1komentářů

Absurdní! Co všechno EU lidem ještě zakáže? Další paskvil z dílny eurokomisařů vám pořádně zvedne tlak

Zákaz nošení šperků a podpatků pro kadeřnice? Zákaz nafukování balónků dětmi pod 14 let? To ještě nic není! Pilní evropští komisaři vymysleli další skvělou směrnici na ochranu vašeho zdraví. Neuvěříte, co vás brzy čeká a nemine.
Vydáno: 01.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2069x

Spolek evropských komisařů už několikrát předvedl, že pro blaho občanů unie je ochoten udělat cokoliv. Třeba přeměřovat zakřivení banánů. Ovšem směrnice, jakou jeho členové vytvořili tentokrát, zdaleka předčí všechny dosavadní. O opatření, které má navždy změnit podobu vašeho domova, jsme se dnes dozvěděli úplnou náhodou. Co se nám zatím podařilo vypátrat?

Zakážeme rohy, bude méně zraněných

Ano, čtete dobře. Eurokomisaři se rozhodli, že veškerý nábytek v unii zbaví ostrých rohů a hran, čímž omezí nebezpečí úrazů a zranění v domácnostech lidí. A nejenom v nich. Také ve všech veřejných prostorech, úřadech, firmách, restauracích i hotelech, zkrátka všude, kde na vás může číhat nebezpečí v podobě zlého rohu. Jaký dopad bude mít tento neuvěřitelný předpis na váš život? Velký.

Podívejte se třeba na vybavení své kuchyně a jídelny. Kuchyňská linka končí na obou stranách hrozivě vyhlížejícím rohem horních skříněk, o který si při troše nešikovnosti snadno uděláte díru do hlavy. Díky bedlivé EU však toto nebezpečí pomine. Pozvete si domů truhláře a ten vám rohy pěkně zakulatí. A nejenom v kuchyni. S přesnými evropskými instrukcemi v ruce projde celý váš byt a upraví všechny skříně a skříňky, postele, stoly i židle tak, aby neohrožovaly vaše zdraví.

<p>Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek</p>

Evropská komise potají připravuje zákaz všech rohů na nábytku. Foto: MT nábytek

Politici jako obvykle mlží

Oslovili jsme s žádostí o vysvětlení jednoho z europoslanců, zastupujících v EU naši zemi. Moc jsme se toho ale nedozvěděli. “Jsem členem parlamentních výborů pro životní prostředí, pro veřejné zdraví a bezpečnost potravin, pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, pro práva žen a rovnost pohlaví, pro rozvoj venkova, pro lidská práva a pro rybolov. Na žádném jednání, a že se účastním všech, to mi teda věřte, jsem jaktěživ o zákazu rohů u nábytku neslyšel,” tají trpkou skutečnost politik.

Za žádnou cenu si také nepřál uvést v článku své jméno. Prý proto, aby ho ostatní europoslanci neosočili, že doposud přísně tajnou informaci vynesl mezi lidi on. Jestli budou chodit po bytech eurokontroloři a hlídat předpisové zakulacení vaší domácnosti, jaká bude výše případných sankcí za nedodržení nařízení, a zda přijdou na řadu i dveře, nechtěl oslovený zákonodárce už vůbec komentovat.

ANKETA:

Co si myslíte o chystaném zákazu rohů a hran u nábytku?

  • František, 36 let, Praha 5: "Je vidět, že cirkus s názvem EU se opravdu snaží, abychom se měli co nejlépe. Taky by mě bavilo za ty peníze vymýšlet zbytečnosti a otravovat s nimi lidem život."
  • Jarmila, 42 let, Plzeň: "Hranatý nebo kulatý nábytek, mně je to celkem jedno. Hlavně, když bude fungovat tak, jak má."
  • Pavla, 32 let, Bruntálsko: "Jestli mi někdo zazvoní u dveří s tím, že ořeže rohy a hrany na našem nábytku, pošlu na něj psa a bude utíkat až do Bruselu."
  • Josef, 55 let, Uherské Hradiště: "Ať už jdou všichni evropští úředníci do... a taky do ... a do ..." (redakčně upraveno)
  • Květa, 39 let, Kladno: "Mně se kulatý nábytek líbí a doma mám jenom zaoblené rohy. Takže jim to schvaluji."

<p>Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek</p>

Jak bude vypadat šatní skříň poté, co začne platit nová směrnice EU? Foto: MT nábytek

Živnostníci jsou nešťastní

Na názor jsme se pochopitelně zeptali také výrobce nábytku, truhláře Miloše Hoblici ze středních Čech. Zákaz rohů ho znatelně zaskočil. “Děláte si srandu? Že bych se musel vzdát milovaných pravých rohů? To radši pověsím živnost na hřebík. Nebo budu řezat desky na 90 stupňů někde ve sklepě a prodávat hranatý nábytek tajně. Mám zkušenosti z undergroundu, když jsme si zamlada vyměňovali knížky a muziku,” přichází řemeslník s originálním řešením.

A co na to provozovatelé restaurací, hotelů, penzionů a podobných zařízení? Ti si pomalu začínají rvát vlasy hrůzou. “To přece nejde, abychom upravovali rohy u všech jednolůžkových i dvoulůžkových postelí, stolů a ostatního nábytku. Kde na to jako mám vzít? Za tučné evropské dotace jsem to tady vybudoval a teď mě chtějí zlikvidovat?” děsí se příštích dnů hoteliér Jiří Pokojík z Krkonoš.

<p>Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek </p>

Deska stolu v pořádku, horší už to je s jeho nohama, a židle by také nemusely úspěšně projít kontrolou. Foto: MT nábytek 

Co přijde příště? Povinné nošení přilby kdykoliv vyjdete z domu? Hranatá vejce, aby se lépe skladovala? Nebo jiný nesmysl? Pokud budou evropští úředníci pokračovat v podobném stylu i nadále, zřejmě skončíme v undergroundu všichni. Zavolejte svému europoslanci a zeptejte se ho na chystaný zákaz ostrých hran a rohů. Jen mu nezapomeňte říct, že tento článek vyšel 1. dubna.

Nechali jste se nachytat aprílovým vtípkem? Sdílejte ho dále!

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 1
Nadpis:
  Vaše jméno:
Povedený vtípek
Chválím nápad. E-mailové provedení pobavilo.
ODPOVĚDĚT
Pavel | 01.04.2016

Přečtěte si také ↓

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 68x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek
Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Vydáno: 10.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 198x

Interiéry 2000, Bytová show, Czech Design Week, Dny pasivních domů a Meat Design. To vše vás čeká v listopadu. Na své si přijdou jak milovníci designu, tak i ti, kteří se zajímají o kvalitní bydlení. Kdy a kde se která akce koná?

Celý článek
Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Vydáno: 03.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 274x

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímáte se o módu, kosmetiku a bytové dekorace? Máte rádi zvířata nebo potřebujete poradit, jak se o ně starat? Přijďte se inspirovat na veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA.

Celý článek