PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zachraňují životy i majetky a my je rádi podporujeme. Co dostali dobrovolní hasiči?

Myslíte si, že jsou dobrovolní hasiči potřební a důležití? Podle nás rozhodně jsou, proto se jim snažíme pomáhat. Třeba mladým hasičům z České Vsi společnost Exiteria a.s. přispěla na nové dresy. Jak si v nich vedli na soutěži?
Vydáno: 30.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2437x

Akciová společnost Exiteria, provozovatel e-shopu MT-nábytek.cz a blogu Můj byt, podporuje řadu neziskových organizací. Jednou z nich je i Sbor dobrovolných hasičů z České Vsi. Díky tomuto partnerství tamní mladí hasiči soutěží v krásných nových dresech a dárek nedávno dostali i dospělí členové záchranářského spolku.

Hasičskému potěru se v České Vsi daří

"Děti byly z dresů nadšené a ty jim také hned přinesly štěstí. Vyhrály první soutěž, do které v nich nastoupily," prozradil Petr Došek, velitel SDH Česká Ves. Kroužek mladých hasičů se tady podařilo po dlouholeté pauze dát dohromady v roce 2006 a od té doby sbírá jeden úspěch za druhým. "Jsou hodně dobří. Za posledních 6 let se čtyřikrát probojovali do krajského finále mládežnické hasičské hry Plamen, což svědčí o jejich poctivému přístupu k hasičské práci," doplňuje velitel.

Mladí hasiči z České Vsi v nových dresech
Mladí hasiči z České Vsi v nových dresech

Kroužek v současné době navštěvuje okolo 20 českoveských dětí, většinou se jedná o potomky bývalých i aktivních členů sboru. "Díky tomu mají k hasičině vztah už odmala. Pravdou je, že děcka z nehasičských rodin příliš velký zájem nejeví," komentuje situaci Petr Došek. Jak říká, být mladým hasičem není jen o vyhrávání soutěží. "Plní také celou řadu dalších úkolů jako jsou brigády, jezdí na výlety i exkurze, chodí plavat a cvičit do tělocvičny, mají toho zkrátka docela hodně. Tahle činnost musí děti především bavit, a je potěšitelné, že řada z nich pak trénuje i dál a zůstává ve sboru i v dospělosti."

Tahle činnost musí děti především bavit.

Soutěžní oblečení udělalo dětem velkou radost.
Soutěžní oblečení udělalo dětem velkou radost.

Zkrátka nepřišli ani dospělí

Materiální podpora od Exiteire kromě dětí neminula ani odrostlé členy sboru. Do tomboly na populární hasičskou zábavu dostali poukaz na volný výběr zboží z e-shopu MT-nábytek.cz v hodnotě 5 000 korun. "Tahle zábava je jednou z mála akcí, při kterých si vyděláme nějaké peníze do spolkové kasy. Každoročně proto lákáme návštěvníky na bohatou tombolu, kterou bychom ovšem nedali dohromady bez pomoci řady sponzorů. Za jejich pomoc, ať už finanční nebo v podobě věcné ceny, jsme velice vděční," oceňuje velitel příspěvky firem i jednotlivců.

Šťastní výherci poukazu na nábytek od Exiteria a.s. na vyhlášené hasičské zábavě v České Vsi.
Šťastní výherci poukazu na nábytek od Exiteria a.s. na vyhlášené hasičské zábavě v České Vsi.

Přesto, že obecně se sponzoři shání čím dál hůř, dobrovolným hasičům z České Vsi svoji přízeň stále zachovávají. Je toho ale ještě hodně, co by se sboru pro zlepšení činnosti a výsledků hodilo. Třeba kompletní sada hadic, kterou momentálně mají jen jednu a mužské a ženské družstvo si ji musí na závodech půjčovat. Nebo ještě jeden agregát, protože současná stříkačka je poměrně silná a děvčatům na soutěžích pak hadice "rvou ruce".

Nebo teplákové soupravy pro děti, aby v případě škaredého počasí nemrzly jen v dresech. A tak dál, a tak dál. "Najde se vždycky něco, co chybí. Naštěstí se nám zatím daří sponzory přitáhnout, i když to není úplně jednoduché, a jsme poměrně solidně materiálně vybavení," uzavírá Petr Došek.

Sbor dobrovolných hasičů Česká Ves

  • rok založení: 1891
  • členů: 50
  • starosta: Milan Smékal ml.; velitel: Petr Došek
  • web: www.hasiciceskaves.cz; e-mail: hasiciceskaves@seznam.cz
  • technika: CAS K 25 LIAZ, CAS 32 TATRA 148, FORD TRANSIT; agregáty PPS 19 + PPS 8

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1174x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 209x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1145x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek