0komentářů

Jak se sedí na fakírské židli o 450 hřebících? Kdo byl na Mobitexu, ten ví. Podívejte se na reakce odvážlivců

Navštívili jste v dubnu veletrh Mobitex? Pokud ne, tak jste o hodně přišli. Třeba o příležitost sednout si u nás na fakírskou židli se 450 hrozivě čnícími hřebíky. Jak se tvářili ti, kteří ostré hroty na vlastní zadnici vyzkoušeli?
Vydáno: 02.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1347x

Jednou z nejlákavějších atrakcí letošního veletrhu nábytku a interiérového designu Mobitex bylo posezení na fakírské židli "očalouněné" 450 ostrými hřebíky. Čekala na vás ve stánku e-shopu č. 1 s nábytkem na českém internetu a zájem o sednutí jste měli tak velký, že foťáky v mobilech nestačily cvakat. Vidět a vyzkoušet jste toho ovšem mohli na brněnském výstavišti ještě mnohem víc.

<p>Jako zkušený fakír - pohoda i na hřebících. Foto: MT nábytek</p>

Jako zkušený fakír - pohoda i na hřebících. Foto: MT nábytek

Hroty hřebíků nestíhaly vychladnout

"Na fakírskou židli se posadilo přes 2 000 kolemjdoucích návštěvníků veletrhu, takže byla prakticky pořád obsazená. To považuji za gigantický úspěch," říká s potěšením Tomáš Holanec z našeho marketingového oddělení. Ten měl na starosti představení MT nábytek v rámci Mobitexu. Jeho tým původně uvažoval přímo o masivní posteli poseté hřebíky, ale kvůli složitější manipulaci a většímu nebezpečí poškození vašich oděvů zvolil raději židli. A dobře udělal.

<p>Bude to bolet, nebude to bolet? Foto: MT nábytek</p>

Bude to bolet, nebude to bolet? Foto: MT nábytek

Jak je vidět z fotek, fakírské sezení vás bavilo hodně. "Když jsem si sedala, měla jsem obavu, že se do hřebíků celá propadnu a už mě z nich nikdo nedostane ven," popsala nám svoje pocity Markéta, která byla na Mobitexu pracovně.

"Nakonec to nebylo tak hrozné, po rozložení váhy jsem hroty na zadku necítila vůbec, jen mě trošku píchaly do stehen. Takže posezení celkem v pohodě, ale celý den v kanceláři bych na něčem takovém rozhodně strávit nechtěla," dodala Markéta s úsměvem. K vaší i naší radosti jste si kromě jedné roztržené punčošky nezpůsobili o hřebíky žádnou újmu na zdraví nebo oblečení, tak příště snad zkusíme i tu postel.

<p>Jako na měkkoučkém polštářku. Foto: MT nábytek</p>

Jako na měkkoučkém polštářku. Foto: MT nábytek

Přišel, odpověděl, zvítězil

Pořádně ostrá židle ovšem nebyla jediným překvapením, které jsme pro vás v rámci veletrhu Mobitex připravili. Pokud jste nám odpověděli na pár jednoduchých otázek v přichystaném dotazníku, mohli jste vyhrát poukázku na nákup nábytku v hodnotě 500,- Kč. Nejšťastnější z vás, který odpověděl jako 400. v pořadí, se pak stal majitelem parádní nové pohovky.

Soutěžní ankety se zúčastnilo 596 z vás a její výsledky jsou velmi zajímavé. Dozvěděli jsme se třeba, že přes polovina Čechů a Moraváků si koupí nějaký nový kousek nábytku alespoň jednou za rok. Nejraději si přitom pořizujete vybavení do obýváku a naopak nejméně nového nábytku míří do koupelen a pracoven.

<p>Za několik jednoduchých odpovědí se dala získat pěkná pohovka. Foto: MT nábytek</p>

Za několik jednoduchých odpovědí se dala získat pěkná pohovka. Foto: MT nábytek

Novinky v bydlení a stavebnictví vidělo 45 tisíc lidí

Letošní soubor výstav Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno si nenechaly ujít desítky tisíc návštěvníků. "Příchozí získali jak přehled o nových technologiích, stavebních materiálech a aktuálních trendech ve vybavení interiéru, tak i možnost zdarma zkonzultovat své plány s renomovanými nezávislými profesionály," upřesnila Jana Tyrichová, manažerka PR a reklamy veletrhu Mobitex.

Stranou pozornosti podle ní nezůstala ani zahrada a zahradní architektura. "Na více než 1500 metrech čtverečních byly k vidění různé druhy zahrad a jejich dřevěné i další doplňky. Nově letos odborníci poskytovali také poradenství zaměřené na zásobování pitnou vodou pro byty, domy i zahrady."

<p>Brněnský veletrh Mobitex byl tradičně plný inspirací nejen pro lepší bydlení.</p>

Brněnský veletrh Mobitex byl tradičně plný inspirací nejen pro lepší bydlení.

Krom toho v letošním roce vystavovatelé rozšířili svoji nabídku i o nářadí pro dům i zahradu. Kdo přišel, dozvěděl se například, jak vybrat správné osvětlení do interiéru, nebo co to je inteligentní domácnost, jak funguje a jak ji ovládat.

Mobitex 2016

  • 20. - 23.4. 2016
  • Výstaviště BVV Veletrhy Brno
  • Návštěvníků: 45 000
  • Výstavní plocha: 19 460 m2
  • Vystavovatelů: 772
  • Zastoupených zemí: 20

Líbil se vám Mobitex 2016 a posezení na fakírské židli? Těšíme se na shledanou při některé z dalších nábytkářských akcí!

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 41x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 60x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek
2komentářů
Zahradní veletrh zadarmo! Napište si o vstupenku na FOR GARDEN - jsou ke stažení pouze dnes a jen omezený počet

Zahradní veletrh zadarmo! Napište si o vstupenku na FOR GARDEN - jsou ke stažení pouze dnes a jen omezený počet

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 143x

Chystáte se navštívit výstavu zahradní architektury, nábytku, techniky a zeleně FOR GARDEN? Máme pro vás vstupenky zdarma. Nenechte si je ujít, na veletrhu uvidíte a dozvíte se spoustu zajímavých věcí, užitečných pro vaši zahradu.

Celý článek