0komentářů

Díky nákupu u nás se děti učí, jak si poradit v případě neštěstí

Už i nejmenší děti se mohou díky projektu "Omalovánky první pomoci" naučit, jak se chovat v případě nešťastné události spojené s úrazem. Výrobu omalovánek, vydávaných Českým červeným křížem, podporuje i společnost Exiteria s.r.o.
Vydáno: 21.11.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4984x

Titulní stránka poučných omalovánek., Zdroj: ČČK
Titulní stránka poučných omalovánek.
Zdroj: ČČK
Každý, kdo si u nás zakoupí nějaký pěkný kousek nábytku nebo si vybere z pestré nabídky bytových doplňků, tak zároveň pomáhá dětem při zvládání krizových situací, při kterých se jejich kamarádovi nebo komukoliv jinému přihodí ošklivý úraz. Nepříjemné zážitky nás potkávají dnes a denně a především pro dítě jsou značně stresující a traumatizující, proto je dobré, aby na ně byli i ti nejmenší nějakým způsobem připravení.

Zábava spojená s poučením

Jednou z forem, jak naše  nejmenší náležitě poučit, jsou „Omalovánky první pomoci“, které vydává Český červený kříž ve spolupráci s několika dalšími institucemi a firmami. „Omalovánkami nechceme jen pobavit, ale rádi bychom, aby se děti při vybarvování obrázků také něco naučily, aby poznaly a věděly, že pomoci druhému v nesnázích může opravdu každý,“ říká Daniela Hatinová ze IV-Nakladatelství, které omalovánky tiskne.

Sešit obsahuje na 40 vybarvovacích černobílých obrázků s nejrůznější tematikou. Obrázky děti poučí třeba jak si bezpečně hrát na různých místech, jak se bránit před úrazy, jak na místě ošetřit menší zranění nebo jak v případě potřeby přivolat pomoc dospělých. Omalovánky jsou k dispozici ve školkách a školách, knihovnách, nemocnicích a na dalších místech, kde se s nimi seznámí nejen ony, ale i jejich rodiče.

První pomoc není věda

Děti se zábavnou formou učí,, jak se chovat v případě úrazu., Zdroj: ČČK
Děti se zábavnou formou učí,
jak se chovat v případě úrazu.
Zdroj: ČČK
Do situace, kdy někdo v okolí potřebuje okamžitou pomoc, se může každý z nás dostat velice snadno. A nezřídka jsou to právě děti, které díky své duchapřítomnosti k záchraně zdraví či života přispějí. „Snažíme se proto, aby co nejvíce z nás v těchto chvílích obstálo a uvědomilo si, že první pomoc není vlastně žádná složitá věda,“ dodává Daniela Hatinová.
 

„Omalovánky první pomoci“ jsou součástí celostátního projektu Českého červeného kříže „Výuka první pomoci dětí, mládeže a dospělých“, který si klade za cíl šířit mezi populací potřebné dovednosti vedoucí k záchraně lidského života. Znalost základních postupů poskytování první pomoci totiž patří k nejdůležitěším morálním povinnostem každého z nás, ovšem jen málokterý člověk je skutečně ovládá.

Vytištění omalovánek finančně podpořila také společnost Exiteria s.r.o., provozovatel internetového obchodu s nábytkem MT-nábytek.cz. Nakupte u nás a přispějte tak k lepší ochraně malých dětí před všude číhajícím nebezpečím!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Vydáno: 06.09.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 977x

V Boskovicích otevřeli volnočasový klub pro dospívající mládež. Místo poflakování v ulicích si tam puberťáci mohou zahrát různé hry i jen tak posedět na pohovkách od MT nábytek a klábosit. Co všechno si pro ně "Plán B" připravil?

Celý článek
Čtenáři z Batňovic a Hnanic se radují z nových regálů v knihovně. Chcete mít u vás také takové?

Čtenáři z Batňovic a Hnanic se radují z nových regálů v knihovně. Chcete mít u vás také takové?

Vydáno: 14.06.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1396x

Čtenáři v dalších dvou knihovnách mají radost z krásných nových regálů. Tentokrát jsme jimi potěšili obyvatele Batňovic a Hnanic. Pokud chcete mít hezčí půjčovnu knížek i ve vaší obci, ozvěte se nám. Regály vám věnujeme zdarma.

Celý článek
Váš nákup pomohl k lepšímu životu postiženým dětem z domova v Otnicích. Jaké vybavení od MT nábytek jim nově slouží?

Váš nákup pomohl k lepšímu životu postiženým dětem z domova v Otnicích. Jaké vybavení od MT nábytek jim nově slouží?

Vydáno: 22.05.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 2044x

Malí i velcí obyvatelé Domova pro postižené děti Lila v Otnicích se těší z nového nábytku. Podívejte se, jaké vybavení si u nás vybrali díky dobročinné akci, během níž jste svými nákupy přispěli k naspoření 61 752,- Kč.

Celý článek