Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
22495
0komentářů

Potřebuje vaše knihovna lepší regály? V Liberci už mají nové a dostali je darem. Napište si také

Chodíte si pro literaturu do knihovny? A v jakém stavu tam mají regály s knihami? Pokud už sotva drží pohromadě, vymění je Exiteria a.s. v rámci jednoho ze svých podpůrných programů za nové. Podobně jako před nedávnem v Liberci.
Vydáno: 17.03.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2770x

Společnost Exiteria a.s. jako provozovatel e-shopu MT-nábytek.cz podporuje celou řadu zájmových i sportovních organizací a mezi nimi i veřejné půjčovny knih. Pokud máte pocit, že vybavení vaší oblíbené knihovny už se rozpadá a je načase ho vyměnit za nové, nemusí to být až takový problém. Přesvědčili se o tom třeba v Liberci - Rochlicích, kam jsme darovali parádní nové regály v hodnotě 20 tisíc korun.

Nové regály od Exiterie změnily knihovnu v libereckých Rochlicích k nepoznání.
Nové regály od Exiterie změnily knihovnu v libereckých Rochlicích k nepoznání.

Čtenáři jsou nadšení

K prvnímu kontaktu mezi MT-nábytkem a Krajskou vědeckou knihovnou Liberec, pod kterou pobočka v Rochlicích patří, došlo loni na podzim. V únoru už se do vysmýčené budovy stěhoval nový nábytek. “Během jarních prázdnin byla rochlická knihovna zavřená a uvnitř se pilně pracovalo. Staré regály nahradily nové a do nich byly nově uspořádány všechny knihy i ostatní dokumenty,” popsaly pracovnice liberecké knihovny.

Exiteria a.s.: Motivací k této akci je pro nás podpora kvalitního prostředí v knihovnách, které podle nás nejsou vhodně financovány. Přitom v počtu čtenářů patříme k evropským špičkám.

Vedení knihovny se nakonec darované vybavení zalíbilo natolik, že k němu přiobjednalo ještě další várku regálů na literaturu v hodnotě přes 14 tisíc korun. “Chtěla bych vám ještě jednou moc poděkovat. Prostory pobočky nyní vypadají naprosto úžasně a i čtenáři jsou nadšení,” ocenila podporu čtení u liberecké veřejnosti Dana Petrýdesová, vedoucí odboru služeb Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Chcete aby to ve vaší knihovně vypadalo také lépe? Napište nám!
Chcete aby to ve vaší knihovně vypadalo také lépe? Napište nám!

Co Čech, to čtenář

Podle výstupů projektu “Čtenáři a čtení v České republice” navštíví alespoň jednou za rok veřejnou knihovnu třetina tuzemských obyvatel. K pravidelnému čtení se přihlásilo 84 % lidí, podstatně více přitom čtou ženy než muži. A tým vedený profesorem Trávníčkem z Ústavu pro českou literaturu přináší i další zajímavá zjištění.

V populaci je:

  • 24 % častých čtenářů (13 a více knih ročně)
  • 20 % pravidelných čtenářů (7 - 12)
  • 40 % občasných čtenářů (1 - 6)
  • 16 % nečtenářů

Podle čeho vybíráme knihy:

  • 73 % podle žánru
  • 59 % podle tématu
  • 49 % podle autora
  • 43 % podle doporučení
  • 21 % podle ceny

V roce 2013 přečetl český čtenář průměrně téměř 11 knih. Nejvíc z nich přitom získal vypůjčením ve veřejné knihovně, poté nákupem v knihkupectví a ze zásob domácí knihovničky, následuje literatura obdržená jako dárek a čím dál víc lidí stahuje čtení z internetu.

Chcete také nové regály do vaší knihovny? Napište na adresu smidova@exiteria.cz, připojte kontaktní údaje na půjčovnu, a když ji zařadíme do programu podpory, můžete se těšit na příjemnější výběr vašeho oblíbeného čtiva.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 809x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek
Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Vydáno: 06.09.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1151x

V Boskovicích otevřeli volnočasový klub pro dospívající mládež. Místo poflakování v ulicích si tam puberťáci mohou zahrát různé hry i jen tak posedět na pohovkách od MT nábytek a klábosit. Co všechno si pro ně "Plán B" připravil?

Celý článek
Čtenáři z Batňovic a Hnanic se radují z nových regálů v knihovně. Chcete mít u vás také takové?

Čtenáři z Batňovic a Hnanic se radují z nových regálů v knihovně. Chcete mít u vás také takové?

Vydáno: 14.06.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1554x

Čtenáři v dalších dvou knihovnách mají radost z krásných nových regálů. Tentokrát jsme jimi potěšili obyvatele Batňovic a Hnanic. Pokud chcete mít hezčí půjčovnu knížek i ve vaší obci, ozvěte se nám. Regály vám věnujeme zdarma.

Celý článek