Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
39825
0komentářů

Kam vyrazit v srpnu? Máme tipy nejen pro milovníky květin, ale i ty, kteří se zajímají o stavbu a ekologii

Ještě nemáte program na srpen? Podívejte se, jaké akce a výstavy se konají a naplánujte si je do kalendáře. Vyrazte třeba na vyhlášenou Floru do Olomouce nebo výstavu EKOSTYL v Českých Budějovicích. Kam se ještě můžete podívat?
Vydáno: 11.07.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2810x

Nevíte, co dělat v srpnu? Těšit se mohou především ti, kteří milují květiny a rádi zahradničí. Koná se totiž letní etapa vyhlášené Flory Olomouc, ale i další zahrádkářské a zahradnické výstavy, třeba ve Věžkách u Kroměříže. Zkrátka však nepřijdou ani ti, kteří se zajímají spíše o stavebnictví, vylepšování domova, ekologii a ochranu životního prostředí. Podívejte se, jaká data byste si měli poznačit do kalendáře.

Zahrada Věžky

Ve Věžkách u Kroměříže se od 3. do 7. srpna koná zahrádkářská a hobby prodejní výstava. Najdete zde široký výběr květin, ovoce a zeleniny, okrasných rostlin, ovocných keřů a stromů i potřeb a pomůcek pro dům a zahradu. K tomu vás čeká doprovodný program, živá muzika a občerstvení. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin a vstupné je 90 Kč pro dospělého, 70 Kč pro seniory nad 65 let, 70 Kč pro děti s výškou nad 130 cm a ostatní děti a držitelé průkazu ZTP i ZTP/P mají vstup zdarma.

<p>Ve Věžkách u Kroměříže se od 3. do 7. srpna koná zahrádkářská a hobby prodejní výstava. Foto: vystava-vezky.cz</p>

Ve Věžkách u Kroměříže se od 3. do 7. srpna koná zahrádkářská a hobby prodejní výstava. Foto: vystava-vezky.cz

Flora Olomouc

18. - 21. srpna se na výstavišti Flora Olomouc koná letní etapa Mezinárodní květinové výstavy a zahradnický veletrh Flora. Vystavovatelé pro vás připravují spoustu nádherných květů právě vrcholícího léta i bohatý doprovodný program. Český zahrádkářský svaz vám v expozici "Půlstoletí s mečíky" předvede nepřeberné množství odrůd gladiol, včetně nově vyšlechtěných. Téma Malajsijské inspirace vás zase přenese do vzdálených a exotických končin jihovýchodní Asie. Kromě toho se můžete těšit na velkou expozici Unie botanických zahrad a přehlídku "Vyznání růžím".

Každodenní doprovodný program přinese zábavu a rozmanité zážitky dětem i dospělým. Čeká vás bezplatná poradna od odborníků Českého zahrádkářského svazu, cimbálová muzika, expozice okrasných dřevin, soutěž o nejlépe řešenou expozici, soutěž floristů i Letní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb. Součástí letní Flory bude nově také včelařská výstava pořádaná ve spolupráci s Českým svazem včelařů Olomouc.

Výstava je otevřená denně od 9 do 18 hodin. Vstupné platí současně pro výstavu a zahradnické trhy včetně vstupu do sbírkových skleníků a botanických zahrad VFO a UP Olomouc. Plné vstupné činí 120 Kč při platbě na místě a 100 korun při nákupu lístků předem pomocí online systému. Zlevněné vstupenky (pro důchodce a studenty) stojí 80 Kč a pro děti od 6 do 15 let 30 korun. Vstup zdarma je pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP/P.

<p>18. - 21. 8. se na výstavišti Flora Olomouc koná letní etapa Mezinárodní květinové výstavy a zahradnický veletrh. Foto: flora-ol.cz</p>

18. - 21. 8. se na výstavišti Flora Olomouc koná letní etapa Mezinárodní květinové výstavy a zahradnický veletrh. Foto: flora-ol.cz

Dům 2016

Na výstavišti v Lounech se 19. - 21. 8. koná 13. ročník všeobecné stavební výstavy Dům. Můžete se těšit na expozice se zaměřením na stavební materiály, rodinné domy na klíč, chalupy, rekreační chaty a altány, zabezpečovací zařízení, vytápění, klimatizace, interiéry, nábytek, podlahové krytiny, kuchyně, koupelny, domácí potřeby, bytové doplňky a hobby činnost. Otevřeno bude denně od 9 do 17 a vstupné je 60 Kč pro dospělé, 40 Kč pro seniory a děti od 7 do 15 let a pro ZTP-P a děti do 6 let je vstupné zdarma.

<p>Na výstavišti v Lounech se 19. - 21. 8. koná 13. ročník všeobecné stavební výstavy Dům. Foto: vystavy.diamantexpo.cz</p>

Na výstavišti v Lounech se 19. - 21. 8. koná 13. ročník všeobecné stavební výstavy Dům. Foto: vystavy.diamantexpo.cz

EKOSTYL

25. - 30. srpna se můžete těšit na výstavu EKOSTYL, která se koná na výstavišti v Českých Budějovicích. Tématem výstavy je tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin, v poslední den jen do 17 hodin. Plné vstupné je 145 Kč, zlevněné 70 Kč (pro děti od 6 - 15 let, studenty, ZTP a důchodce nad 70 let), děti do 6 let a invalidé s doprovodem (průkaz ZTP-P) mají vstup zdarma.

<p>Na výstavišti v Českých Budějovicích se 25. - 30. srpna koná výstava EKOSTYL. Foto: vcb.cz</p>

Na výstavišti v Českých Budějovicích se 25. - 30. srpna koná výstava EKOSTYL. Foto: vcb.cz

Víte o nějaké další zajímavé akci nebo výstavě na téma zahrada či bydlení? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je tady stříbrná neděle, čas pro zapálení třetí svíčky na adventním věnci a uctění sebe sama

Je tady stříbrná neděle, čas pro zapálení třetí svíčky na adventním věnci a uctění sebe sama

Vydáno: 11.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 13x

Druhá adventní neděle se nazývá stříbrná i radostná. Proč tomu tak je a které tradice k ní patří? S čím je stříbrná neděle spojená a kdo chodil na svátek Lucie po vesnicích? Proč v ten den nesměly hospodyňky prát, šít ani příst?

Celý článek
Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 64x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 80x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek