PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Stolní tenisté Exiterie: Ve II. lize nehrajeme druhé housle

Stolní tenisté Jeseníka, podporovaní společností Exiteria s.r.o., ukončili letošní sezónu nelítostných bitev nad zelenými stoly. Přečtěte si, jak jsou spokojení se svými výsledky a jaké novinky chystají pro fanoušky do budoucna.
Vydáno: 08.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4093x

Kvalitní ping-pong má v Jeseníku dlouhodobou tradici. Nejlepší borci v „A“ mužstvu Exiteria Klubu stolního tenisu (KST) Jeseník už několik desetiletí hrají 2. ligu a nehodlají ji jen tak opustit. Daří se ovšem i ostatním týmům od žáků až po veterány. Uplynulou sezónu hodnotí Miloš Matějíček starší, nestor stolního tenisu pod jesenickými horami.

Pěkná první polovina tabulky

„Jednoznačným cílem našeho „áčka“ pro právě skončenou sezónu bylo umístění do 4. příčky, abychom si mohli ve 2. lize zahrát play-off. V průběhu soutěže však došlo ke změně pravidel a odpovědní funkcionáři rozhodli, že vyřazovací boje se konat nebudou. O vítězství si to tak mezi sebou rozdají jenom první dva týmy v tabulce,“ řekl našemu blogu Miloš Matějíček.

„Áčko“ nakonec skončilo ve své skupině 2. ligy na pěkném 5. místě, v klidných vodách první poloviny tabulky. „Což odpovídá naší současné formě. Důležité je, že se nemusí bojovat o záchranu,“ okomentoval ping-pongový veterán umístění nejlepšího jesenického mužstva. Nejvíc bodů získal jeho syn Martin Matějíček, který vyhrál 44 utkání ve dvouhře a 13 ve čtyřhře.

Třetí liga – bude nebo nebude?

Slušnou 5. příčku v celkovém pořadí přes výpadky v posledních zápasech udrželi i členové „B“ mužstva, bojující o body ve 3. lize. Přestože ani oni neměli starosti se záchranou v soutěži, není dnes vůbec jisté, jestli se do ní zapojí i v dalším ročníku. „Nejlepší hráč Tibor Chmela má posíliit „áčko“ a bohužel za něj nemáme adekvátní náhradu. Je proto otázkou, zda se do 3. ligy vůbec přihlásit a plácat se na chvostu tabulky s rizikem sestupu nebo raději zbylou trojicí posílit další mužstva," přemítá Miloš Matějíček. 

Podle něj není úplně jednoduché sehnat do „béčka“ nového hráče, protože na úrovni 3. ligy už je potřeba být dostatečně zkušený a vyzrálý. A takových borců je v jesenickém regionu asi tolik, jako pověstného šafránu. Vzniklou situaci má vyřešit valná hromada Exiteria KST Jeseník, která se bude konat v polovině června.

Nejlepší borci Exiteria KST Jeseník v sezóně 2013/2014

MUŽSTVO HRÁČ SOUTĚŽ DVOUHRY ČTYŘHRY
A Matějíček Martin 2. liga 44:24 13:8
B Chmela Tibor 3. liga 61:20 9:12
C Matějíček Miloš st. Divize Olomouckého kraje 29:7 8:3
D Šimek Pavel Krajská soutěž I 51:17 12:6
E Tálský Jakub Regionální přebor 56:3 13:2
F Cypra Vladislav Regionální přebor 27:17 6:7
 

Nižší soutěže: propad i postup

Mužstvo pod označením „C“ mělo sice v plánu vyhrát Divizi Olomouckého kraje, ale v konečném účtování mu patří až 8. místo. Nechybělo málo a muselo bojovat o záchranu v soutěži. O příčku lépe, tedy na sedmém místě, ukončili sezónu stolní tenisté jesenického „déčka“ v I. třídě Krajské soutěže Olomouckého kraje. Jsou to sice vesměs už starší pánové, ale své pálky pořád ovládají na výbornou.

Velkou radost všem příznivcům stolního tenisu v Jeseníku udělal tým „E“, který dominoval Regionálnímu přeboru, vyhrál jej a díky tomu může postoupit do II. třídy Krajské soutěže. „Pokud se podaří udržet „béčko“ ve třetí lize, znamenalo by to, že klub bude mít kromě extraligy a první ligy zastoupení ve všech úrovních ping-pongových soutěží, což je pro nás výborná sportovní vizitka,“ pochvaluje si Miloš Matějíček.

Nezklamali ani mladí a veteráni

Slušné výsledky předváděli během uplynulých měsíců v bodovacích turnajích a přeborech v rámci Olomouckého kraje také jeseničtí mladí. Nejlepší z nich, Vítek Dvořák, postoupil ze třetí pozice na TOP turnaj nejlepších 12 starších žáků kraje a hrát tam bude i v dorostenecké kategorii. Podobně je na tom i Marek Viterna, kterému účast na turnaji mezi dorostenci utekla jenom o fous, ale za to bude soupeřit mezi mladšími i staršími žáky. V soutěži starších žáků si spolu s ním zahraje ještě Karel Tulis.

Za Jeseník ovšem bojují nad zelenými stoly také o dvě generace starší borci. Veteránům začala sezóna v únoru a skončí až v listopadu, takže na nějaké hodnocení je ještě brzy, nicméně pánové Matějíček a Senohrábek to i ve svém věku válí pořád slušně a na turnajích obsazují čelní místa. Jsou také pravidelnými účastníky evropských i světových šampionátů. „Klub bohužel nemá zájem nás finančně podporovat, proto jsme se s žádostí o výpomoc obrátili na město Jeseník a Olomoucký kraj a u obou jsme uspěli. Bez peněz to zkrátka nejde ani v našem věku,“ podotýká hrající legenda.

A jak vidí ústřední postava jesenického ping-pongu příští soutěžní sezónu? „Ještě je příliš brzo na nějaké plány a cíle, rozhodovat se bude až na červnové valné hromadě. Ale když ve 2. lize znovu atakujeme 4. nebo 5. příčku, tak bychom mohli být spokojení.“

Foto: Exiteria KST Jeseník

Líbí se vám ping-pong nebo jste snad i aktivním hráčem či hráčkou? Napište nám o svých úspěších!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1177x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 211x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1151x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek