0komentářů

Máte rádi vůni dřeva? Projděte se veletrhem WOOD-TEC, který je jenom o dřevě. Budete koukat co všechno je dnes možné

Přijměte pozvání na největší dřevařskou akci široko daleko, veletrh WOOD-TEC 2015. Nemusíte vstávat z oblíbeného křesla nebo sedačky, stačí když si prohlédnete fotky, které jsme pro vás na veletrhu pořídili. Uvidíte nevídané věci.
Vydáno: 26.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1931x

V rámci letošního brněnského veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl se představilo 297 společností z 19 zemí a jejich produkci si přišlo prohlédnout podle předběžných čísel na 12 tisíc návštěvníků. A protože naším hlavním zájmem je nábytek a bydlení, nemohl na přehlídce, která se koná jen jednou za dva roky, chybět ani blog Můj byt. Jak WOOD-TEC 2015 viděl a hodnotí náš redaktor Martin Kulhánek?

Mašinky, co dokáží skoro zázraky

Bydlím na venkově a k práci se dřevem mám vřelý vztah, takže na tuto výstavu jsem se obzvlášť těšil. Ovšem to, co jsem na brněnském výstavišti viděl, překonalo všechny moje představy. Pro zjednodušení: dnes stačí poslat po pásu do útrob stroje kus špalku, naprogramovat, co z něj chcete vyrobit, a o všechno ostatní už se uvnitř samy postarají ostré frézky. Za pár chvil ze stroje vyjede třeba naprosto přesně opracovaná kopie aumobilového disku z lehkých slitin. I takovou frajeřinu si prohlédnete na fotkách z veletrhu.

Navštivte dřevařský a nábytkářský veletrh WOOD-TEC 2015 v obsáhlé fotogalerii

Jako zástupce nábytkářů jsem také skoro s otevřenou pusou koukal na moderní mašiny řezající, laminující a ohraňující nábytkové desky. Zaujala mě precizně vyvedená dvířka skříní a skříněk ve všech barvách i všemožné tvary úchytů na ně. Ty nejluxusnější z nich přitom byly posázené drahými kameny. Nechyběly ani nejnovější typy pantů, kování a pojezdů, bavilo mě zkoušet funkčnost chytrých úložných systémů ve skříních a kuchyňských linkách, zkrátka na každém kroku nějaká zajímavost.

<p>Jedním z hitů WOOD-TECU bylo i ruční nářadí poháněné stlačeným vzduchem.</p>

Jedním z hitů WOOD-TECU bylo i ruční nářadí poháněné stlačeným vzduchem.

Šlapací soustruh nebo kolo s dřevěnými ráfky

Impozantní venkovní odkorňovače a katry, halové CNC obráběcí frézy, robotické ruky pro nástřik dílců a další průmyslové stroje doplňovala nabídka ručního nářadí pro tesaře, řezbáře, stolaře a další řemeslníky. Tak u těchto stánků se mi taky hodně líbilo, protože poměrně často doma něco ze dřeva vyrábím a šikovný vercajk se vždycky hodí. Jenom těch typů kotoučů na obyčejnou úhlovou brusku a co všechno se s nimi dá tvořit, no koukal jsem.

WOOD-TEC 2015 v číslech:

  • Vystavujících firem: 297
  • Představených značek: 190
  • Zúčastněných zemí: 19
  • Akreditovaných novinářů: 55 

Nechyběly samozřejmě ani pily všech tvarů a druhů použití, brusné nástroje pro dokonalá ostří nářadí, lepidla na spojování nejenom dřevěných kusů a další a další užitečné věci. Velkou pozornost všech kolemjdoucích včetně mě zaslouženě poutal historický šlapací soustruh, stejně jako jízdní kolo, které má, věřte nebo ne, dřevěné ráfky. A k tomu i dřevěná řidítka a přitom je plně funkční. Oba tyto exponáty také najdete v naší fotogalerii.

Spokojenost u všech zúčastněných

Za sebe mohu říct, že se mi dřevařský veletrh velice zamlouval, a podobné pocity zažívají po jeho skončení i pořadatelé. Na výstavě se představil rekordní počet dřevařských a nábytkářských firem i prezentovaných značek z oboru od roku 2009. "V letošním roce se zvýšil i počet návštěvníků ze Slovenska, což koresponduje s faktem, že slovenské společnosti letos prezentovali své produkty na třikrát větší ploše (více než 600m2) než tomu bylo v roce 2013. Veletrh WOOD-TEC se stává česko-slovenským veletrhem," konstatuje Alena Křečková, manažerka PR a reklamy dřevařské přehlídky.

<p>Některé exponáty vznikaly přímo před očima návštěvníků.</p>

Některé exponáty vznikaly přímo před očima návštěvníků.

Jak píše Alena Křečková ve zprávě z veletrhu, vystavovatelé si pochvalují dvouletý cyklus konání akce, během kterého mají více času na vývoj a výrobu nových strojů a zdokonalování technologií. "Dá se říci, že prakticky všechny firmy prezentovaly ve svých expozicích novinky. Vystavovatelé hodnotili veletrh WOOD-TEC jako stěžejní a klíčovou akci v rámci České republiky a zaznamenali již za první tři dny výrazně vyšší návštěvnost na svých expozicích, především z řad odborníků a zájemců o jejich produkty."

Tak zase za dva roky, na 15. WOOD-TECU. Nejenom já se budu těšit!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 36x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek
Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Vydáno: 10.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 183x

Interiéry 2000, Bytová show, Czech Design Week, Dny pasivních domů a Meat Design. To vše vás čeká v listopadu. Na své si přijdou jak milovníci designu, tak i ti, kteří se zajímají o kvalitní bydlení. Kdy a kde se která akce koná?

Celý článek
Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Vydáno: 03.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 263x

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímáte se o módu, kosmetiku a bytové dekorace? Máte rádi zvířata nebo potřebujete poradit, jak se o ně starat? Přijďte se inspirovat na veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA.

Celý článek