0komentářů

I tátové mají svůj den... Jak je potěšit, čím je obdarovat a co podniknout? Připravte se na třetí červnovou neděli

Třetí červnovou neděli slaví tátové svůj den. Oslavte ho s nimi a připravte si pro ně drobný dárek nebo naplánujte společnou akci. Záleží na tom, jestli je táta akční nebo si chce jenom odpočinout. Mrkněte se, kam můžete vyrazit.
Vydáno: 17.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1012x

Den otců nemá v českém kalendáři oficiální místo. Dříve se slavil na Josefa, postupně se však začal slavit na třetí červnovou neděli, kdy jej slaví většina evropských zemí. Letos tedy připadá na 19. června. Naši tátové si svůj den nezaslouží jen proto, že bychom bez jejich přičinění nepřišli na svět, ale také proto, že v našem životě hrají důležitou roli.

Úplně první oslava Dne otců se nejspíš konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington, a to 19. června 1910 na narozeniny otce Sonory Smart Dodd. Ta mu chtěla touto oslavou poděkovat za to, že ji a její čtyři sourozence vychovával po smrti matky. Byla to spíše soukromá akce, popularita svátku však rychle rostla, až prezident Lyndon Johnson v roce 1966 oficiálně prohlásil třetí červnovou neděli Dnem otců.

Každý ví sám nejlépe, co pro něj otec znamená, co ho naučil a proč si jej váží. Když toto všechno sepíšete, máte rázem inspiraci na text přáníčka. Někteří tatínkové si na svůj svátek chtějí odpočinout a načerpat síly do dalšího plnění otcovských povinností (třeba v hospodě s přáteli daleko od domova nebo jen tak v pohodlném křesle u fotbalu v televizi a s pivem v ruce), jiní jej vnímají jako rodinný den, kdy má být celá rodina pohromadě.

<p>Oslavte se svým tátou den otců, který se koná třetí červnovou neděli. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it</p>

Oslavte se svým tátou den otců, který se koná třetí červnovou neděli. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it

Kam vyrazit na den otců?

Spousta měst, obcí, zámků, zábavních center, ZOO či muzeí pořádá na den otců speciální akce a prohlídky, případně mají tatínkové volný vstup či snížené vstupné. Den otců pořádá třeba zámek v Loučni, WIKYLAND v Brně nebo Funpark Žirafa v Kladně. Na zámku Loučeň mají tatínkové vstup i pivo zdarma a budou si moci vyzkoušet pět rytířských dovedností, třeba střelbu z luku nebo hod jitrnicí.

V ZOO Děčín mají tatínkové v doprovodu ratolestí poloviční vstupné. V Brně v Denisových sadech se zase koná Den otců ve skotském stylu. Můžete se těšit na mini skotské hry, Ceilidh tance, skotské písně, malování na obličej a zábavný fotokoutek. Liga otevřených mužů pořádá na den otců Tátafest, jehož program se koná na mnoha místech České republiky na mnoho způsobů.

Co když se tátovi nikam nechce?

Pokud se tátovi nikam nechce, tak mu dejte alespoň přáníčko nebo nějakou drobnost pro potěšení. Můžete ho obdarovat lahví kvalitního alkoholu nebo čokoládou, ale osobnější prezent jistě potěší více. Prostě mu darujte to, o čem víte, že ho zaručeně potěší. Může to být třeba rodinný výlet, večer u fotbalového přenosu s jeho kamarády, poukázka na bohatou hostinu v restauraci, vstupenky na koncert oblíbené kapely nebo lístky do kina na film podle vlastního výběru. 

Tatínka vtipálka potěší i tričko s vlastním potiskem nebo některý z fotodárků. Také si můžete nechat vyrobit tetovací obtisk s vlastním textem, třeba "Můj táta je super" nebo "Takhle budeme pořád spolu". Čím větší tetování zvolíte, tím lépe. Tento obtisk umístěte na dobře viditelné místo (paže, hruď, krk…) a během blahopřání se pak tatínkovi svým novým "tetováním" pochlubte. Pokud víte, že je otec zarputilý odpůrce tetování, stačí jakýkoliv obrázek. Takový vtípek si však raději připravte jen v případě, že má tatínek v pořádku srdce.

Máte tip na originální dárek pro tátu nebo víte o nějaké zajímavé akci na den otců? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 53x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 116x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek
Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Vydáno: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 104x

14. února má svátek Valentýn a s ním i všichni zamilovaní. Jak a kde tento svátek vznikl a kdy jej začali lidé slavit? Jak oslavit Valentýna tradičně i netradičně a jak udělat radost nejen svému partnerovi či partnerce?

Celý článek