0komentářů

Zajímáte se o zdravý životní styl či EKO vytápění? Pak byste neměli chybět na Chodském veletrhu v Domažlicích

Přijďte se podívat na Chodský veletrh. Načerpáte inspiraci, nakoupíte zdravé výrobky a s odborníky se poradíte ohledně dotací. Můžete se zúčastnit i soutěže o wellness výrobky. Kdy a kde se veletrh koná a co dalšího vás čeká?
Vydáno: 01.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 800x

Již pošesté se v rámci Chodských slavností uskuteční Chodský veletrh, který se letos ponese v duchu zdraví a zdravého životního stylu. Veletrh se koná od pátku 12. 8. do neděle 14. 8. v hale TJ Jiskra v Domažlicích na ulici Fügnerova, což je jen kousek od chystané poutě. Vstup na veletrh je zdarma a při příchodu na veletrh dostane každý bylinkový dárek. Navíc se můžete zúčastnit losování o wellnes přístroj a léčebné přípravky. Brány veletrhu budou otevřené v pátek od 13 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 19 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.

Co zdravého si na veletrhu můžete koupit?

Na veletrhu se seznámíte s bulharskými probiotiky vyvinutými pro kosmonauty, která stimulují imunitní systém a mají protirakovinový účinek, vyzkoušíte osvěžující olej Yin-Yang, což je starojaponský rostlinný olej, který osvěží dech a ulehčí tělu po požití těžkých jídel a česká rodinná firma vám představí přírodní produkty a různé druhy potravinových doplňků s beta-glukanem z hlívy ústřičné, které posilují obranyschopnost těla. Zároveň můžete využít i irisdiagnostiku, což je zjištění problémů a jejich příčin z oční duhovky.

Na veletrhu nakoupíte kosmetiku se vzácnými složkami z kozího mléka i léčivé přípravky z australského oleje z "čajového" stromu. Specifickou vlastností oleje jsou antiseptické účinky využívané pro medicínské účely. Další z firem představí koupelové soli, tělová mléka a sprchové gely ze solí z maďarských léčivých pramenů. Zajímavá bude poradna analyzující auru, kde se dozvíte více o svých čakrách. Se zdravím souvisí i zdravý mozek, který si procvičíte v expozici s logickými hrami a hlavolamy.

Pro zdravý spánek je připravena nabídka spacího anatomického systému. Jedná se o stavebnici, která zohledňuje vaši váhu, postavu a pohlaví. Pro správný výběr jednotlivých komponentů (postelový rám, lamely, matrace) lze využít senzorovou deku, která po vašem ulehnutí v počítači vyhodnotí, která místa jsou jakou vahou zatížena. Na základě těchto výsledků vám bude navržena ta nejpohodlnější a pro vaši páteř nejzdravější postel. Navíc na veletrhu pořídíte i elastické spodní prádlo, pyžama či kabáty.

Chodský veletrh není jen o zdraví

Chodský veletrh není jen pro zájemce o zdravý životní styl. Najdete zde i sekci z oblasti stavby a ekologického vytápění. Zajímavá je nabídka záložních zdrojů pro kotle, čerpadla nebo vrata, výtahy a požární ventilátory. Seznámíte se s energeticky úspornými systémy pro vytápění rodinných domů, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy nebo ekologické kotle na tuhá paliva, a dozvíte se, jak přestavět klasický litinový kotel na kotel s automatickým podavačem paliva.

Na veletrhu bude vystavený i systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který ušetří energie na vytápění objektu, a zároveň zajistí hygienickou výměnu vzduchu. Těšit se můžete také na expozici s tepelnou a zvukovou izolací pro nízkoenergetické a pasivní stavby, která se aplikuje nástřikem nebo litím přímo na stavbě. Hospodyňky si pak mohou vyzkoušet vodní vysavač vhodný k čištění čalounění a koberců nebo různé kuchyňské roboty.

Co dalšího vás na veletrhu čeká?

Na veletrhu bude k dispozici velká expozice bylinkového zahradnictví, kde si budete moci vybrat ze stovky druhů vypěstovaných bylinek v přenosných květináčích. O způsobu pěstování či účincích bylinek se můžete poradit přímo s odborníky ze zahradnictví. A protože se letošní ročník Chodského veletrhu nese v duchu zdravého životního stylu, bylinek a jejich léčivých účinků, dostanete při vstupu na veletrh dárek v podobě sáčku se semínky koriandru setého, měsíčku lékařského, maralího kořenu či slézu maurského.

Novinkou veletrhu je poradna Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí na téma Nová zelená úsporám. Výzvy k podání žádosti jsou kontinuální a žádat o dotaci můžete až do roku 2021, přičemž u rodinných domů můžete získat dotace až na 50 % výdajů. V poradně se dozvíte, na jaká opatření můžete žádat o finanční podporu, jak správně podat žádost o dotaci na rodinný dům a jakých chyb se vyvarovat. Přítomní odborníci budou po celou dobu konání veletrhu připraveni zodpovědět vaše individuální dotazy. 

Jak se můžete zapojit do soutěže?

Soutěže o wellness přístroj a wellness přípravky se mohou zúčastnit všichni návštěvníci, a to velice snadno. Obyvatelé domažlického okresu v pondělí nebo v úterý před konáním veletrhu naleznou ve svých poštovních schránkách pozvánku na veletrh i s losovacím kupónem. Tento kupón vyplňte a vhoďte na veletrhu do losovacího osudí u vchodu. Pokud kupón zapomenete doma nebo ho do schránky nedostanete, získáte ho přímo na veletrhu. Losování výherců proběhne v neděli 16. 8. ve 14 hodin a výherce bude o výhře informován telefonicky.

Přijďte na Chodský veletrh, odpočiňte si, inspirujte se a nechte se potěšit bylinkovým dárkem. Více informací naleznete na www.omnis.cz.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 76x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 146x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek
Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Vydáno: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 112x

14. února má svátek Valentýn a s ním i všichni zamilovaní. Jak a kde tento svátek vznikl a kdy jej začali lidé slavit? Jak oslavit Valentýna tradičně i netradičně a jak udělat radost nejen svému partnerovi či partnerce?

Celý článek