0komentářů

Máte rádi vůni dřeva? Projděte se veletrhem WOOD-TEC, který je jenom o dřevě. Budete koukat co všechno je dnes možné

Přijměte pozvání na největší dřevařskou akci široko daleko, veletrh WOOD-TEC 2015. Nemusíte vstávat z oblíbeného křesla nebo sedačky, stačí když si prohlédnete fotky, které jsme pro vás na veletrhu pořídili. Uvidíte nevídané věci.
Vydáno: 26.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2185x

V rámci letošního brněnského veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl se představilo 297 společností z 19 zemí a jejich produkci si přišlo prohlédnout podle předběžných čísel na 12 tisíc návštěvníků. A protože naším hlavním zájmem je nábytek a bydlení, nemohl na přehlídce, která se koná jen jednou za dva roky, chybět ani blog Můj byt. Jak WOOD-TEC 2015 viděl a hodnotí náš redaktor Martin Kulhánek?

Mašinky, co dokáží skoro zázraky

Bydlím na venkově a k práci se dřevem mám vřelý vztah, takže na tuto výstavu jsem se obzvlášť těšil. Ovšem to, co jsem na brněnském výstavišti viděl, překonalo všechny moje představy. Pro zjednodušení: dnes stačí poslat po pásu do útrob stroje kus špalku, naprogramovat, co z něj chcete vyrobit, a o všechno ostatní už se uvnitř samy postarají ostré frézky. Za pár chvil ze stroje vyjede třeba naprosto přesně opracovaná kopie aumobilového disku z lehkých slitin. I takovou frajeřinu si prohlédnete na fotkách z veletrhu.

Navštivte dřevařský a nábytkářský veletrh WOOD-TEC 2015 v obsáhlé fotogalerii

Jako zástupce nábytkářů jsem také skoro s otevřenou pusou koukal na moderní mašiny řezající, laminující a ohraňující nábytkové desky. Zaujala mě precizně vyvedená dvířka skříní a skříněk ve všech barvách i všemožné tvary úchytů na ně. Ty nejluxusnější z nich přitom byly posázené drahými kameny. Nechyběly ani nejnovější typy pantů, kování a pojezdů, bavilo mě zkoušet funkčnost chytrých úložných systémů ve skříních a kuchyňských linkách, zkrátka na každém kroku nějaká zajímavost.

<p>Jedním z hitů WOOD-TECU bylo i ruční nářadí poháněné stlačeným vzduchem.</p>

Jedním z hitů WOOD-TECU bylo i ruční nářadí poháněné stlačeným vzduchem.

Šlapací soustruh nebo kolo s dřevěnými ráfky

Impozantní venkovní odkorňovače a katry, halové CNC obráběcí frézy, robotické ruky pro nástřik dílců a další průmyslové stroje doplňovala nabídka ručního nářadí pro tesaře, řezbáře, stolaře a další řemeslníky. Tak u těchto stánků se mi taky hodně líbilo, protože poměrně často doma něco ze dřeva vyrábím a šikovný vercajk se vždycky hodí. Jenom těch typů kotoučů na obyčejnou úhlovou brusku a co všechno se s nimi dá tvořit, no koukal jsem.

WOOD-TEC 2015 v číslech:

  • Vystavujících firem: 297
  • Představených značek: 190
  • Zúčastněných zemí: 19
  • Akreditovaných novinářů: 55 

Nechyběly samozřejmě ani pily všech tvarů a druhů použití, brusné nástroje pro dokonalá ostří nářadí, lepidla na spojování nejenom dřevěných kusů a další a další užitečné věci. Velkou pozornost všech kolemjdoucích včetně mě zaslouženě poutal historický šlapací soustruh, stejně jako jízdní kolo, které má, věřte nebo ne, dřevěné ráfky. A k tomu i dřevěná řidítka a přitom je plně funkční. Oba tyto exponáty také najdete v naší fotogalerii.

Spokojenost u všech zúčastněných

Za sebe mohu říct, že se mi dřevařský veletrh velice zamlouval, a podobné pocity zažívají po jeho skončení i pořadatelé. Na výstavě se představil rekordní počet dřevařských a nábytkářských firem i prezentovaných značek z oboru od roku 2009. "V letošním roce se zvýšil i počet návštěvníků ze Slovenska, což koresponduje s faktem, že slovenské společnosti letos prezentovali své produkty na třikrát větší ploše (více než 600m2) než tomu bylo v roce 2013. Veletrh WOOD-TEC se stává česko-slovenským veletrhem," konstatuje Alena Křečková, manažerka PR a reklamy dřevařské přehlídky.

<p>Některé exponáty vznikaly přímo před očima návštěvníků.</p>

Některé exponáty vznikaly přímo před očima návštěvníků.

Jak píše Alena Křečková ve zprávě z veletrhu, vystavovatelé si pochvalují dvouletý cyklus konání akce, během kterého mají více času na vývoj a výrobu nových strojů a zdokonalování technologií. "Dá se říci, že prakticky všechny firmy prezentovaly ve svých expozicích novinky. Vystavovatelé hodnotili veletrh WOOD-TEC jako stěžejní a klíčovou akci v rámci České republiky a zaznamenali již za první tři dny výrazně vyšší návštěvnost na svých expozicích, především z řad odborníků a zájemců o jejich produkty."

Tak zase za dva roky, na 15. WOOD-TECU. Nejenom já se budu těšit!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 363x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1925x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 972x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek