Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
28055
0komentářů

I tátové mají svůj den... Jak je potěšit, čím je obdarovat a co podniknout? Připravte se na třetí červnovou neděli

Třetí červnovou neděli slaví tátové svůj den. Oslavte ho s nimi a připravte si pro ně drobný dárek nebo naplánujte společnou akci. Záleží na tom, jestli je táta akční nebo si chce jenom odpočinout. Mrkněte se, kam můžete vyrazit.
Vydáno: 17.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 821x

Den otců nemá v českém kalendáři oficiální místo. Dříve se slavil na Josefa, postupně se však začal slavit na třetí červnovou neděli, kdy jej slaví většina evropských zemí. Letos tedy připadá na 19. června. Naši tátové si svůj den nezaslouží jen proto, že bychom bez jejich přičinění nepřišli na svět, ale také proto, že v našem životě hrají důležitou roli.

Úplně první oslava Dne otců se nejspíš konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington, a to 19. června 1910 na narozeniny otce Sonory Smart Dodd. Ta mu chtěla touto oslavou poděkovat za to, že ji a její čtyři sourozence vychovával po smrti matky. Byla to spíše soukromá akce, popularita svátku však rychle rostla, až prezident Lyndon Johnson v roce 1966 oficiálně prohlásil třetí červnovou neděli Dnem otců.

Každý ví sám nejlépe, co pro něj otec znamená, co ho naučil a proč si jej váží. Když toto všechno sepíšete, máte rázem inspiraci na text přáníčka. Někteří tatínkové si na svůj svátek chtějí odpočinout a načerpat síly do dalšího plnění otcovských povinností (třeba v hospodě s přáteli daleko od domova nebo jen tak v pohodlném křesle u fotbalu v televizi a s pivem v ruce), jiní jej vnímají jako rodinný den, kdy má být celá rodina pohromadě.

<p>Oslavte se svým tátou den otců, který se koná třetí červnovou neděli. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it</p>

Oslavte se svým tátou den otců, který se koná třetí červnovou neděli. Foto: ©Depositphotos.com/info.zonecreative.it

Kam vyrazit na den otců?

Spousta měst, obcí, zámků, zábavních center, ZOO či muzeí pořádá na den otců speciální akce a prohlídky, případně mají tatínkové volný vstup či snížené vstupné. Den otců pořádá třeba zámek v Loučni, WIKYLAND v Brně nebo Funpark Žirafa v Kladně. Na zámku Loučeň mají tatínkové vstup i pivo zdarma a budou si moci vyzkoušet pět rytířských dovedností, třeba střelbu z luku nebo hod jitrnicí.

V ZOO Děčín mají tatínkové v doprovodu ratolestí poloviční vstupné. V Brně v Denisových sadech se zase koná Den otců ve skotském stylu. Můžete se těšit na mini skotské hry, Ceilidh tance, skotské písně, malování na obličej a zábavný fotokoutek. Liga otevřených mužů pořádá na den otců Tátafest, jehož program se koná na mnoha místech České republiky na mnoho způsobů.

Co když se tátovi nikam nechce?

Pokud se tátovi nikam nechce, tak mu dejte alespoň přáníčko nebo nějakou drobnost pro potěšení. Můžete ho obdarovat lahví kvalitního alkoholu nebo čokoládou, ale osobnější prezent jistě potěší více. Prostě mu darujte to, o čem víte, že ho zaručeně potěší. Může to být třeba rodinný výlet, večer u fotbalového přenosu s jeho kamarády, poukázka na bohatou hostinu v restauraci, vstupenky na koncert oblíbené kapely nebo lístky do kina na film podle vlastního výběru. 

Tatínka vtipálka potěší i tričko s vlastním potiskem nebo některý z fotodárků. Také si můžete nechat vyrobit tetovací obtisk s vlastním textem, třeba "Můj táta je super" nebo "Takhle budeme pořád spolu". Čím větší tetování zvolíte, tím lépe. Tento obtisk umístěte na dobře viditelné místo (paže, hruď, krk…) a během blahopřání se pak tatínkovi svým novým "tetováním" pochlubte. Pokud víte, že je otec zarputilý odpůrce tetování, stačí jakýkoliv obrázek. Takový vtípek si však raději připravte jen v případě, že má tatínek v pořádku srdce.

Máte tip na originální dárek pro tátu nebo víte o nějaké zajímavé akci na den otců? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 48x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 58x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 117x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek