PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Od roku 2014 podporujeme druholigové stolní tenisty Jeseníku

Kladný vztah ke sportu a k místu, odkud pochází, dokazuje společnost Exiteria s.r.o. řadou svých aktivit. Od roku 2014 se provozovatel e-shopů s nábytkem stal i hlavním partnerem druholigového Klubu stolního tenisu z Jeseníka.
Vydáno: 21.01.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4097x

Žádný sportovec, který chce dělat svoje aktivity trošku na úrovni, se dnes neobejde bez nějakého sponzora. Zvlášť, když jde o amatérské nadšence, které neplatí žádný velkoklub, ale na své živobytí si musí vydělávat prací a sport mají jako náplň volného času. Přesně takoví jsou v Jeseníku, úspěšně brázdí vody 2. ligy stolního tenisu a ke sportu navíc vedou i děti. Od letošního roku se mohou těšit na finanční podporu od společnosti Exiteria s.r.o. ve výši 100 tisíc korun ročně.

Ping-pong má pod jesenickými horami dlouholetou tradici

Stolní tenisté Jeseníka s logem nového sponzora na dresech. Foto: KST Jeseník
Stolní tenisté Jeseníka s logem nového sponzora na dresech. Foto: KST Jeseník
Zatímco v Asii se lidé z lepší společnosti bavili hrou, která dala základy dnešnímu stolnímu tenisu, už před dvěma tisíci let, Evropané si museli počkat až na konec 19. století. V té době se v Anglii poprvé objevil název ping-pong, začaly se používat celuloidové míčky místo korkových nebo gumových a původní duté pergamenové pálky nahradily dřevěné. Masové rozšíření této zábavy zažil starý kontinent po konci I. světové války a v roce 1926 vznikla i za účasti tehdejšího Československa Mezinárodní federace stolního tenisu, který byl oficiálně uznán jako sportovní odvětví. 

Už tenkrát se bezpochyby našli výborní hráči i na Jesenicku, vzhledem k dalšímu nepříliš veselému vývoji dějin o nich ale jen těžko najdeme v dobových pramenech nějaké zmínky. Co víme určitě je, že v roce 1967 byla za vydatné pomoci samotných sportovců postavená v Jeseníku nová herna, která se stala odpovídajícím zázemím pro místní vyznavače stolního tenisu. Ti se pak pod pojmenováním Tělovýchovná jednota RD Jeseník postupně zlepšovali, postoupili z krajské divize do celostátní 2. ligy, následně do 1. ligy, až to nakonec dotáhli až na extraligu. Poslední čtvrtina 20. století se tak bez přehánění dá označit za zlatou éru stolního tenisu v Jeseníku.

Novodobá historie sportování nad zelenými stoly se tady začíná psát s v roce 1995, kdy došlo k osamostatnění oddílu a vzniku Klubu stolního tenisu KST Jeseník. „Od té doby se snažíme vlastní hospodářskou činností vytvářet základnu pro plnění našich sportovních cílů a o zpřístupnění pohybového vyžití a tělesné kultury veřejnosti, především pak mládeži,“ říká Miloš Matějíček starší, jesenický nestor stolního tenisu a stále aktivní hráč a sportovec.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat

Z vítězného utkání s Havířovem. Foto: KST Jeseník
Z vítězného utkání s Havířovem. Foto: KST Jeseník
Dnešní OMYA KST Jeseník pět desítek aktivních členů, kteří prohání bílé míčky po stolech na různých soutěžních úrovních, od 2. ligy České republiky přes 3. ligu, krajskou divizi až po  přebor. Mladí stolní tenisté se pravidelně účastní regionálních i krajských bodovacích turnajů a přeborů a pozadu nezůstávají ani veteráni, kteří bojují o body na světových a evropských šampionátech a celostátních turnajích ve své kategorii. Díky své sportovní zálibě se „staří páni“ už podívali třeba do Rio de Janeira, Stockholmu nebo do Brém. „Vedeme všechny své členy k dodržování základních etických a mravních pravidel a pečujeme o zvyšování jejich tělesné výkonnosti i o všestranný rozvoj. Přitom stále uplatňujeme moderní poznatky v oblasti sportovního tréninku,“ doplňuje nejstarší hráč stolního tenisu v Jeseníku.

Nejvíce sledované A družstvo mužů se postupně probojovalo až do druhé celostátní ligy, ve své moravské skupině B s přehledem operuje v první polovině tabulky a jeho cílem pro letošní sezónu je umístění do čtvrté příčky. Naposledy mohl kvality Jeseníku na vlastní kůži poznat tým Baníku Havířov, který na jesenické půdě utrpěl debakl 10 : 2. Na další mistrovské utkání v Jeseníku se mohou zdejší příznivci stolního tenisu těšit o víkendu 8. a 9. února, kdy domácí borci přivítají ve své hale mužstva Orlová B a Ostrava C. „Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výsledcích a na konci sezóny si budeme moci říct, že jsme splnili své cíle,“ dodává Miloš Matějíček starší.

Soutěžní týmy KST Jeseník:

A družstvo mužů - 2 liga ČR sk.B (na fotografii)
B družstvo mužů - 3 liga ČR sk.E
C družstvo mužů - Divize Olomouckého kraje
D družstvo mužů - Krajská soutěž I.třídy Ol. kraje
E družstvo mužů - Regionální přebor okresu Jeseník
F družstvo mužů - Regionální přebor okresu Jeseník

Zajímají vás bližší podrobnosti o jesenických stolních tenistech? Ptejte se v diskuzi!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1178x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 214x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1154x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek