PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Snažíme se zpříjemnit učení dětem, bojujícím s těžkým postižením

Bohužel ne každé dítě dostane do vínku klidný život. Řada z nich se naopak odmala musí vypořádávat se zdravotním nebo tělesným postižením. Abychom jim trošku pomohli, podpořili jsme výuku na jedné ze speciálních základních škol.
Vydáno: 29.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3811x

Koupelnová skříňka od firmy Exiteria
Koupelnová skříňka od firmy Exiteria
V Základní škole speciální (ZŠS) pro žáky s kombinovaným psotižením v Blansku se učí čtyři desítky dětí s různým stupněm postižení. Individuální přístup je nastavený pro potřeby každého žáka zvlášť a kromě samotného vyučování se děti účastní i různých terapií za pomocí odborníků na rehabilitace, ale i živých psů nebo koní. Exiteria s.r.o. škole věnovala několik kusů nábytku, doplňujícího interiér tříd a společných prostor.

Cíl: plnohodnotný život postižených dětí

Jak říká ředitel ZŠS Blansko Martin Koupý, škola se snaží především naučit žáky s těžkým zdravotním postižením a kombinovanými vadami základním vědomostem a dovednostem, bez kterých se v budoucnu neobejdou. Jde o to, aby po ukončení školní docházky byly děti co nejvíce soběstačné a dokázaly se v nejlepším případě zařadit do života. 

“Plnohodnotný život pro naše děti, úsměv na jejich tvářích a spokojenost rodičů je naším cílem a svým působením o toto všichni ve škole usilujeme,” potvrzuje ředitel. Jak doplnil, blanenská škola je v regionu známá už přes 20 roků a za tu dobu ní prošlo velké množství žáků, které se podařilo podle jejich možností co nejlépe připravit na běžný život.

Komody a koupelnové skříňky

Postiženým dětem pomáhají i psi.
Postiženým dětem pomáhají i psi.
Zřizovatelem ZŠS Blansko je Jihomoravský kraj, jehož úředníci také každoročně rozhodují, kolik dostane důležitý vzdělávací ústav peněz na svůj provoz. Další prostředky na nejrůznější aktivity pak poskytuje i občanské sdružení “Počítáte s námi”, které při škole dlouhodobě působí. Samotná škola totiž ze svého už tak napjatého rozpočtu neutáhne pořizování nákladných kompenzačních pomůcek ani financování rehabilitačních terapií.

V době všeobecného šetření a utahování opasků ovšem není financí nikdy dostatek, proto i speciální škola pro postižené děti vítá jakoukoliv pomoc, třeba i ve formě nového nábytku. “Jako ve většině zařízení podobného typu je samozřejmě i naší snahou vytvářet nadstandardní podmínky pro žáky s různým typem postižení. Děkuji tímto společnosti Exiteria, že se svým darem zařadila mezi naše přátele a podporovatele,” oceňuje Martin Koupý potřebný dárek od předního internetového prodejce nábytku v Čechách a na Slovensku.

Nové komody už slouží k plné spokojenosti všech.
Nové komody už slouží k plné spokojenosti všech.
Exiteria s.r.o. dodala do Blanska dvě nové komody, dvě koupelnové skříňky a policový regál. Nábytek už slouží k velké spokojenosti jeho uživatelů. “Věci jsme vybírali jako vhodné doplnění interiérů naší speciální školy a zároveň jako obměnu letitého nábytku. Zvolit si ze široké nabídky společnosti Exiteria přitom rozhodně nebylo jednoduché,” podotýká ředitel, podle kterého má jakákoliv nová, vhodně vybraná věc vždy pozitivní dopad na estetiku daného prostředí. 

Jak Martin Koupý ještě doplnil, zajištění kvalitní výuky a vzdělávání je závislé především od vztahu pedagoga s žákem a samotné prostředí do tohoto vztahu vstupuje jako další podpůrný prvek. “Každopádně jsme rádi, že jsme mohli vylepšit vybavení ve třídách komodami a umístit nové koupelnové skříňky do prostor školního internátu a do rehabilitační místnosti.”

Základní škola speciální v Blansku zajišťuje povinnou školní docházku pro žáky s různými druhy postižení, přičemž ve většině jde o postižení mentální. Děti se zde učí podle státem schválených vzdělávacích programů, doplněných o systém ucelené rehabilitace. Jeho součástí jsou fyzioterapie, logopedická péče, kontakt se živými zvířaty i výtvarný a keramický ateliér. Na tomto systému se podílí celý tým odborníků a terapeutů. Ke škole patří i opravený internát s kapacitou 11 lůžek a každodenně docházející děti mají k dispozici školní družinu.

Foto: ZŠS Blansko

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1178x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 214x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1154x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek