Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
34650
0komentářů

Zajímáte se o design a módní trendy? Zajeďte se podívat na pražský Designblok, Prague Design and Fashion Week

Poslední říjnový týden patří osmnáctému ročníku Designbloku, který se koná v Praze. Těšte se na různé designové přehlídky, výstavy a přednášky i slavné designéry. Jedním z hlavních hostů bude japonský designér Arihiro Miyake.
Vydáno: 25.10.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 206x

Designblok je největší přehlídkou designu a módy ve střední Evropě. Festival se koná už od roku 1999, kdy jej založili ředitelé pořádající agentury Profil Media, a to konkrétně Jana Zielinski a Jiří Macek. Designblok uvádí každý rok tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.

Osmnáctý ročník Designbloku proběhne v Praze od 27. do 31. října 2016, přičemž otevřeno bude denně od 10 do 21 hodin. Celotýdenní vstupné do všech budov, na módní přehlídky a doprovodné akce vychází pro dospělého na 350 Kč, pro důchodce, studenty a ZTP na 200 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.

<p>V Superstudiu uvidíte novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Foto: designblok.cz</p>

V Superstudiu uvidíte novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Foto: designblok.cz

Program Designbloku 2016

Hlavní program Designbloku se odehraje na pražském Výstavišti Praha Holešovice. Průmyslový palác bude rozdělen na tři prostory, a to na Superstudio, Openstudio a Designérii, v Lapidáriu pak najdete Art House. Každý prostor vám nabídne jiný charakter instalací a celkově se vám zde představí více než 200 vystavovatelů. Ve střední hale Průmyslového paláce vás čeká kruhová Garden Stage, kde se bude každý den odehrávat živý program, třeba módní přehlídky, koncerty a přednášky známých designérů.

Designbloku se tradičně účastní také desítky pražských galerií, showroomů a pop-up shopů, které pro vás připravují speciální programy a akce. Výstavy najdete i u šperkařů, v nově otevřených showroomech s nábytkem a v pražských uměleckých školách. Ty vystavují práce svých absolventů a studentů. Pražské ulice pak zaplní venkovní instalace v podání českých designérů. Všechny účastníky Designbloku najdete na stránkách festivalu, exteriérové objekty najdete na Václavském náměstí nebo Na Příkopech.

<p>Jedním z hlavních hostů Designbloku bude japonský designér Arihiro Miyake. Foto: designblok.cz</p>

Jedním z hlavních hostů Designbloku bude japonský designér Arihiro Miyake. Foto: designblok.cz

Co vás čeká na pražském výstavišti?

V Superstudiu si budete moci prohlédnout novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel prestižních českých i zahraničních značek a výrobců. Můžete zde načerpat inspiraci pro zařizování interiérů a uvidíte nové produkty, které vznikly ve spolupráci firem se špičkovými designéry.

Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů, kteří vám představí především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Této přehlídky se zúčastní i umělecké školy, které vám představí nejlepší práce svých studentů. Některé výrobky z oblasti produktového designu, módy a šperků si budete moci od designérů dokonce koupit.

Designérie je krajinou zážitků. Čekají vás zde interaktivní instalace, které si můžete prohlédnout, vyzkoušet a hrát si s nimi. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. V prostoru Art House pak budou nachystány projekty a instalace na pomezí umění a designu. Toto místo by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků.

<p>Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů. Foto: designblok.cz</p>

Openstudio je přehlídkou tvorby více než stovky designérů. Foto: designblok.cz

Načerpejte inspiraci ze světa designu a módních trendů na pražském Designbloku 2016.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 55x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 70x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 780x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek