Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
22435
0komentářů

Přijďte se s dětmi podívat na jubilejní pokračování Frýdecko-Místeckého veletrhu ve sportovní hale Polárka

Přijměte pozvání na Frýdecko-Místecký veletrh, který se koná 20. - 22. května v hale Polárka. Dospělí se dozvědí zajímavé informace ze stavebnictví i bydlení, děti se zabaví v tvořivých dílnách a při představení králičího hopu.
Vydáno: 16.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1187x

Od pátku 20. do neděle 22. května se koná jubilejní ročník Frýdecko-Místeckého veletrhu. Letos se koná již po desáté a opět ho najdete ve Frýdku-Místku v prostorách moderní sportovní haly Polárka, která leží vedle nákupního centra Frýda. Veletrh je vhodný pro celou rodinu a vstup je zdarma. Pro veřejnost je otevřeno od 9 do 18 hodin (v neděli pouze do 17).

Co všechno vás na veletrhu čeká?

Základem veletrhu je expozice z oblasti stavebnictví a bydlení. Seznámíte se se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií - zdících materiálů, střešních systémů, oken a dveří, hydroizolací i stavební chemie. K vidění a porovnání zde budou také garážová vrata, ploty, brány a stínící technika. Nebude chybět ani vybavení interiérů, jako jsou různé druhy podlah a interiérových dveří.

Velkým tématem poslední doby jsou úspory energie a ekologické způsoby získávání tepla. Vystavující firmy vám proto nabídnou nejen kotle na různá paliva, ale i tepelná čerpadla, fotovoltaické a solární kolektory a rekuperační jednotky. Jejich nabídku doplňují firmy nabízející izolační a zateplovací materiály a různé technologie jejich aplikace.

Dalšími tématy veletrhu jsou žena a domov, zahrada, hobby, auta a zábava, takže na stáncích objevíte centrální vysavače, elektroinstalační prvky, zabezpečovací systémy, vybavení do zahrad, zahradní nábytek, nářadí pro kutily či domácí potřeby. Vystavovatelé nabídnou také výrobky a služby z oboru kosmetiky, módy, zdravé výživy či drobných dárků. Atraktivním doplněním pak bude prezentace automobilů.

Součástí veletrhu je bohatý doprovodný program

V pátek odpoledne se konají přednášky k využití solární energie jako zdroje tepla. Hned po nich bude následovat přednáška věnovaná dotačnímu programu Nová zelená úsporám. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí vám představí aktuální novinky pro rok 2016. V pátek i sobotu proběhne přednáška o geopatogenních zónách a jejich vlivu na bydlení a stavby. Navíc jsou pro vás připraveny přednášky na téma zahrada (třeba jak pěstovat pokojové květiny nebo jak vybudovat střešní zahradu či koupací jezírko).

Po celou dobu konání veletrhu budete mít k dispozici poradnu a ukázky práce Cechu malířů a lakýrníků. Malířští mistři vám vysvětlí a ukážou, jak si poradit s malováním a úpravami stěn, poradí s výběrem materiálů a barev a předvedou netradiční malířské techniky za použití šablon. Kromě toho si budete moci prohlédnout i velké množství různých druhů tapet, dozvíte se, jak na odstranění plísní a chladu, a uvidíte praktickou ukázku zaizolovaní stěny stěrkovou hmotou pod malbou.

Studenti Střední školy elektrostavební a dřevozpracující ve  Frýdku-Místku vám představí své dovednosti získané v rámci "Interaktivního výukového systému INVYSYS", a to zejména v oborech Instalatér, Stavebnictví, Technická zařízení budov a Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení. Na výstavě si můžete prohlédnout také posterové výstavy Bylinky všemi smysly, Stavební policie, Kritizovat a Chválit a Pestré tváře dřevostaveb.

Děti se v sobotu odpoledne zabaví během představení skupiny Králičí hop Štěpánov. Ta předvede ukázky nového sportu Králičí hop na různých překážkách, jako je rovinná dráha, parkur nebo skok do výšky a do dálky. Králíci mají svůj postroj s vodítkem a na připravené trase zdolávají překážky. V tomto novém sportu se dokonce pravidelně pořádají mezinárodní soutěže. Navíc je pro děti připravena dětská zóna se spoustou atrakcí, soutěží a tvořivých dílen.

Přijďte si na  Frýdecko-Místecký veletrh pro zajímavé a užitečné informace, inspiraci i pobavení. Více informací naleznete na omnis.cz.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 29x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 40x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 97x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek