0komentářů

Hledáte inspiraci? Přijďte na kvintet akcí do Prahy. Nejstarší je 23. veletrh bydlení, staveb a rekonstrukcí For Habitat

Chystáte se u vás doma na změnu interiéru? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám dá veškerou potřebnou inspiraci.
Vydáno: 15.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1718x

I když tomu počasí zatím neodpovídá, je blížící se jarní sezóna nejoblíbenějším obdobím v roce pro zařizování bytu či domu. Chcete se co nejlépe orientovat v obrovské nabídce nábytkářských firem, designérů a návrhů interiérů? Přijďte se podívat 17. až 20. března 2016 do areálu výstaviště PVA EXPO Praha – Letňany. Najdete tu největší jarní soubor veletržních akcí For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty.

Na veletrzích se předvedou nejen tradiční čeští výrobci nábytku

Na veletrzích představí své novinky jak tradiční čeští výrobci nábytku, tak firmy, které budou mít v březnu v Letňanech svou premiéru. Mezi pravidelné vystavovatele patří například firmy Jelínek, Jech, Kaplan Nábytek nebo Purtex. Významnou součástí akce For Furniture je sekce FOR OFFICE ve výstavní hale 5. Prezentují se tu firmy z odvětví kancelářského nábytku, vybavení obchodních a společenských prostor, reklamy a marketingu pro podnikatele.

<p>V letňanských halách najdete vše, co potřebujete vědět o moderním bydlení. Foto: ABF, a.s.</p>

V letňanských halách najdete vše, co potřebujete vědět o moderním bydlení. Foto: ABF, a.s.

V rámci veletrhu For Furniture se již potřetí uskuteční prezentace českých interiérových trendů „Scéna: Inspirace & Trendy“.  Ve vstupní hale číslo 2 na ploše více než 130 m2 uvidíte materiály, solitérní nábytek a další interiérové prvky, vybrané a naaranžované do čtyř skupin. Autorkou tohoto kvartetu je designérka Iva Bastlová z ateliéru Loxo. Inspiraci pro expozici čerpá na zahraničních veletrzích a styly i směry pak upravuje pro český trh.

Inspirace a trendy najdete ve čtyřech odborně naaranžovaných skupinách

První skupinou je Botanic, zaměřený na přírodní prvky a neutrální odstíny, doplněné zelenou. Další trend s názvem Opulent zdůrazňuje kvalitní a luxusní materiály, v čele se zlatavými povrchy. Třetí směr se jmenuje Energetic a je plný sytých barev, hravých kombinací i moderních materiálů. Čtvrtý směr Romantic zaujme především ženy. Je zdobný, plný pastelových odstínů a jemných kontrastů. Vyberte si také svůj jedinečnýž styl třeba do obývacího pokoje.

<p>Ve čtyřech pečlivě naaranžovaných skupinách najdete inspirace a nové trendy pro další léta. Foto: ABF, a.s.</p>

Ve čtyřech pečlivě naaranžovaných skupinách najdete inspirace a nové trendy pro další léta. Foto: ABF, a.s.

Ani letos nebude chybět výběrová přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker 2016. Rozdělení do tří sekcí kopíruje tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal nabídne výběr českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objeví mladá generace designérů, kteří buď studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field office, kde uvidíte zajímavé návrhy, ale i realizace vnitřních prostor.

Na výstavišti v Letňanech najdete vše, co potřebujete vědět o bydlení

V loňském roce viděli návštěvníci veletrhů celou řadu skvělých novinek, třeba sedačky a postele dělané na míru, se systémem pružného polstrování boxspring. Zvolíte si na nich přesně takovou tuhost, jaká vyhovuje vašemu tělu. Zaujaly třeba i luxusní matrace King Koil, vysoké až 39 centimetrů. Na jejich výrobu se používají koňské žíně, velbloudí vlna nebo hedvábí. Velká část plochy byla věnována zahradám. Veletrhy tak přinesly skutečně vše, co je třeba vědět o bydlení.

<p>Ani letos nechybí přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker. Foto: ABF, a.s.</p>

Ani letos nechybí přehlídka českého i zahraničního interiérového designu Design Shaker. Foto: ABF, a.s.

Nepřehlédnutelnou součástí kvintetu veletrhů je i letos obor bytových doplňků a dekorací. V tomto ročníku jej pořadatelé umístili do výstavní haly číslo 6, která bude specializována pouze na tento sortiment. Můžete do ní přijít extra vstupem z velkokapacitního parkoviště. Loni se v Praze v šesti halách představilo celkem 585 firem, na ploše 29 500 m2. Pro inspiraci si přišlo přes 34 000 návštěvníků, naplánujte si na letňanské výstaviště letos cestu také.

Chcete se na vlastní oči přesvědčit, jaké trendy jsou pro letošní rok v nábytkářském oboru a bytovém designu? Přijďte na 16. mezinárodní veletrh For Furniture do Prahy. Souběžně s ním se uskuteční čtveřice dalších akcí, získáte aktuální přehled o moderním bydlení.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 100x

Na počátku stavby nebo přestavby domu či bytu je stavební projekt. Jak si vybrat správné materiály, postupy i dodavatelské firmy? Pomohou vám odborníci na stavební výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě. Přijďte se inspirovat.

Celý článek
Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 113x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 174x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek