci vzduchu.

Tématem doprovodné výstavy a konference MORAVSKÁ DŘEVOSTAVBA je téma dřevostaveb. Přednáškový blok představí tradiční i specifické materiály a technologie vhodné pro dřevostavby, jejich certifikace, zakládání a samotnou realizaci i rekonstrukci v pasivním standardu, a to přímo na příkladech z praxe. 

Doprovodné akce, semináře a přednášky

ArchDesign Morava je osvětová multižánrová akce zaměřená na architekturu, design a stavebnictví. Navazuje na 11 let probíhající Olomoucké dny architektury a stavebnictví a její součástí budou přednášky, exkurze a panelové architektonické a designové výstavy. Čtvrteční podvečer bude patřit jednomu z nejvýznamnějších krajinářských architektů Zdeňku Sendlerovi a představení jeho tvorby, páteční odpoledne zase tématu projektování v památkově chráněném prostředí z pohledu architekta i NPÚ. Autorská komentovaná přehlídka povede do prostor aplikačního centra BALUO FTK UP Olomouc. Celou akci budou doplňovat další architektonické a designové přehlídky.

Seminář připravený ve spolupráci s Olomouckým krajem se bude zabývat aktuálními dotačními programy – Nová zelená úsporám, Kotlíkové dotace a Dotace na energetické úspory v bytových domech. V pátek můžete navštívit bezplatnou právní poradnu, sobotní přednášky se pak budou věnovat populárnějším tématům, jako jsou geopatogenní zóny nebo jak a čeho se vyvarovat při stavbě svépomocí. Během veletrhu se koná i přehlídka investičních příležitostí RegionInvest, jejíž součástí je expozice měst a obcí Olomouckého kraje, kde se kromě kraje samotného představí i města Olomouc, Prostějov, Zábřeh a Litovel.Na všechny přednášky a exkurze je vstup zdarma.

Nenechte si ujít veletrh STAVOTECH. Je bohatým zdrojem informací a inspirace a své si tady najdou jak odborníci, tak i široká veřejnost.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 15x

Navštivte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníně. Najdete zde firmy z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti, můžete načerpat inspiraci, poradit se s odborníky a poslechnout si přednášky k aktuálním tématům.

Celý článek
Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 483x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1949x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek