1komentářů

Absurdní! Co všechno EU lidem ještě zakáže? Další paskvil z dílny eurokomisařů vám pořádně zvedne tlak

Zákaz nošení šperků a podpatků pro kadeřnice? Zákaz nafukování balónků dětmi pod 14 let? To ještě nic není! Pilní evropští komisaři vymysleli další skvělou směrnici na ochranu vašeho zdraví. Neuvěříte, co vás brzy čeká a nemine.
Vydáno: 01.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2356x

Spolek evropských komisařů už několikrát předvedl, že pro blaho občanů unie je ochoten udělat cokoliv. Třeba přeměřovat zakřivení banánů. Ovšem směrnice, jakou jeho členové vytvořili tentokrát, zdaleka předčí všechny dosavadní. O opatření, které má navždy změnit podobu vašeho domova, jsme se dnes dozvěděli úplnou náhodou. Co se nám zatím podařilo vypátrat?

Zakážeme rohy, bude méně zraněných

Ano, čtete dobře. Eurokomisaři se rozhodli, že veškerý nábytek v unii zbaví ostrých rohů a hran, čímž omezí nebezpečí úrazů a zranění v domácnostech lidí. A nejenom v nich. Také ve všech veřejných prostorech, úřadech, firmách, restauracích i hotelech, zkrátka všude, kde na vás může číhat nebezpečí v podobě zlého rohu. Jaký dopad bude mít tento neuvěřitelný předpis na váš život? Velký.

Podívejte se třeba na vybavení své kuchyně a jídelny. Kuchyňská linka končí na obou stranách hrozivě vyhlížejícím rohem horních skříněk, o který si při troše nešikovnosti snadno uděláte díru do hlavy. Díky bedlivé EU však toto nebezpečí pomine. Pozvete si domů truhláře a ten vám rohy pěkně zakulatí. A nejenom v kuchyni. S přesnými evropskými instrukcemi v ruce projde celý váš byt a upraví všechny skříně a skříňky, postele, stoly i židle tak, aby neohrožovaly vaše zdraví.

<p>Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek</p>

Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek

Politici jako obvykle mlží

Oslovili jsme s žádostí o vysvětlení jednoho z europoslanců, zastupujících v EU naši zemi. Moc jsme se toho ale nedozvěděli. “Jsem členem parlamentních výborů pro životní prostředí, pro veřejné zdraví a bezpečnost potravin, pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, pro práva žen a rovnost pohlaví, pro rozvoj venkova, pro lidská práva a pro rybolov. Na žádném jednání, a že se účastním všech, to mi teda věřte, jsem jaktěživ o zákazu rohů u nábytku neslyšel,” tají trpkou skutečnost politik.

Za žádnou cenu si také nepřál uvést v článku své jméno. Prý proto, aby ho ostatní europoslanci neosočili, že doposud přísně tajnou informaci vynesl mezi lidi on. Jestli budou chodit po bytech eurokontroloři a hlídat předpisové zakulacení vaší domácnosti, jaká bude výše případných sankcí za nedodržení nařízení, a zda přijdou na řadu i dveře, nechtěl oslovený zákonodárce už vůbec komentovat.

ANKETA:

Co si myslíte o chystaném zákazu rohů a hran u nábytku?

  • František, 36 let, Praha 5: "Je vidět, že cirkus s názvem EU se opravdu snaží, abychom se měli co nejlépe. Taky by mě bavilo za ty peníze vymýšlet zbytečnosti a otravovat s nimi lidem život."
  • Jarmila, 42 let, Plzeň: "Hranatý nebo kulatý nábytek, mně je to celkem jedno. Hlavně, když bude fungovat tak, jak má."
  • Pavla, 32 let, Bruntálsko: "Jestli mi někdo zazvoní u dveří s tím, že ořeže rohy a hrany na našem nábytku, pošlu na něj psa a bude utíkat až do Bruselu."
  • Josef, 55 let, Uherské Hradiště: "Ať už jdou všichni evropští úředníci do... a taky do ... a do ..." (redakčně upraveno)
  • Květa, 39 let, Kladno: "Mně se kulatý nábytek líbí a doma mám jenom zaoblené rohy. Takže jim to schvaluji."

<p>Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek</p>

Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek

Živnostníci jsou nešťastní

Na názor jsme se pochopitelně zeptali také výrobce nábytku, truhláře Miloše Hoblici ze středních Čech. Zákaz rohů ho znatelně zaskočil. “Děláte si srandu? Že bych se musel vzdát milovaných pravých rohů? To radši pověsím živnost na hřebík. Nebo budu řezat desky na 90 stupňů někde ve sklepě a prodávat hranatý nábytek tajně. Mám zkušenosti z undergroundu, když jsme si zamlada vyměňovali knížky a muziku,” přichází řemeslník s originálním řešením.

A co na to provozovatelé restaurací, hotelů, penzionů a podobných zařízení? Ti si pomalu začínají rvát vlasy hrůzou. “To přece nejde, abychom upravovali rohy u všech jednolůžkových i dvoulůžkových postelí, stolů a ostatního nábytku. Kde na to jako mám vzít? Za tučné evropské dotace jsem to tady vybudoval a teď mě chtějí zlikvidovat?” děsí se příštích dnů hoteliér Jiří Pokojík z Krkonoš.

<p>Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek </p>

Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek 

Co přijde příště? Povinné nošení přilby kdykoliv vyjdete z domu? Hranatá vejce, aby se lépe skladovala? Nebo jiný nesmysl? Pokud budou evropští úředníci pokračovat v podobném stylu i nadále, zřejmě skončíme v undergroundu všichni. Zavolejte svému europoslanci a zeptejte se ho na chystaný zákaz ostrých hran a rohů. Jen mu nezapomeňte říct, že tento článek vyšel 1. dubna.

Nechali jste se nachytat aprílovým vtípkem? Sdílejte ho dále!

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 1
Nadpis:
  Vaše jméno:
Povedený vtípek
Chválím nápad. E-mailové provedení pobavilo.
ODPOVĚDĚT
Pavel | 01.04.2016

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 470x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1948x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 983x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek