PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Co všechno jste si mohli v březnu přečíst na blogu Můj byt? Podívejte se na pravidelný přehled článků

Jak zajistit bezpečnost dětí doma? Jak opravit pojistky nebo seřídit panty? Co dělá elektrikář či plynař? Jak vypěstovat avokádo z pecky? Jak se bydlí na majáku? Podívejte se, o čem všem se v březnu psalo na blogu Můj byt.
Vydáno: 01.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1320x

V březnu jste na blogu Můj byt našli rady nejen pro domácí kutily a hospodyňky, ale mohli jste si přečíst i další články o řemeslnících, domácích vychytávkách pro děti a mnoho dalšího. Podívejte se, jestli vám neunikl některý ze článků na vaše oblíbené téma.

1) Bezpečnost dětí u vás doma je nade vše. Zajistěte okna, schody, kuchyni i obývák. Vychytávky do bytu v seriálu Babybyt

Zabezpečení oken před dětmi je jednou z prvních věcí, které musíte doma zajistit. S pomůckami a různými vylepšováky se vám vyhnou dětské úrazy, které bývají při řádění v bytě mnohokrát fatální. Inspirujte se v seriálu Babybyt.

2) Co dělat, když doma nejde elektrický proud? Zkontrolujte žárovky, natáhněte jističe. Vteřinový manžel opravuje pojistky

Výpadek proudu je pro domácnost nepříjemná komplikace. Zkontrolujte zapojení jističe, případně vyměňte prasklou žárovku. Pokud máte doma ještě keramické pojistky, nepomáhejte si nikdy drátem ani hřebíky. Hrozí vám minimálně požár.

<p><span>V nových bytových rozvodech elektřiny jsou už základní proudovou ochranou jističe. Foto: ©Depositphotos.com/Taden1</span></p>

V nových bytových rozvodech elektřiny jsou už základní proudovou ochranou jističe. Foto: ©Depositphotos.com/Taden1

3) S elektrikou si není radno zahrávat. Potřebujete něco opravit nebo nainstalovat? Zavolejte na pomoc elektrikáře

Potřebujete nainstalovat nebo opravit nějaký elektrospotřebič, zásuvku či vypínač? Čeká vás rekonstrukce a chcete udělat nové rozvody elektřiny? Zavolejte elektrikáře. Jak vybrat kvalitního řemeslníka, co musí umět a kolik stojí?

4) Poznejte superovoce hruškovitého tvaru: avokádo. Proč a jak ho jíst a co dělat s jeho peckou? Nevyhazujte ji!

Avokádo je v poslední době hodně oblíbené a koupíte ho v téměř každém supermarketu. Čím je tak jedinečné? Jaké obsahuje vitamíny, proč ho jíst a jak využít pecku? Vytvořte si z ní pleťovou masku, ozdoby nebo vypěstujte stromek.

5) Jak nejlépe vyčistit radiátor, aby úklid nebyla těžká řehole? Čtěte 8. díl Akademie domácí práce

Radiátory i jejich žebra bývají po letech provozu zanesené prachem. Vzduch mezi nimi nemůže moc proudit a účinnost topných těles jde dolů. Jak na čištění radiátorů od prachu a pavučin vám poradí další díl Akademie domácí práce.

6) Chcete zajistit miminku do 5 měsíců ničím nerušený spánek? Pořiďte mu do postýlky polohovací podložky, klíny či válečky

Klidný spánek zvlášť při nachlazení zajistíte svým nejmilejším polohovací podložkou, klíny, či válečky. Mohou vypadat podobně jako dětské matrace. Natahovací relaxační válec si nádherně užijete i vy. Čtěte 18. díl seriálu Babybyt.

<p><span>Klíny v postýlce pomáhají malému miminka ve spaní lépe dýchat, hlavně při nachlazení. Foto: ©Depositphotos.com/Juan_G_Aunion</span></p>

Klíny v postýlce pomáhají malému miminka ve spaní lépe dýchat, hlavně při nachlazení. Foto: ©Depositphotos.com/Juan_G_Aunion

7) Kvííí, skříííp…V bytě vržou strašidelně dveře nebo panty u oken či skříní? Vteřinový manžel poradí, jak dobře namazat

Kovové dveřní i nábytkové panty mohou časem začít až otravně vrzat a skřípat. Strašidelným zvukům zabráníte poctivým namazáním dveřních závěsů vazelínou, někdy musí přijít na řadu až oprava dveří. Čtěte 6. díl Vteřinového manžela.

8) Chcete, aby vám chléb vydržel déle čerstvý? Nenechávejte ho v igelitovém pytlíku, dejte ho do chlebníku

Jak skladovat chleba, aby přes noc neokoral, či dokonce nezplesnivěl? Vyndejte ho ze sáčku a schovejte do chlebníku. Jak chlebník funguje, z čeho se vyrábí a jaký si vybrat? Dá se ke skladování chleba použít ještě něco jiného?

9) Tssssssss... Uniká vám doma plyn? Otevřete rychle okna a zavolejte plynaře! V jakých případech je potřeba?

Havárie plynu, instalace i revize plynových zařízení, instalace plynové přípojky a vše kolem plynu. V jakých případech je plynař potřeba, co dělá a jak poznáte kvalifikovaného řemeslníka? Čím se musí prokázat a kde ho najdete?

<p><span>Plynař má na starost montáž, opravu a revizi veškerých plynových spotřebičů. Foto: ©Depositphotos.com/alexraths</span></p>

Plynař má na starost montáž, opravu a revizi veškerých plynových spotřebičů. Foto: ©Depositphotos.com/alexraths

10) Kam přes den s polštářem a peřinou? Vyberte buď komodu, úložné peřiňáky či je dejte pod postel. Lůžkoviny často větrejte

Máte v bytě úložný prostor nebo skříňku na lůžkoviny? Někdo nechává přes den rozestláno, někdo polštář i deku ukrývá. Luxusní je ratanová truhla na peřiny nebo komoda. Pro delší uložení ale zvolte raději vakuové pytle na peřiny.

11) Máte romantickou a dobrodružnou povahu zároveň? Toužíte po životě na majáku? Podívejte se, jak si splnit sen

Toužíte od mala po bydlení na majáku? Zjistěte, jak se v majáku bydlí, co takové bydlení obnáší a co můžete udělat pro splnění svého snu. Ještě než si maják koupíte, tak si pronajměte apartmán v majáku a prožijte v něm dovolenou.

12) Máte doma na zdi či zárubni „dětský metr“? Měřte své nejmilejší pravidelně, výška dítěte se mění a radost máte všichni

Vyrostlo už vaše dítě z kočárku? Měřte mu pravidelně výšku. Vyrobte si metr na zeď a pokroky v centimetrech pravidelně zaznamenávejte. Jakou mohou mít měřidla podobu, zjistíte z tipů na jejich výrobu. Mrkněte na 19. díl Babybytu.

13) Co dělat, když dveře nebo okna drhnou o zárubeň? Vteřinový manžel vám seřídí panty u skříněk, plastová okna i dveře

Nemůžete pořádně zavřít křídla skříně, jdou vám špatně zavírat okna a dveře drhnou o podlahu? Seštelujte nebo podložte panty. V 7. díle seriálu Vteřinový manžel najdete 7 postupných kroků, jak nejlépe doma seřídíte vchodové dveře.

<p><span>Seřizování pantíků je jednoduché, zkuste si ho na kuchyňských skříňkách. Foto: ©Depositphotos.com/AndreyPopov</span></p>

Seřizování pantíků je jednoduché, zkuste si ho na kuchyňských skříňkách. Foto: ©Depositphotos.com/AndreyPopov

14) Nemáte rádi ostré hrany? Zařiďte si byt do kulata. Využijte k tomu půlkruhové a čtvrtkruhové stoly i stolky

Nelíbí se vám stůl s ostrými rohy a na kruhový nemáte doma místo? Pořiďte si půlkruhový či čtvrtkruhový stolek. Poslouží jako jídelní, odkládací i balkonový. Který stolek si vybrat? Klasický, závěsný, nebo skládací?

15) Až k vám přijde kominík zkontrolovat či vyčistit komín, chytněte se za knoflík. Říká se, že to přináší štěstí

Potřebujete vyčistit a zkontrolovat komín nebo připojit nový zdroj tepla? Pomůže vám kominík. Co všechno kominík dělá, jak poznat odborníka, kde ho hledat a kolik stojí? Proč a jak často kontrolovat a čistit komín?

16) Celer má spoustu vitamínů a minerálů. Udržujte se fit a vypěstujte zelené vitamíny doma na talíři

Dnes je poslední zimní den. Nabijte se na jaro a vypěstujte si doma zelenou nať nejen z celeru, ale třeba i cibule či česneku. Jak na to? Jaké zdraví prospěšné látky zelená nať celeru obsahuje a jak ji využít v kuchyni?

17) Znáte obtisky dětství? Uchovejte nejšťastnější období vašich nejmenších. Vyrobte si domů stopy života

Uchovejte si doma vzpomínku na miminkovské období vašich dětí. Vyrobte si obtiskové dekorace, než vám mrňousek vyroste. Ať už je to barva na papíře, polymerová hmota nebo sádrový odlitek, výsledkem bude krásná dekorace do bytu.

<p><span>Otisky rukou jsou klasika, ale vyzkoušejte je s více barvami. Základní seženete všude. Foto: ©Depositphotos.com/ulkas78</span></p>

Otisky rukou jsou klasika, ale vyzkoušejte je s více barvami. Základní seženete všude. Foto: ©Depositphotos.com/ulkas78

18) Začouzené sklo do krbových kamen kazí zážitek z ohně. Jak je vyčistit na sazometnou středu? Pomůže Vteřinový manžel

Přitápíte si doma krbem či krbovou vložkou a už přes začouzené sklo skoro ani nevidíte plamen? Vyčistěte si průhled. Dnes je na to pravý čas, sazometná středa. Popel nedávejte na kompost, raději s ním opatrně přihnojte rostliny.

19) K Velikonocům i prvním jarním dnům patří stylově nazdobený velikonoční věnec. Vyrobte ho třeba na Zelený čtvrtek

Přivítejte jaro i Velikonoce velikonočním věncem. Jak ho vyrobit a čím ho ozdobit? Použijte třeba jarní květiny i květy, skořápky a figurky kuřátek a zajíčků. Jaké tradice a pověry se pojí se Zeleným čtvrtkem?

20) K Bílé sobotě patří velikonoční beránek. Jednoho upečte a snězte, druhého vyrobte a ozdobte jím byt či dům

K Bílé sobotě patří pečení beránka. Chcete jím ozdobit dětský pokoj či obývák? Nepečte ho, ale vyrobte třeba z popcornu, papírové krajky nebo vaty. Jaké další tradice byste měli dodržet a proč se sobotě říká Bílá?

21) Máte přichystanou odměnu pro sváteční koledníky? 7 tipů na velikonoční kraslice. Inspirujte se

Dámy, zítra je Velikonoční pondělí, zřejmě u vás zazvoní koledníci. Připravte pro ně originálně zdobená vajíčka nebo kraslice, vyzkoušejte velikonoční tvoření s dětmi. Inspirujte se 7 tipy na netradiční velikonoční dekorace.

<p><span>Barevná vajíčka a naklíčená zelená řeřicha je dohormady nádherná velikonoční ozdoba. Foto: ©Depositphotos.com/pryzmat</span></p>

Barevná vajíčka a naklíčená zelená řeřicha je dohormady nádherná velikonoční ozdoba. Foto: ©Depositphotos.com/pryzmat

22) Velikonoce jsou za dveřmi! Připravte se na velikonoční koledování a upleťte si pořádnou pomlázku z proutí

Velikonoční pondělí se blíží a vy ještě nemáte nachystanou pomlázku? Na nic nečekejte a vyrazte pro proutí. Jak uplést pomlázku, z jakého proutí se dobře plete a jaké další tradice patří k Božímu hodu velikonočnímu?

23) Neudržíte už vaše dítě v jídelní židličce? Vyrobte mu zasunovací stoupátko. Může vám pomáhat u kuchyňské linky

Jak zajistit malému neposedovi bezpečnost, když chce dělat společnost třeba při vaření a pořád si na židličce stoupá? Postavte dítě do zásuvného stoupátka. Zjistěte ve 21. díle Babybytu, co to je a jak si kousek nábytku vyrobit.

24) Týrá vás v noci vrzání postele? Jak se jej zbavit i v případě roštu, židlí, či stolu vám poradí Vteřinový manžel

Seřídit panty u dveří či oken už umíte z minulých dílů seriálu. Co když ale hodně neodbytně vržou židle, dveře, postel, či lamelový rošt? Nevyměňujte nábytek, jak se vrzání a skřípání zbavit vám v 9. díle poradí Vteřinový manžel.

25) Kdo vám pomůže v tom, abyste doma měli krásně teplo? Přece kamnář, topenář či kotlář. Poznejte tato řemesla blíže

Stavíte nebo rekonstruujete byt či dům? Bez kotláře, kamnáře a topenáře to nepůjde. S čím vším vám tito řemeslníci pomohou a kdy kterého odborníka potřebujete? Jak si vybrat kvalitního a kvalifikovaného řemeslníka?

<p><span>Barevná vajíčka a naklíčená zelená řeřicha je dohormady nádherná velikonoční ozdoba. Foto: ©Depositphotos.com/pryzmat</span></p>

Barevná vajíčka a naklíčená zelená řeřicha je dohormady nádherná velikonoční ozdoba. Foto: ©Depositphotos.com/pryzmat

Který článek vás v březnu zaujal nejvíce? Napište svůj tip do komentáře a těšte se na další nálož článků.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 193x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 119x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 219x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek