0komentářů

Hledáte inspiraci? Přijďte na kvintet akcí do Prahy. Nejstarší je 23. veletrh bydlení, staveb a rekonstrukcí For Habitat

Chystáte se u vás doma na změnu interiéru? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám dá veškerou potřebnou inspiraci.
Vydáno: 15.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1360x

I když tomu počasí zatím neodpovídá, je blížící se jarní sezóna nejoblíbenějším obdobím v roce pro zařizování bytu či domu. Chcete se co nejlépe orientovat v obrovské nabídce nábytkářských firem, designérů a návrhů interiérů? Přijďte se podívat 17. až 20. března 2016 do areálu výstaviště PVA EXPO Praha – Letňany. Najdete tu největší jarní soubor veletržních akcí For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty.

Na veletrzích se předvedou nejen tradiční čeští výrobci nábytku

Na veletrzích představí své novinky jak tradiční čeští výrobci nábytku, tak firmy, které budou mít v březnu v Letňanech svou premiéru. Mezi pravidelné vystavovatele patří například firmy Jelínek, Jech, Kaplan Nábytek nebo Purtex. Významnou součástí akce For Furniture je sekce FOR OFFICE ve výstavní hale 5. Prezentují se tu firmy z odvětví kancelářského nábytku, vybavení obchodních a společenských prostor, reklamy a marketingu pro podnikatele.

<p>V letňanských halách najdete vše, co potřebujete vědět o moderním bydlení. Foto: ABF, a.s.</p>

V letňanských halách najdete vše, co potřebujete vědět o moderním bydlení. Foto: ABF, a.s.

V rámci veletrhu For Furniture se již potřetí uskuteční prezentace českých interiérových trendů „Scéna: Inspirace & Trendy“.  Ve vstupní hale číslo 2 na ploše více než 130 m2 uvidíte materiály, solitérní nábytek a další interiérové prvky, vybrané a naaranžované do čtyř skupin. Autorkou tohoto kvartetu je designérka Iva Bastlová z ateliéru Loxo. Inspiraci pro expozici čerpá na zahraničních veletrzích a styly i směry pak upravuje pro český trh.

Inspirace a trendy najdete ve čtyřech odborně naaranžovaných skupinách

První skupinou je Botanic, zaměřený na přírodní prvky a neutrální odstíny, doplněné zelenou. Další trend s názvem Opulent zdůrazňuje kvalitní a luxusní materiály, v čele se zlatavými povrchy. Třetí směr se jmenuje Energetic a je plný sytých barev, hravých kombinací i moderních materiálů. Čtvrtý směr Romantic zaujme především ženy. Je zdobný, plný pastelových odstínů a jemných kontrastů. Vyberte si také svůj jedinečnýž styl třeba do obývacího pokoje.

<p>Ve čtyřech pečlivě naaranžovaných skupinách najdete inspirace a nové trendy pro další léta. Foto: ABF, a.s.</p>

Ve čtyřech pečlivě naaranžovaných skupinách najdete inspirace a nové trendy pro další léta. Foto: ABF, a.s.

Ani letos nebude chybět výběrová přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker 2016. Rozdělení do tří sekcí kopíruje tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal nabídne výběr českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objeví mladá generace designérů, kteří buď studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field office, kde uvidíte zajímavé návrhy, ale i realizace vnitřních prostor.

Na výstavišti v Letňanech najdete vše, co potřebujete vědět o bydlení

V loňském roce viděli návštěvníci veletrhů celou řadu skvělých novinek, třeba sedačky a postele dělané na míru, se systémem pružného polstrování boxspring. Zvolíte si na nich přesně takovou tuhost, jaká vyhovuje vašemu tělu. Zaujaly třeba i luxusní matrace King Koil, vysoké až 39 centimetrů. Na jejich výrobu se používají koňské žíně, velbloudí vlna nebo hedvábí. Velká část plochy byla věnována zahradám. Veletrhy tak přinesly skutečně vše, co je třeba vědět o bydlení.

<p>Ani letos nechybí přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker. Foto: ABF, a.s.</p>

Ani letos nechybí přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker. Foto: ABF, a.s.

Nepřehlédnutelnou součástí kvintetu veletrhů je i letos obor bytových doplňků a dekorací. V tomto ročníku jej pořadatelé umístili do výstavní haly číslo 6, která bude specializována pouze na tento sortiment. Můžete do ní přijít extra vstupem z velkokapacitního parkoviště. Loni se v Praze v šesti halách představilo celkem 585 firem, na ploše 29 500 m2. Pro inspiraci si přišlo přes 34 000 návštěvníků, naplánujte si na letňanské výstaviště letos cestu také.

Chcete se na vlastní oči přesvědčit, jaké trendy jsou pro letošní rok v nábytkářském oboru a bytovém designu? Přijďte na 16. mezinárodní veletrh For Furniture do Prahy. Souběžně s ním se uskuteční čtveřice dalších akcí, získáte aktuální přehled o moderním bydlení.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 67x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek
Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Vydáno: 10.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 197x

Interiéry 2000, Bytová show, Czech Design Week, Dny pasivních domů a Meat Design. To vše vás čeká v listopadu. Na své si přijdou jak milovníci designu, tak i ti, kteří se zajímají o kvalitní bydlení. Kdy a kde se která akce koná?

Celý článek
Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Vydáno: 03.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 274x

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímáte se o módu, kosmetiku a bytové dekorace? Máte rádi zvířata nebo potřebujete poradit, jak se o ně starat? Přijďte se inspirovat na veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA.

Celý článek