0komentářů

Zajímáte se o zdravý životní styl či EKO vytápění? Pak byste neměli chybět na Chodském veletrhu v Domažlicích

Přijďte se podívat na Chodský veletrh. Načerpáte inspiraci, nakoupíte zdravé výrobky a s odborníky se poradíte ohledně dotací. Můžete se zúčastnit i soutěže o wellness výrobky. Kdy a kde se veletrh koná a co dalšího vás čeká?
Vydáno: 01.08.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 706x

Již pošesté se v rámci Chodských slavností uskuteční Chodský veletrh, který se letos ponese v duchu zdraví a zdravého životního stylu. Veletrh se koná od pátku 12. 8. do neděle 14. 8. v hale TJ Jiskra v Domažlicích na ulici Fügnerova, což je jen kousek od chystané poutě. Vstup na veletrh je zdarma a při příchodu na veletrh dostane každý bylinkový dárek. Navíc se můžete zúčastnit losování o wellnes přístroj a léčebné přípravky. Brány veletrhu budou otevřené v pátek od 13 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 19 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.

Co zdravého si na veletrhu můžete koupit?

Na veletrhu se seznámíte s bulharskými probiotiky vyvinutými pro kosmonauty, která stimulují imunitní systém a mají protirakovinový účinek, vyzkoušíte osvěžující olej Yin-Yang, což je starojaponský rostlinný olej, který osvěží dech a ulehčí tělu po požití těžkých jídel a česká rodinná firma vám představí přírodní produkty a různé druhy potravinových doplňků s beta-glukanem z hlívy ústřičné, které posilují obranyschopnost těla. Zároveň můžete využít i irisdiagnostiku, což je zjištění problémů a jejich příčin z oční duhovky.

Na veletrhu nakoupíte kosmetiku se vzácnými složkami z kozího mléka i léčivé přípravky z australského oleje z "čajového" stromu. Specifickou vlastností oleje jsou antiseptické účinky využívané pro medicínské účely. Další z firem představí koupelové soli, tělová mléka a sprchové gely ze solí z maďarských léčivých pramenů. Zajímavá bude poradna analyzující auru, kde se dozvíte více o svých čakrách. Se zdravím souvisí i zdravý mozek, který si procvičíte v expozici s logickými hrami a hlavolamy.

Pro zdravý spánek je připravena nabídka spacího anatomického systému. Jedná se o stavebnici, která zohledňuje vaši váhu, postavu a pohlaví. Pro správný výběr jednotlivých komponentů (postelový rám, lamely, matrace) lze využít senzorovou deku, která po vašem ulehnutí v počítači vyhodnotí, která místa jsou jakou vahou zatížena. Na základě těchto výsledků vám bude navržena ta nejpohodlnější a pro vaši páteř nejzdravější postel. Navíc na veletrhu pořídíte i elastické spodní prádlo, pyžama či kabáty.

Chodský veletrh není jen o zdraví

Chodský veletrh není jen pro zájemce o zdravý životní styl. Najdete zde i sekci z oblasti stavby a ekologického vytápění. Zajímavá je nabídka záložních zdrojů pro kotle, čerpadla nebo vrata, výtahy a požární ventilátory. Seznámíte se s energeticky úspornými systémy pro vytápění rodinných domů, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy nebo ekologické kotle na tuhá paliva, a dozvíte se, jak přestavět klasický litinový kotel na kotel s automatickým podavačem paliva.

Na veletrhu bude vystavený i systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který ušetří energie na vytápění objektu, a zároveň zajistí hygienickou výměnu vzduchu. Těšit se můžete také na expozici s tepelnou a zvukovou izolací pro nízkoenergetické a pasivní stavby, která se aplikuje nástřikem nebo litím přímo na stavbě. Hospodyňky si pak mohou vyzkoušet vodní vysavač vhodný k čištění čalounění a koberců nebo různé kuchyňské roboty.

Co dalšího vás na veletrhu čeká?

Na veletrhu bude k dispozici velká expozice bylinkového zahradnictví, kde si budete moci vybrat ze stovky druhů vypěstovaných bylinek v přenosných květináčích. O způsobu pěstování či účincích bylinek se můžete poradit přímo s odborníky ze zahradnictví. A protože se letošní ročník Chodského veletrhu nese v duchu zdravého životního stylu, bylinek a jejich léčivých účinků, dostanete při vstupu na veletrh dárek v podobě sáčku se semínky koriandru setého, měsíčku lékařského, maralího kořenu či slézu maurského.

Novinkou veletrhu je poradna Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí na téma Nová zelená úsporám. Výzvy k podání žádosti jsou kontinuální a žádat o dotaci můžete až do roku 2021, přičemž u rodinných domů můžete získat dotace až na 50 % výdajů. V poradně se dozvíte, na jaká opatření můžete žádat o finanční podporu, jak správně podat žádost o dotaci na rodinný dům a jakých chyb se vyvarovat. Přítomní odborníci budou po celou dobu konání veletrhu připraveni zodpovědět vaše individuální dotazy. 

Jak se můžete zapojit do soutěže?

Soutěže o wellness přístroj a wellness přípravky se mohou zúčastnit všichni návštěvníci, a to velice snadno. Obyvatelé domažlického okresu v pondělí nebo v úterý před konáním veletrhu naleznou ve svých poštovních schránkách pozvánku na veletrh i s losovacím kupónem. Tento kupón vyplňte a vhoďte na veletrhu do losovacího osudí u vchodu. Pokud kupón zapomenete doma nebo ho do schránky nedostanete, získáte ho přímo na veletrhu. Losování výherců proběhne v neděli 16. 8. ve 14 hodin a výherce bude o výhře informován telefonicky.

Přijďte na Chodský veletrh, odpočiňte si, inspirujte se a nechte se potěšit bylinkovým dárkem. Více informací naleznete na www.omnis.cz.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 422x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1930x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 979x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek