0komentářů

Zajímáte se o design a módní trendy? Zajeďte se podívat na pražský Designblok, Prague Design and Fashion Week

Poslední říjnový týden patří osmnáctému ročníku Designbloku, který se koná v Praze. Těšte se na různé designové přehlídky, výstavy a přednášky i slavné designéry. Jedním z hlavních hostů bude japonský designér Arihiro Miyake.
Vydáno: 25.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 303x

Designblok je největší přehlídkou designu a módy ve střední Evropě. Festival se koná už od roku 1999, kdy jej založili ředitelé pořádající agentury Profil Media, a to konkrétně Jana Zielinski a Jiří Macek. Designblok uvádí každý rok tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.

Osmnáctý ročník Designbloku proběhne v Praze od 27. do 31. října 2016, přičemž otevřeno bude denně od 10 do 21 hodin. Celotýdenní vstupné do všech budov, na módní přehlídky a doprovodné akce vychází pro dospělého na 350 Kč, pro důchodce, studenty a ZTP na 200 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.

<p>V Superstudiu uvidíte novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Foto: designblok.cz</p>

V Superstudiu uvidíte novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Foto: designblok.cz

Program Designbloku 2016

Hlavní program Designbloku se odehraje na pražském Výstavišti Praha Holešovice. Průmyslový palác bude rozdělen na tři prostory, a to na Superstudio, Openstudio a Designérii, v Lapidáriu pak najdete Art House. Každý prostor vám nabídne jiný charakter instalací a celkově se vám zde představí více než 200 vystavovatelů. Ve střední hale Průmyslového paláce vás čeká kruhová Garden Stage, kde se bude každý den odehrávat živý program, třeba módní přehlídky, koncerty a přednášky známých designérů.

Designbloku se tradičně účastní také desítky pražských galerií, showroomů a pop-up shopů, které pro vás připravují speciální programy a akce. Výstavy najdete i u šperkařů, v nově otevřených showroomech s nábytkem a v pražských uměleckých školách. Ty vystavují práce svých absolventů a studentů. Pražské ulice pak zaplní venkovní instalace v podání českých designérů. Všechny účastníky Designbloku najdete na stránkách festivalu, exteriérové objekty najdete na Václavském náměstí nebo Na Příkopech.

<p>Jedním z hlavních hostů Designbloku bude japonský designér Arihiro Miyake. Foto: designblok.cz</p>

Jedním z hlavních hostů Designbloku bude japonský designér Arihiro Miyake. Foto: designblok.cz

Co vás čeká na pražském výstavišti?

V Superstudiu si budete moci prohlédnout novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel prestižních českých i zahraničních značek a výrobců. Můžete zde načerpat inspiraci pro zařizování interiérů a uvidíte nové produkty, které vznikly ve spolupráci firem se špičkovými designéry.

Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů, kteří vám představí především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Této přehlídky se zúčastní i umělecké školy, které vám představí nejlepší práce svých studentů. Některé výrobky z oblasti produktového designu, módy a šperků si budete moci od designérů dokonce koupit.

Designérie je krajinou zážitků. Čekají vás zde interaktivní instalace, které si můžete prohlédnout, vyzkoušet a hrát si s nimi. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. V prostoru Art House pak budou nachystány projekty a instalace na pomezí umění a designu. Toto místo by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků.

<p>Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů. Foto: designblok.cz</p>

Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů. Foto: designblok.cz

Načerpejte inspiraci ze světa designu a módních trendů na pražském Designbloku 2016.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 432x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1938x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 980x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek