1komentářů

Absurdní! Co všechno EU lidem ještě zakáže? Další paskvil z dílny eurokomisařů vám pořádně zvedne tlak

Zákaz nošení šperků a podpatků pro kadeřnice? Zákaz nafukování balónků dětmi pod 14 let? To ještě nic není! Pilní evropští komisaři vymysleli další skvělou směrnici na ochranu vašeho zdraví. Neuvěříte, co vás brzy čeká a nemine.
Vydáno: 01.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2598x

Spolek evropských komisařů už několikrát předvedl, že pro blaho občanů unie je ochoten udělat cokoliv. Třeba přeměřovat zakřivení banánů. Ovšem směrnice, jakou jeho členové vytvořili tentokrát, zdaleka předčí všechny dosavadní. O opatření, které má navždy změnit podobu vašeho domova, jsme se dnes dozvěděli úplnou náhodou. Co se nám zatím podařilo vypátrat?

Zakážeme rohy, bude méně zraněných

Ano, čtete dobře. Eurokomisaři se rozhodli, že veškerý nábytek v unii zbaví ostrých rohů a hran, čímž omezí nebezpečí úrazů a zranění v domácnostech lidí. A nejenom v nich. Také ve všech veřejných prostorech, úřadech, firmách, restauracích i hotelech, zkrátka všude, kde na vás může číhat nebezpečí v podobě zlého rohu. Jaký dopad bude mít tento neuvěřitelný předpis na váš život? Velký.

Podívejte se třeba na vybavení své kuchyně a jídelny. Kuchyňská linka končí na obou stranách hrozivě vyhlížejícím rohem horních skříněk, o který si při troše nešikovnosti snadno uděláte díru do hlavy. Díky bedlivé EU však toto nebezpečí pomine. Pozvete si domů truhláře a ten vám rohy pěkně zakulatí. A nejenom v kuchyni. S přesnými evropskými instrukcemi v ruce projde celý váš byt a upraví všechny skříně a skříňky, postele, stoly i židle tak, aby neohrožovaly vaše zdraví.

<p>Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek</p>

Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek

Politici jako obvykle mlží

Oslovili jsme s žádostí o vysvětlení jednoho z europoslanců, zastupujících v EU naši zemi. Moc jsme se toho ale nedozvěděli. “Jsem členem parlamentních výborů pro životní prostředí, pro veřejné zdraví a bezpečnost potravin, pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, pro práva žen a rovnost pohlaví, pro rozvoj venkova, pro lidská práva a pro rybolov. Na žádném jednání, a že se účastním všech, to mi teda věřte, jsem jaktěživ o zákazu rohů u nábytku neslyšel,” tají trpkou skutečnost politik.

Za žádnou cenu si také nepřál uvést v článku své jméno. Prý proto, aby ho ostatní europoslanci neosočili, že doposud přísně tajnou informaci vynesl mezi lidi on. Jestli budou chodit po bytech eurokontroloři a hlídat předpisové zakulacení vaší domácnosti, jaká bude výše případných sankcí za nedodržení nařízení, a zda přijdou na řadu i dveře, nechtěl oslovený zákonodárce už vůbec komentovat.

ANKETA:

Co si myslíte o chystaném zákazu rohů a hran u nábytku?

  • František, 36 let, Praha 5: "Je vidět, že cirkus s názvem EU se opravdu snaží, abychom se měli co nejlépe. Taky by mě bavilo za ty peníze vymýšlet zbytečnosti a otravovat s nimi lidem život."
  • Jarmila, 42 let, Plzeň: "Hranatý nebo kulatý nábytek, mně je to celkem jedno. Hlavně, když bude fungovat tak, jak má."
  • Pavla, 32 let, Bruntálsko: "Jestli mi někdo zazvoní u dveří s tím, že ořeže rohy a hrany na našem nábytku, pošlu na něj psa a bude utíkat až do Bruselu."
  • Josef, 55 let, Uherské Hradiště: "Ať už jdou všichni evropští úředníci do... a taky do ... a do ..." (redakčně upraveno)
  • Květa, 39 let, Kladno: "Mně se kulatý nábytek líbí a doma mám jenom zaoblené rohy. Takže jim to schvaluji."

<p>Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek</p>

Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek

Živnostníci jsou nešťastní

Na názor jsme se pochopitelně zeptali také výrobce nábytku, truhláře Miloše Hoblici ze středních Čech. Zákaz rohů ho znatelně zaskočil. “Děláte si srandu? Že bych se musel vzdát milovaných pravých rohů? To radši pověsím živnost na hřebík. Nebo budu řezat desky na 90 stupňů někde ve sklepě a prodávat hranatý nábytek tajně. Mám zkušenosti z undergroundu, když jsme si zamlada vyměňovali knížky a muziku,” přichází řemeslník s originálním řešením.

A co na to provozovatelé restaurací, hotelů, penzionů a podobných zařízení? Ti si pomalu začínají rvát vlasy hrůzou. “To přece nejde, abychom upravovali rohy u všech jednolůžkových i dvoulůžkových postelí, stolů a ostatního nábytku. Kde na to jako mám vzít? Za tučné evropské dotace jsem to tady vybudoval a teď mě chtějí zlikvidovat?” děsí se příštích dnů hoteliér Jiří Pokojík z Krkonoš.

<p>Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek </p>

Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek 

Co přijde příště? Povinné nošení přilby kdykoliv vyjdete z domu? Hranatá vejce, aby se lépe skladovala? Nebo jiný nesmysl? Pokud budou evropští úředníci pokračovat v podobném stylu i nadále, zřejmě skončíme v undergroundu všichni. Zavolejte svému europoslanci a zeptejte se ho na chystaný zákaz ostrých hran a rohů. Jen mu nezapomeňte říct, že tento článek vyšel 1. dubna.

Nechali jste se nachytat aprílovým vtípkem? Sdílejte ho dále!

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 1
Nadpis:
  Vaše jméno:
Povedený vtípek
Chválím nápad. E-mailové provedení pobavilo.
ODPOVĚDĚT
Pavel | 01.04.2016

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 45x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 86x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 106x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek