PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Čtenáři z Batňovic a Hnanic se radují z nových regálů v knihovně. Chcete mít u vás také takové?

Čtenáři v dalších dvou knihovnách mají radost z krásných nových regálů. Tentokrát jsme jimi potěšili obyvatele Batňovic a Hnanic. Pokud chcete mít hezčí půjčovnu knížek i ve vaší obci, ozvěte se nám. Regály vám věnujeme zdarma.
Vydáno: 13.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2010x

Co mají společného vesnice Hnanice na Znojemsku a Batňovice u Trutnova? V obou mají díky MT nábytek hezčí obecní knihovnu. Novotou svítící regály mohou dělat radost i čtenářům ve vaší půjčovně literatury, stačí se nám ozvat a přivezeme vám je také.

Z knihovny chtějí mít místo setkávání občanů

Velkými proměnami letos prochází knihovna v Hnanicích, ze které se stává místní kulturní centrum. "Pracujeme na příjemnějším vzhledu knihovny. Prvním a zásadním krokem bylo právě přestěhování knihovny a vybavení novými regály od vás. Dále pracujeme na stylových dekoracích, přepracovali jsme knihovní řád, pro čtenáře jsou připraveny nové čtenářské průkazky i přihlášky do knihovny. Vytvořili jsme i profil knihovny na Facebooku a pracujeme na aktualizaci webových stránek," popisuje Eva Dvořáková z hnanické knihovny.

<p>Nové regály v Hnanicích už jsou zarovnané knihami.</p>

Nové regály v Hnanicích už jsou zarovnané knihami.

To v Batňovicích už knihovna jako společenská instituce funguje pěknou řádku let. Markéta Tučková, která ma její provoz na starosti, dokonce v roce 2010 získala v rámci soutěže Vesnice roku "Cenu hejtmana Královéhradeckého kraje" za vzorné vedení knihovny. Setkávají se tady děti, dospělí i senioři, knihovnice pořádá vzdělávací akce, besedy s autory knih, recitační soutěže nebo tvořivé dílny pro všechny generace.

A všichni si sem samozřejmě také chodí pro čerstvé čtivo. "V loňském roce se půjčilo 4 692 knih, což v přepočtu znamemá, že každý občan Batňovic včetně kojenců za rok přečetl nejméně 6 knih. Těší mě, že v okrese Trutnov je Obecní knihovna Batňovice hodnocena jako nejlépe pracující knihovna s neprofesionálním knihovníkem," pochlubila se Markéta Tučková.

Dobrá zpráva: čtenářů přibývá

Na nezájem občanů si tak ani v jedné z vesnic nemůžou stěžovat. Naopak, do knihoven přichází lidí čím dál víc. "Zájem ze strany čtenářů pomalu ale jistě roste. Nové čtenáře se nám postupně daří získávat a ohlasy, které zatím máme na rozšiřující se nabídku služeb i fungování knihovny, jsou velmi pozitivní," říká Eva Dvořáková. Hnanickou knihovnu přitom v brzké době čeká další stěhování.

"Získáme tím daleko větší prostory, ve kterých bychom rádi vytvořili dětský koutek, místo pro čtení a relaxaci nebo studijní koutek. Budeme mít místo pro knihovnické tvoření, můžeme zrealizovat setkávání seniorů i navázat spolupráci s místní školkou a tím zacílit zejména na budoucí dětské čtenáře. Školáci budou mít kam přijít po škole a s kamarády si třeba zahrát nějakou deskovou hru," odtajnila knihovnice nejbližší plány.

<p>Batňovické děti se díky sponzorskému daru od MT nábytek radují z vlastního oddělení v knihovně.</p>

Batňovické děti se díky sponzorskému daru od MT nábytek radují z vlastního oddělení v knihovně.

Nové prostory půjčovny ovšem bude nutné vybavit také novým nábytkem. Potřeba budou nějaké poličky, stůl a židle do studijního i dětského koutku nebo gauč do relaxační zóny. Pokud zbude místo, chtějí v Hnanicích pořídit i další regály, případně komody a skříňky. "Vše ale záleží na tom, jestli se nám podaří získat potřebné finanční prostředky a v jaké míře. Pokud se nás rozhodnete znovu podpořit, budeme vám opravdu moc vděční," vzkazuje Eva Dvořáková.

Dostalo se nám vřelého poděkování

Nějaké nové věci by se ovšem hodily i do knihovny v Batňovicích. "Ráda bych dětem zakoupila ještě jeden sedací vak a kobereček, na kterém by mohly ležet a u toho si prohlížet knížky. Hodila by se mi také uzavíratelná skříňka, do které bych si uložila různé materiály k besedám," vyjmenovala Markéta Tučková a připojila:

"Chtěla bych vám co nejsrdečněji poděkovat za pěkné nové regály, které potěšili a udělali velkou radost dětským čtenářům. Díky vašemu sponzorskému daru jsem mohla v mé malé knihovně vytvořit z podkrovní místnosti mini dětské oddělení. Moc si vážím vaší pomoci knihovnám!"

<p>Oddělení pro děti vzniklé v podkrovních prostorách ještě potřebuje dovybavit dalším nábytkem.</p>

Oddělení pro děti vzniklé v podkrovních prostorách ještě potřebuje dovybavit dalším nábytkem.

Slova díků nás velice těší a zároveň zavazují k tomu, abychom obecní knihovny podporovali i nadále. Takže pokud nábytek ve vaší knihovně už dosluhuje, není nic jednoduššího, než se nám ozvat, a my vám staré rozvrzané regály vyměníme za nové.

Chcete vaši knihovnu také zdarma vybavit novým nábytkem? Napište si o něj na: smidova@exiteria.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1177x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 211x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1151x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek