PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Díky nákupu u nás se děti učí, jak si poradit v případě neštěstí

Už i nejmenší děti se mohou díky projektu "Omalovánky první pomoci" naučit, jak se chovat v případě nešťastné události spojené s úrazem. Výrobu omalovánek, vydávaných Českým červeným křížem, podporuje i společnost Exiteria s.r.o.
Vydáno: 21.11.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5444x

Titulní stránka poučných omalovánek., Zdroj: ČČK
Titulní stránka poučných omalovánek.
Zdroj: ČČK
Každý, kdo si u nás zakoupí nějaký pěkný kousek nábytku nebo si vybere z pestré nabídky bytových doplňků, tak zároveň pomáhá dětem při zvládání krizových situací, při kterých se jejich kamarádovi nebo komukoliv jinému přihodí ošklivý úraz. Nepříjemné zážitky nás potkávají dnes a denně a především pro dítě jsou značně stresující a traumatizující, proto je dobré, aby na ně byli i ti nejmenší nějakým způsobem připravení.

Zábava spojená s poučením

Jednou z forem, jak naše  nejmenší náležitě poučit, jsou „Omalovánky první pomoci“, které vydává Český červený kříž ve spolupráci s několika dalšími institucemi a firmami. „Omalovánkami nechceme jen pobavit, ale rádi bychom, aby se děti při vybarvování obrázků také něco naučily, aby poznaly a věděly, že pomoci druhému v nesnázích může opravdu každý,“ říká Daniela Hatinová ze IV-Nakladatelství, které omalovánky tiskne.

Sešit obsahuje na 40 vybarvovacích černobílých obrázků s nejrůznější tematikou. Obrázky děti poučí třeba jak si bezpečně hrát na různých místech, jak se bránit před úrazy, jak na místě ošetřit menší zranění nebo jak v případě potřeby přivolat pomoc dospělých. Omalovánky jsou k dispozici ve školkách a školách, knihovnách, nemocnicích a na dalších místech, kde se s nimi seznámí nejen ony, ale i jejich rodiče.

První pomoc není věda

Děti se zábavnou formou učí,, jak se chovat v případě úrazu., Zdroj: ČČK
Děti se zábavnou formou učí,
jak se chovat v případě úrazu.
Zdroj: ČČK
Do situace, kdy někdo v okolí potřebuje okamžitou pomoc, se může každý z nás dostat velice snadno. A nezřídka jsou to právě děti, které díky své duchapřítomnosti k záchraně zdraví či života přispějí. „Snažíme se proto, aby co nejvíce z nás v těchto chvílích obstálo a uvědomilo si, že první pomoc není vlastně žádná složitá věda,“ dodává Daniela Hatinová.
 

„Omalovánky první pomoci“ jsou součástí celostátního projektu Českého červeného kříže „Výuka první pomoci dětí, mládeže a dospělých“, který si klade za cíl šířit mezi populací potřebné dovednosti vedoucí k záchraně lidského života. Znalost základních postupů poskytování první pomoci totiž patří k nejdůležitěším morálním povinnostem každého z nás, ovšem jen málokterý člověk je skutečně ovládá.

Vytištění omalovánek finančně podpořila také společnost Exiteria s.r.o., provozovatel internetového obchodu s nábytkem MT-nábytek.cz. Nakupte u nás a přispějte tak k lepší ochraně malých dětí před všude číhajícím nebezpečím!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1178x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 214x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1154x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek