PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Rozdávali jsme dárky, dostalo se i na nové muzeum sportu v Plzni

Pár dní před Vánocemi dostali dárek všichni (nejen) plzeňští fandové sportu. V západočeské metropoli pro ně bylo otevřené nové Muzeum sportu, vystavující předměty soudobých ikon. Společnost Exiteria s.r.o. muzeu věnovala nábytek.
Vydáno: 06.01.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4218x

Petr Čech, Jarda Jágr, Helena Suková, Jakub Kornfeil nebo Dušan Salfický. To je jen hrstka známých sportovců, s nimiž se můžete potkat v nově otevřeném Muzeu sportu v ulici Otýlie Beníškové v Plzni. Neuvidíte je tam sice osobně, ale prohlédnete si jejich osobní věci, které používali při překonávání soupeřů a posunování hranic lidských možností.

Možná přijde i Dominátor

Podepsanou hokejku a puk věnoval i Jaromír Jágr., Foto: Muzeum sportu Plzeň
Podepsanou hokejku a puk věnoval i Jaromír Jágr.
Foto: Muzeum sportu Plzeň
„Vystavujeme převážně předměty patřící špičkovým českým sportovcům. Všechny byly použité při zápase nebo v závodě a sbírali jsme je kolem jednoho roku. Hráče a závodníky oslovujeme sami, většinou jsou vstřícní a něco nám věnují a díky tomu, že už mezi nimi máme slušné kontakty, daří se nám oslovovat stále další a další. Momentálně máme ve sbírce kolem 130 věcí, ideální počet do prostor, které máme k dispozici, by byl tak 300,“ říká Jakub Černý, provozovatel plzeňského Muzea sportu.

V následujících měsících bude docházet k postupnému doplňování exponátů a obohacování expozic, čemuž mají napomoci i známosti českých sportovců a sportovkyň působících v zahraničí. Opravdovým návštěvnickým tahákem by pak mohla být součást výbavy žijící hokejové brankářské legendy Dominika Haška. „Tahle akce je na dobré cestě a podle posledních informací, co mám, by mohla skončit úspěchem,“ prozradil Jakub Černý s tím, že by se chtěl v následujícím období věnovat také shánění věcí, patřících k u nás nepříliš známým sportům, jakými jsou třeba baseball nebo americký fotbal.  

Vystavené věci si můžete osahat

Vitrína od společnosti Exiteria s.r.o., Foto: Muzeum sportu Plzeň
Vitrína od společnosti Exiteria s.r.o.
Foto: Muzeum sportu Plzeň
Narozdíl od jiných muzeí, ve kterých jsou ukázané předměty střežené ve vitrínách a příchozí mají přísný zákaz na ně sahat, nabízí Muzeum sportu v Plzni možnost na dresy, kopačky nebo tenisové rakety chytat a každý se s nimi může i vyfotit. „Návštěvníci si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet, z jakého materiálu je vyrobený krasobruslařský úbor nebo kombinéza skokana na lyžích, potěžkat si kopačky špičkového fotbalisty nebo kombinézu motocyklového jezdce,“ láká na zážitky spojené s prohlídkou sportovního muzea jeho majitel. 

Ten začínal se sbíráním papírových kartiček s fotbalovou tematikou a dnes pro vzácné exponáty najezdí stovky a tisíce kilometrů. S dárci se většinou setká osobně a jak říká, v naprosté většině případů se jedná o pohodová a přátelská setkání. Stejně jako v případě kontaktu se společností Exiteria s.r.o., která provozuje rodinu internetových e-shopů s nábytkem a start muzea podpořila věnováním prosklené vitríny na vystavení některých exponátů. „Chtěl bych poděkovat všem sportovcům, kteří nám své věci zapůjčili a umožnili tak vznik této jedinečné výstavy, a stejně tak patří dík i všem ostatním, kdo nám pomohli s uskutečněním snu a otevřením muzea, jaké nemá nejenom v západních Čechách obdoby,“ uzavírá Jakub Černý. Jak prozradil, k největším lákadlům jeho sbírky patří podepsaná hokejka Jaromíra Jágra, se kterou odehrál svůj poslední zápas za Pittsburgh Penquins, nebo tretry sprintera Pavla Masláka, podepsané pro změnu nenjrychlejším mužem planety Usainem Boltem.

Muzeum sportu v Plzni je otevřené od úterka do neděle od 10 do 18 hodin, vstupné je 50,- korun a děti do šesti let tam mohou jít zdarma.

Známá jména, která přispěla do sbírky Muzea sportu:
Petr Čech, Jaromír Jágr, Tomáš Rosický, David Kostelecký, Jakub Kornfeil, Pavel Maslák, Ivan Hašek, Helena Suková, Tomáš Ujfaluši, Dušan Salfický, Lukáš Konečný, Jaroslav Drobný, Yveta Hlaváčová, Aleš Razým, Pavel Valoušek, Roman Koudelka, Petr Koukal, David Rozehnal, Pavla Hamáčková, Jan Rajnoch, Zdena Razímová, Petr Jiráček, Ladislav Kohn, Lukáš Melich, Gebre Selassie, Václav Svěrkoš, Michal Kadlec, Daniel Pudil, Daniel Kolář, Michal Papadopulos, Barbora Strýcová, Jan Morávek, Luis Van Gaal, Jarne Daman, Daniel Ricardo a další kluby a oddíly.

Láká vás návštěva Muzea sportu? Od které hvězdy byste tam rádi něco našli? Napište nám!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1177x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 212x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1151x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek