PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.
Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1156x

Přírodou obklopenou obec Budislav najdete nedaleko Litomyšle. Na nezájem o půjčování literatury si tady rozhodně stěžovat nemůžou, místní knihovna má v nabídce kolem 4 a půl tisíce titulů, a z toho je celá tisícovka určená dětem. Nejen těm jsme udělali radost novými barevnými sedacími vaky, ke kterým jsme pro potřeby knihovny přidali i skříň.

Budislavská knihovna sklízí úspěchy a ceny

Za posledních 12 let se toho v půjčovně literatury v Budislavi hodně změnilo. Právě takovou dobu se totiž o její provoz stará Alena Bartošová, která knihovnu posunula o pořádný kus dopředu. O čemž svědčí jednak zvyšující se počet zdejších čtenářů a pak také různá ocenění, jako titul "Knihovnický anděl", loňský diplom za dětskou činnost od Pardubického kraje nebo účast v celostátním finále soutěže Knihovna roku 2009.

<p>Budislavské děti si nové posezení v knihovně nemohou vynachválit.</p>

Budislavské děti si nové posezení v knihovně nemohou vynachválit.

"Naše knihovna byla odměněna především za práci s dětmi. Ukázali jsme, co všechno je možné dokázat v docela malé obecní knihovně. Nebát se dotací, které pomohou zlepšit technickou stránku knihovny - zavedli jsme výpůjční systém Clavius, nebát se vytvořit webové stránky, aby knihovna byla v povědomí široké veřejnosti. V knihovně se dá plánovat i zrealizovat spousta nápadů a snů, a o to se snažíme," odhaluje základ úspěchu Alena Bartošová.

Spousta akcí, výlety i divadlo

Díky neutuchajícímu elánu knihovnice tak mají malí čtenáři z Budislavi po celý rok o zábavu postaráno. Užívají si Filipojakubskou i Andersenovu noc, letní putování po stopách známých osobností, Dušičkovou výstavu, Den poezie, Mikuláše v knihovně, výtvarná tvořeníčka i autorská čtení se spisovateli, ilustrátory a hudebníky. Společně také vyráží na výlety, nezřídka i vícedenní.

<p>Ke knihovně neodmyslitelně patří i divadlo Budislávek, fotka je ze hry Malý princ.</p>

Ke knihovně neodmyslitelně patří i divadlo Budislávek, fotka je ze hry Malý princ.

"V naší knihovně také vzniklo divadélko "Budislávek", kde hrají jak děti, tak i dospělí. Od roku 2007 děti předvedly už několik pohádek a příběhů, například Malý princ, Čaroděj ze země OZ, Sněhurýk, Vodník od Erbena, O pejskovi a kočičce, Dvanáct měsíčků a také poslední vydařenou komediální pohádku O pravdomluvné rybě. Letos na čertovské besídce děti zahrají pohádku Jak se peklo zadlužilo a dospělí pak komedii Psychohrátky," vyjmenovala Alena Bartošová počiny budislavských divadelníků.

Z nového nábytku mají všichni radost

A protože MT nábytek, e-shop číslo 1 s bytovým vybavením na českém internetu, podporuje dlouhodobě a rád čtení a činnost obecních knihoven, poslali jsme do Budislavi několik barevných pytlů na sezení a také skříň pro ukládání dokumentů. "Za krásné sedací vaky i skříň firmě MT nábytek mockrát děkujeme. Rádi si u ní objednáme i nové regály, které budeme potřebovat po chystané rekonstrukci naší knihovny. Zdá se nám už poněkud těsná," říká knihovnice.

<p>Kromě sedacích vaků plánují v Budislavi pořídit do knihovny i nové regály od MT nábytek.</p>

Kromě sedacích vaků plánují v Budislavi pořídit do knihovny i nové regály od MT nábytek.

Za pravdu jí dávají čtenářské statistiky. Od začátku roku do konce října 2016 si obyvatelé Budislavi vypůjčili na 2000 knižních svazků, 275 periodik, 79 děl mluveného slova a 52 dalších dokumentů. "K nejvíce oblíbeným patří severské detektivky od Jo Nesbo či Larse Keplera, ale i zamilované historické romány, u dětí vítězí Deníky Poseroutky i Deníky Mimoňky. Pro studenty zde zase máme velký výběr doporučené četby k maturitě, za což jsou velice rádi," uzavírá Alena Bartošová. A my jejím čtenářům přejeme, aby je knihy i dál bavily tak jako doteď.

Vybavte i vaši obecní knihovnu zdarma novými regály nebo jiným nábytkem. Napište si o něj na adresu smidova@exiteria.cz.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1178x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 215x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Darovali jsme čtyři pohovky klubu Plán B pro mladé v Boskovicích. Jaká zábava tam na školáky a studenty čeká?

Vydáno: 06.09.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1569x

V Boskovicích otevřeli volnočasový klub pro dospívající mládež. Místo poflakování v ulicích si tam puberťáci mohou zahrát různé hry i jen tak posedět na pohovkách od MT nábytek a klábosit. Co všechno si pro ně "Plán B" připravil?

Celý článek