PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Očima architekta: Jak připravit stěny a stropy na provoz kuchyně?

Budujete nebo rekonstruujete kuchyň? Pak vás určitě bude zajímat, jak se vypořádat s úpravou stěn, příček a stropů, které musí odolávat kuchyňskému provozu. V dalším díle našeho seriálu vám odborně radí Ing. arch. Petr Brandejský.
Vydáno: 02.05.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5306x

Bez obkladů to nejde

Nejlepší volbou na stěnu za sporák jsou obklady. Foto: MT-nábytek.cz
Nejlepší volbou na stěnu za sporák jsou obklady. Foto: MT-nábytek.cz
Stěny v kuchyni jsou opět věcí celkové koncepce řešení tohoto důležitého prostoru. Většinou bývají upravené do roviny a vymalované, případně obložené podle vašich představ. Nicméně obklad za kuchyňskou linkou je nezbytností. Lze ho pochopitelně simulovat voskovým papírem, omyvatelnou tapetou nebo olejovým nátěrem. Ale chceme takovou kuchyň, která je funkční a bude nám sloužit dlouhá léta.

Pokud si necháte poradit od vašeho výrobce kuchyňské linky, dozvíte se, do jaké výšky máte pro osazení spodní a horní části linky udělat obklad. Obklad může být prvkem, který se proplétá kuchyní, může být celoplošný, může probíhat dispozicí až za jídelní kout a mít mnoho dalších variant. Záleží samozřejmě na vkusu a v neposlední řadě také na finančních možnostech každého, kdo staví nebo rekonstruuje.

Na trhu dnes nalezneme nepřeberné množství obkladů od klasického keramického, přes přírodní kámen, umělý kámen CORIAN, laminátové desky s odolným povrchem (všemožný dezén), nerezový plech lesklý či kartáčovaný, až po skleněné obklady všech barevných odstínů. Při jejich instalaci opět dbejte pokynů výrobce a výsledkem určitě nebudete zklamáni.

Stropy v mnoha podobách

Stěny v kuchyni musí snášet větší zátěž., Foto: MT-nábytek.cz
Stěny v kuchyni musí snášet větší zátěž.
Foto: MT-nábytek.cz
Jejich úprava bude opět věcí konceptu, podle kterého vaši kuchyň tvoříte. Může to být sádrokartón nebo původní strop s výmalbou, doplněný o rampy s osvětlením. Lze volit více úrovní stropů s případnými štukatérskými doplňky, pokud to naše kuchyně vyžaduje. Možností, včetně různých dalších řešení, je velké množství.

Pokud zvládnete tyto stavební práce, potom pro vás bude osazení kuchyňské linky a spotřebičů takzvaně „malina“. Určitě vaši duši zahřeje a srdce potěší, když profesionál zaklapne zámky u spoje pracovní desky, osadí dřez, spotřebiče a skříňky, zapojí vodu, odpad a elektro, seřídí dveře a dorazy, uklidí nářadí a nepořádek, který si montáž vyžádala a s pozdravem vás opustí.

A vy stojíte v úžasu VE VAŠÍ NOVÉ KUCHYNI.

 

Trápí vás něco, s čím vám pomůže naše odpověď?

Pokud vás zajímají nějaké podrobnosti ke zmiňovanému tématu, případně jiné problematice spojené s bydlením, rádi vaše dotazy zodpovíme v komentářích pod článkem. Vyžaduje-li váš problém rozsáhlejší zásah, můžete se přes tuto stránku spojit s autorem článku a dohodnout si osobní konzultaci i s případným řešením.

Foto: MT-nábytek.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Ing. arch. Petr Brandejský

Ing. arch. Petr Brandejský na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Očima architekta: Nepodceňujte vodní páry, největšího nepřítele zateplených střech

Očima architekta: Nepodceňujte vodní páry, největšího nepřítele zateplených střech

Vydáno: 27.01.2015 ▪ Autor: Ing. arch. Petr BrandejskýOčima architekta ▪ Přečteno: 4326x

Chystáte se rekonstruovat podkroví na bydlení nebo vás štvou ztráty tepla, nekontrolovatelně unikajícího z domu? Pak vás zřejmě čeká a nemine zateplení střechy. Co je při jeho realizaci důležité vám poví architekt Petr Brandejský.

Celý článek
Očima architekta: Pozor na pěnové mistry aneb Jaké závady najdete na vaší střeše?

Očima architekta: Pozor na pěnové mistry aneb Jaké závady najdete na vaší střeše?

Vydáno: 15.01.2015 ▪ Autor: Ing. arch. Petr BrandejskýOčima architekta ▪ Přečteno: 3035x

Vidíte při dešti nebo tání sněhu mokré flíčky v horních rozích místností pod střechou? Rychle zakročte, protože z malé skvrny může být obrovský problém. Jaké závady střechy způsobují zatékání, odhaluje Ing. arch. Petr Brandejský.

Celý článek
Očima architekta: udržujte střechu v dobrém stavu, ušetříte si spoustu starostí

Očima architekta: udržujte střechu v dobrém stavu, ušetříte si spoustu starostí

Vydáno: 23.12.2014 ▪ Autor: Ing. arch. Petr BrandejskýOčima architekta ▪ Přečteno: 2692x

Pořádná střecha je základem bydlení, a proto je důležité o ni pečovat. Umíte to? Renomovaný architekt Petr Brandejský vám v dalším díle seriálu o stavbách poradí, na jaká místa se soustředit, abyste předešli pozdějším problémům.

Celý článek