0komentářů

Stavíte, rekonstruujete nebo jen hledáte inspiraci k bydlení? Navštivte brněnské veletrhy MOBITEX, SVB a DSB

Potřebujete načerpat inspiraci pro zařizování bytu? Chcete se dozvědět zajímavé informace ze světa bydlení, třeba o chytré domácnosti, kotlíkových dotacích či dřevostavbách? Navštivte 20. – 23. 4. veletrhy MOBITEX, SVB a DSB.
Vydáno: 14.03.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1552x

MOBITEX, Stavební veletrhy (SVB) a veletrh Dřevo a stavby (DSB) se tradičně konají společně na brněnském výstavišti BVV Brno. Letos je můžete navštívit 20. – 23. 4. 2016. Základní vstupné je 80 Kč při platbě online, vstupné na místě je 170 Kč a zlevněná vstupenka stojí 130 Kč. V pracovní dny od 15:00 a po celou sobotu je pak vstupné za 80 Kč.

<p>Na stavebním veletrhu SVB se dozvíte prakticky o všem z oblasti stavebnictví. Foto: bvv.cz</p>

Na stavebním veletrhu SVB se dozvíte prakticky o všem z oblasti stavebnictví. Foto: bvv.cz

MOBITEX – nejnovější trendy v bydlení

Na mezinárodním veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX vám vystavovatelé představí nejnovější trendy ve vybavení interiérů a doplňky bydlení. Tvoří tak alternativní nabídku nábytku a interiérového vybavení proti obchodním řetězcům. Pravidelně zde vystavují přední výrobci a dodavatelé nábytku a bytového vybavení na českém trhu.

Nosnými tématy veletrhu MOBITEX jsou inspirativní interiéry, kvalitní a zdravotně nezávadný nábytek, historické interiéry pro 3. tisíciletí a technologie a design, především pak špičková audiovizuální technika jako plnohodnotná součást interiéru. Dalšími tématy jsou kuchyně, kancelářský nábytek, sedací nábytek, zahradní nábytek, doplňky do zahrady a teras, dekorace, svítidla, sklo a porcelán.

Kromě toho zjistíte, jak si vybrat vhodný typ osvětlení do domácnosti a dozvíte se zajímavé informace o "inteligentní" domácnosti a řídicích systémech. Vše si budete moci vyzkoušet v reálných podmínkách a využít bezplatného poradenského servisu. Mezi letošní novinky patří třeba prezentace vlivu osvětlení na podání barev, optimální osvětlení koupelny nebo "chytré" osvětlení v obývacím pokoji. Samotnou kapitolou je pak "chytré" bydlení.

Na veletrhu MOBITEX se každoročně konají exponátové soutěže Grand Prix Mobitex, a to v sekci STUDENT, která slouží pro podporu studentské tvorby, a sekci VYSTAVOVATEL, kde soutěží vystavovatelé se svými exponáty. Tématem studentské soutěže je letos řemeslo. Zúčastnit se mohou studenti středních a vysokých škol z České a Slovenské republiky. Výběr z těch nejlepších návrhů bude vystaven na veletrhu.

<p>Na veletrhu MOBITEX vám vystavovatelé představí nejnovější trendy z oblasti bydlení. Foto: bvv.cz</p>

Na veletrhu MOBITEX vám vystavovatelé představí nejnovější trendy z oblasti bydlení. Foto: bvv.cz

Stavební veletrhy – novinky ze stavebnictví i v dotacích

Stavební veletrhy Brno pokrývají prakticky všechny oblasti stavebnictví, tedy realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce a technické zařízení budov. Hlavními tématy jsou extrémní výkyvy počasí, zásobování vodou pro byty, domy i zahrady, výběr vhodného osvětlení, dotace na energeticky úsporné bydlení, kotlíkové dotace a dřevostavby.

Dřevo a stavby – vše o dřevostavbách

Veletrh Dřevo a stavby je ucelenou prezentací oborů dřevěných staveb a konstrukcí, materiálů pro dřevostavby a konstrukce, základy a opláštění pro dřevostavby a dalších oborů, které jsou úzce spjaty s dřevostavbami. Prezentovaná problematika veletrhu je úzce provázaná se stálou výstavou dřevěných montovaných domů v Národním stavebním centru Eden 3000 vedle areálu brněnského výstaviště.

<p>Veletrh Dřevo a stavby vám přináší ucelený přehled informací z oblasti dřevostaveb. Foto: bvv.cz</p>

Veletrh Dřevo a stavby vám přináší ucelený přehled informací z oblasti dřevostaveb. Foto: bvv.cz

Zajímáte se o bydlení, stavebnictví či dřevostavby? Udělejte si 20. – 23. 4. 2016 čas a navštivte veletrhy Mobitex, SVB a DSB v Brně.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 468x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1948x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 983x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek