PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Chcete mít letos hezčí knihovnu? Napište si o nábytek. Jako čtenáři ve Vysokově, kde už mají krásné nové regály

Jak získat moderní vybavení do knihovny bez peněz? Je to prosté. Stačí se nám ozvat a my zařídíme vaši půjčovnu novými regály. Ve Vysokově to zkusili a dnes se tamní čtenáři radují z hezčího a útulnějšího prostředí půjčovny.
Vydáno: 07.01.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2359x

Také v roce 2016 bude 1. e-shop s nábytkem v ČR a SR rozdávat nové vybavení do obecních půjčoven literatury. Řekněte si o ně i vy a za pár týdnů budou vaši čtenáři nadšení z hezčí a lepší knihovny. Tak jako ve Vysokově, kam MT nábytek dodal hned několik regálů.

Pro velký úspěch si přikoupili další

Když se ve Vysokově z newsletteru dozvěděli, že mohou díky programu podpory čtení získat bezplatně nové vybavení do knihovny, tak neváhali. Kontaktovali MT nábytek, usmálo se na ně štěstí, a v listopadu obdrželi vytoužené, novotou vonící policové regály. 6 kusů dostali úplně zadarmo a tak se jim líbily, že si přiobjednali a zaplatili ještě další dva. "Moc a moc děkujeme e-shopu MT nábytek za sponzorský dar, máme z něj všichni velikou radost," těší vysokovskou knihovnici Jiřinu Bittnerovou pohled na proměnu čtenářského klubu.

<p>Z nových policových regálů se radují i dětští návštěvníci vysokovské obecní knihovny.  Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz</p>

Z nových policových regálů se radují i dětští návštěvníci vysokovské obecní knihovny.  Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz

1 500 knih na 400 obyvatel

Vysokov je nevelká vesnice nedaleko Náchoda. Žijí v ní zhruba čtyři stovky obyvatel, kterým má obecní půjčovna knih co nabídnout. "V současné době je v knihovně zhruba 1 500 titulů všech žánrů, čímž máme maximálně vyčerpanou kapacitu našich regálů. Z tohoto počtu patří asi třetina dětským čtenářům," představuje Jiřina Bittnerová bohatství obtěžkaných polic. Knihovna také odebírá týdeník pro ženy Vlasta a dětský měsíčník Dráčik. Návštěvníci si půjčují i starší čísla časopisů, kromě už zmíněné Vlasty třeba Receptář, Zahrádkář i jiné.

Knihovnice: "Docela mě pobavila reakce některých návštěvníků knihovny - vstoupili do místnosti, že je něco jinak a je to tu hezčí zjistili hned, ale teprve po chvíli zaregistrovali nové police."

A co čtou občané Vysokova nejraději? K nejvyhledávanějším žánrům tady patří historicko-romantické romány, detektivky i příběhy ze současnosti. Nejmenší děti si nejraději půjčují obrázkové knížky, starší pak většinou současné příběhy. A když se jim nechce číst, mohou v knihovně hrát stolní hry nebo skládat stavebnice. "Vyloženě frontu u nás čtenáři na nějakou oblíbenou knihu čekat nemusí, ovšem máme v nabídce i tituly, které mezi lidmi neustále kolují," říká Jiřina Bittnerová.

<p>Police nových regálů knihovny ve Vysokově jsou zcela plné. Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz</p>

Police nových regálů knihovny ve Vysokově jsou zcela plné. Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz

Hodily by se i nové židle

Svazky s krásnou i naučnou literaturou tak už ve Vysokově mají kam ukládat, přesto je pořád co zlepšovat. Děti při hrách nebo tvořivých dílnách i dospělí na besedách a jiných akcích nemají třeba příliš pohodlné sezení. "To bych určitě ráda vylepšila. Potřebujeme celkem 14 solidních nových židlí, ty současné dřevěné už jsou staré a nevzhledné," prozradila knihovnice, jak chce v budoucnu lidem návštěvu knihovny ještě více zpříjemnit.

<p>Od listopadu to v knihovně vypadá zase o něco lépe. Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz</p>

Od listopadu to v knihovně vypadá zase o něco lépe. Foto: www.knihovnavysokov.webk.cz

Přejme vysokovským čtenářům, ať jim regály slouží co nejdéle a najdou v nich vždycky dostatek kvalitního čtiva. Pokud chcete vaši knihovnu také zdarma vybavit novým nábytkem, napište si o něj na: smidova@exiteria.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Potěšili jsme další čtenáře novým vybavením jejich knihovny. Kde se radují tentokrát a co od nás dostali?

Vydáno: 15.03.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1178x

MT nábytek, největší e-shop s bytovým vybavením u nás, pokračuje ve vybavování obecních knihoven novým nábytkem. Kde to teď mají čtenáři hezčí a jak získáte potřebné regály, skříňky nebo třeba sedací pytle do vaší knihovny i vy?

Celý článek
Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Duševně nemocní z Mladé Boleslavi se díky nám cítí na terapiích o něco lépe. Jaké vybavení jsme jim darovali?

Vydáno: 02.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 214x

MT nábytek jako e-shop č. 1 s bytovým vybavením v rámci své charitativní činnosti podporuje celou řadu organizací. Tentokrát jsme udělali radost pracovníkům a klientům sdružení Fokus v Mladé Boleslavi. Čím? Dozvíte se v článku.

Celý článek
Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Čtenáři v Budislavi si užívají parádní nové sezení. Dáme lepší nábytek i do vaší knihovny, ozvěte se nám

Vydáno: 20.11.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPomáháme ▪ Přečteno: 1153x

Díky programu na podporu čtení jsme darovali nový nábytek do další obecní knihovny. Tentokrát naše pomoc zamířila do Budislavi u Litomyšle. Pokud to chcete mít hezčí i ve vaší knihovně, napište nám. Kontakt najdete uvnitř článku.

Celý článek