PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak si vedou stolní tenisté Jeseníka? A co na to jejich manželky?

Polovina sezóny 2014/2015 je téměř za námi a můžeme bilancovat. Jak se podzim vydařil stolním tenistům Jeseníka s podporou společnosti Exiteria s.r.o.? Nejen o tom nám pověděl Miloš Matějíček starší, nestor ping pongu pod horami.
Vydáno: 05.12.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3271x

Rozhovor s Milošem Matějíčkem starším, žijící legendou stolního tenisu v Jeseníku. Mimo jiné nám prozradil, jestli se soutěžní zápasy už musí povinně hrát s plastovými míčky, místo tradičních celuloidových. Se změnou loni přišla mezinárodní ping pongová federace.

Exiteria KST Jeseník
Exiteria KST Jeseník "A", zleva: Martin Matějíček, Miloš Matějíček ml., Miloš Matějíček st., Petr Rybár

 

V sobotu 13. a neděli 14. prosince vás čeká poslední dvojzápas letošního podzimu. Jak hodnotíte úvodní polovinu sezóny 2014/2015?

“Nevyšla nám podle představ. Loni si v našem rezervním týmu velmi dobře vedl Tibor Chmela a po zásluze se dostal na soupisku druholigového mužstva Exiteria KST Jeseník, kde měl nahradit úspěšného veterána Matějíčka staršího, čili mě. Jenže získal práci v Opavě a oznámil vedení klubu, že první polovinu sezóny za nás hrát nebude a odvetné zápasy v roce 2015 vidí velmi nejistě.

Miloš Matějíček starší z Jeseníka je letošním mistrem republiky v kategorii veteránů nad zelenými stoly.
Miloš Matějíček starší z Jeseníka je letošním mistrem republiky v kategorii veteránů nad zelenými stoly.

 

Mezitím už ale podepsal angažmá v severočeských Litoměřicích odchovanec jesenického stolního tenisu Petr Janoštík, který by jinak hrál za 'áčko' místo zmíněného Chmely. Zůstali jsme tak bez zkušených opor a všechna mistrovská střetnutí jsem musel opět odehrát já. A to jsem původně chtěl být letos už jen náhradníkem. Poslední čtyři utkání jsem navíc bojoval se zraněným ramenem, což mělo vliv i na umístění družstva po devíti střetnutích ve druhé polovině tabulky.”

O závěrečném soutěžním víkendu zamíříte na jih Moravy, konkrétně do Vracova a Blanska. Věříte si na tyhle soupeře a porazíte je?

“Vracov se nachází na posledním místě tabulky a všichni hráči tak věří ve vítězství. Navíc provádí ve své herně opravu podlahy a vzájemný duel tak odehrajeme ve Strážnici. Tím Vracovští ztratí výhodu domácích stolů, což bude výhoda pro náš celek.

Blansko skončilo v minulé sezoně na 3. místě tabulky těsně před branami play off. Momentálně je o 2 body lepší než naš tým, a i když nehraje ve formě z posledních let, je v domácím prostředí mírným favoritem. Přesto věříme, že je v možnostech našeho kolektivu uhrát remízový výsledek.”

Miloš Matějíček mladší před zasazením smrtelné rány soupeři na druhé straně stolu.
Miloš Matějíček mladší před zasazením smrtelné rány soupeři na druhé straně stolu.

 

Jak to vůbec vypadá při výjezdu na mistrovská utkání? Čím cestujete, kde nocujete, jak trávíte sobotní večery mezi zápasy?

“Na zápasy jezdíme vlastními auty. Odehrajeme zápas, vysprchujeme se, přesuneme se do místa nedělního utkání a ubytujeme se ve standardním hotelu. Následuje večeře, sledování televize a jde se na kutě.”

A přítelkyně, manželky a rodiny? Snáší soutěžní vytížení hráčů dobře?

“V našem týmu máme dvě manželky a dvě přítelkyně. Povinný je dvakrát týdně trénink a jednou za 14 dnů dvojutkání v Jeseníku nebo na stolech soupeřů. Manželky naše sportovní aktivity podporují, jedné přítelkyni (ale nebudu jmenovat, od kterého hráče) se ping pongové víkendy moc nezamlouvají. Snad čas vše vyřeší.”

Martin Matějíček hypnotizuje míček před podáním.
Martin Matějíček hypnotizuje míček před podáním.

 

Co v současné době jesenické stolní tenisty nejvíc těší a co jim naopak přidělává vrásky na čele?

“Nejvíce nás těší hra a výsledky našeho čtvrtého družstva ve II. třídě krajské soutěže. V tomto celku hrají stabilně starší žáci Dvořák a Veigl, dále Hudáček, Macík P. a hrající předseda Exiteria KST Jeseník Vladimír Vinkler. Borci vedou tabulku, z 9 zápasů jich 9 vyhráli a míří za postupem do I. třídy kraje.

Vrásky na čele zatím máme s účinkováním rezervního družstva ve 3. Lize. Loňského lídra Chmelu se zatím nepodařilo nahradit a celek je na 11. místě v tabulce. Jeho jediným cílem pro jarní odvetné zápasy je udržení soutěže pro další sezónu.”

Vedle zápasů za “áčko” Exiterie úspěšně proháníte své vrstevníky kolem zeleného stolu také v seniorské kategorii. Jak se vám letos mezi ping pongovými důchodci daří?

“Společně se Zdenkem Senohrábkem jezdím na veteránské republikové turnaje a mistrovství Evropy a světa už více než 20 let. Senohrábek letos odehrál všech 8 turnajů, 3× se probojoval do finále, 2× se umístil na 3. místě. Na turnaji MASTERS byl třetí a celkově za rok 2014 skončil na 2.místě.

Ping pongový klan Matějíčků úspěšně doplňuje Petr Rybár.
Ping pongový klan Matějíčků úspěšně doplňuje Petr Rybár.

 

Já odehrál také 8 turnajů, na šesti turnajích jsem se probojoval do finále a 4× se stal vítězem. Na turnaji MASTERS jsem vybojoval stříbro. Celkově jsem se stal vítězem Velké ceny Českomoravského klubu veteránů a neoficiálním mistrem republiky ve své věkové kategorii. Pokud bude zdraví sloužit, oba se příští rok vypravíme na mistrovství Evropy veteránů ve finském Tampere.”

Jaká přání a cíle má jesenický stolní tenis do roku 2015?

“Aby se hráčům vyhýbala zranění a nemoci. Aby svojí hrou a výsledky všechna družstva včetně mládeže dobře reprezentovala svoje sponzory, jesenický stolní tenis a město Jeseník.”

Děkujeme za rozhovor.

 

Nejbližší domácí utkání "A" mužstva KST Exiteria Jeseník:
24.1.2015, 14.00: Exiteria KST Jeseník vs. TTC Moravská Slavia Brno B
25.1.2015, 10.00: Exiteria KST Jeseník vs. TTC Moravská Slavia Brno C 
Hala v Dukelské ulici č. 203/11

Foto: Martin Kulhánek

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1174x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 209x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1144x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek