PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Svůj svátek slaví v srpnu průběžně i lenoši a lenošky. Jak si nejraději pohovíte vy?

Každý si někdy rád zalenoší, a kdo tvrdí, že ne, ten je lenošný dvakrát tolik. Lenošky a lenoši slaví 8. či 10. srpna svůj svátek. V tento den si nicneděláním připomenou, že nejen práce je smyslem života. Kde se vám lenoší nejlíp?
Vydáno: 05.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 852x

Nebudete tomu možná věřit, ale 10. srpen je Dnem lenošení. Anebo možná také 8. srpen. Oficiální zdroje se na datu tohoto nevšedního svátku nemohou příliš shodnout. A nevylučují, že lenošení by se mělo vlastně slavit celý měsíc srpen. Každou příležitost k relaxu přivítejte, protože koneckonců jsou prázdniny a léto se sluníčkem je v plné síle.

Pokud je krásně, úplně vypněte a zalenošte si někde venku u vody

Jak vlastně nejraději lenošíte vy? Oslavte Světový den lenošení celodenním odpočinkem, do něhož občas zařadíte něco dobrého k jídlu a pití. Pokud je venku vedro, běžte nebo jeďte na koupaliště či k volné vodě, prostě tam, kde bude dobře po těle i na duši. „Vypněte“ mozek, zahoďte starosti za hlavu, lenošení si opravdu užívejte a nikam se zbytečně nehoňte.

<p>Jen si tak trochu dáááchnout a zalenošit. Láká vás to? Dnes můžete. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness</p>

Jen si tak trochu dáááchnout a zalenošit. Láká vás to? Dnes můžete. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness

K dokonalé oslavě svátku lenochů v případě atmosférických poruch přímo vybízí pohodlné křeslo, ušák. Zaposlouchejte se do svých oblíbených skladeb, na které nemáte v běžné dni vůbec čas, nebo si přečtěte jednu z dlouho odkládaných knížek. Přece jen si chcete potrápit mozkové závity? Dejte se do luštění křížovek, dokreslovek, či sudoku.

K lenošení doma přímo vybízí prostorná sedačka nebo křeslo ušák.

Označení líného člověka “lenoch” má prý slovanský původ s indoevropským základem ve tvaru le-no. Což znamenalo něco jako pomalý nebo klidný. Z lenocha pak vychází slovo lenošení, jako pojmenování jeho nejoblíbenější (ne)činnosti. Lenoch znamená také opěradlo na pohovce, které se říká lenoška, a lenoch se říkalo i podložce pro rovné psaní do nelinkovaných sešitů.

<p>Mně budete něco povídat...Já vím o lenošení své a ne jen jednou za rok. Foto: ©Depositphotos.com/chrissi</p>

Mně budete něco povídat...Já vím o lenošení své a ne jen jednou za rok. Foto: ©Depositphotos.com/chrissi

Podle názoru všech zasvěcených odborníků je oddech pro lidské tělo životně důležitý. Nikdo totiž nedokáže podávat špičkové výkony bez toho, aby relaxoval. Metody lenošení jsou přitom různé. Někdo se jen tak povaluje v posteli nebo na sedačce v obýváku, jiný se rád houpe v zahradě na závěsné pružinové houpačce, spousta lidí se mileráda naloží do vany plné pěny.

Občas si zalenošit je prospěšné a zdravé, ale všeho s mírou

Nic se samozřejmě nesmí přehánět. Dávejte si velký pozor, aby se občasného lenošení lehce nestala chronická lenost. Lidé, postižení touto potíží, totiž obecně nejsou ve společnosti příliš oblíbení. Zato se dá v jistém smyslu slova říci, že mají život o něco jednodušší. Dlouhodobou lenost spolu s nicneděláním obvykle doprovázejí obezita, bolavá záda, špatné srdíčko a další tělesné potíže.

<p>Rozkládací rohová sedací souprava z e-shopu MT-nábytek.cz, ideální pro lenošení.</p>

Rozkládací rohová sedací souprava z e-shopu MT-nábytek.cz, ideální pro lenošení.

Stále oblíbenější jsou „polohoupací“ křesla s konstrukcí z ohýbaného dřeva. I tady se můžete při odpočinku pohupovat a nemusíte mít obavu ze ztráty rovnováhy, i když křeslo nemá zadní nohy. Pro milovníky povalování je skvělé kulaté ratanové křeslo s polštářem, známé pod názvem Papasan. Pohodlně se zaboříte a už se vám určitě nebude chtít vylézat.

Jak jste nastavení na odpočinek vy? Lenošíte nebo spíš aktivně sportujete, případně se doma věnujete rekonstrukcím a opravám? Napište do komentáře pod článkem, co preferujete a doporučte to ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 163x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 208x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek