PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Také vám tato slova znějí jako z jiného světa? Přitom se za nimi neskrývá nic jiného než nástroje pro podporu prodeje. Linkbuilder společnosti Exiteria Zdeněk Dvořák vám prozradí, jak fungují a jak si díky nim můžete i přivydělat.
Vydáno: 21.01.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2431x

Rozhovor se Zdenkem Dvořákem, affiliate managerem, linkbuilderem a nadšencem do moderních technologií. Co obnáší jeho práce pro on-line prodejce nábytku a o jaké technické vymoženosti sní?

V e-shopech společnosti Exiteria máte na starosti linkbuilding a affiliate program. Což může čtenářům znít poměrně exoticky. Vysvětlete prosím, jaká vaše práce se za těmito pojmy skrývá.

Affiliate manager Zdenek Dvořák
Affiliate manager Zdenek Dvořák
"Affiliate neboli provizní program umožňuje našim partnerům posílat přes bannery a odkazy na webech, v mailech či na Facebooku nové návštěvníky do našeho e-shopu. Pokud někdo z těchto návštěvníků nakoupí jakékoliv zboží do 60 dnů od první návštěvy, dostane majitel stránky provizi 8 % z hodnoty tohoto nákupu. Máte-li vlastní web nebo třeba stránku na Facebooku, je to zajímavá příležitost, jak si přivydělat nějaké peníze. Nebojte se registrovat, začátečníkům poradíme.

Cílem linkbuidingu je neustále získávat zpětné odkazy z jiných internetových stránek. Ty pak dál zvyšují návštěvnost našich webů. A díky tomu, že jsou odkazy i součástí hodnotícího algoritmu vyhledávacích robotů, vylepšují také hodnocení našeho e-shopu v “očích” automatických vyhledávačů."

Jak se daří odkazy na jiné webové stránky umísťovat, a co všechno je potřeba pro správné prolinkování webů udělat?

"Daří se dobře, díky za optání :) Pro správnou práci s odkazy je třeba mít vypracovanou strategii a tu pružně upravovat podle zjištěných výsledků nebo změn u vyhledávačů. Hledáme například partnery, s nimiž můžeme spolupracovat při tvorbě našeho blogu o bydlení, a oni pak na svých stránkách tento obsah sdílejí. Také ale třeba vyhledáváme nefunkční odkazy v našich e-shopech, aby se zákazníci nedostávali na prázdné stránky. Práce s odkazy, čili linkbuilding, nikdy nekončí."

Jsou ještě nějaké další činnosti, které v současné době provádíte pro Exiterii?

"Mám na starosti koordinaci práce mezi externisty, kteří pro firmu na různých projektech pracují. Snažím se posunovat celý proces kupředu."

Víme o vás, že jste fandou moderních elektronických věciček, usnadňujících lidem život. Jaké z pokrokových technologií používáte při své práci i mimo ni?

"Ty, které používám denně, už dnes pokrokové nejsou a stávají se standardem. Základem je mobilní dostupnost připojení k internetu, která mi umožňuje věci řešit bez ohledu na to, kde zrovna jsem. A například sdílený online kalendář nám doma s přítelkyní usnadňuje plánování, bez kterého se vzhledem k naší práci a dvěma dětem dnes už neobejdeme. Také už rok nosím na ruce fitness tracker od Fitbitu, a i díky němu se mi na podzim povedlo zhubnout 6 kilo."

Sníte o nějaké technické vychytávce, se kterou byste si rád pohrál? Nemáme na mysli zrovna přesun v prostoru a čase pomocí teleportu, ale něco, co dnes reálně funguje.

"Lákalo mě vyzkoušet brýle Google Glass, ale Google jejich vývoj momentálně zastavil a uvidíme, co se s projektem stane do budoucna. Zajímavé mi přijdou i helmy pro simulování 3D, jako je třeba Oculus Rift

Z pohledu praktického života mě za poslední dobu zaujal český projekt Energonitor. Je to krabička, která po namontování do rozvodné skříně díky aplikaci v počítači v reálném čase ukazuje, kolik spotřebováváte elektrické energie. Tím motivuje k úsporám a to je přesně řešení pro mě. Hodně také fandím LED žárovkám. A z říše snů bych rád poznal baterii, která uživí mobil déle než jeden den."

Pracujete pro e-shop s nábytkem. Jaký je tedy váš oblíbený styl a design a jak máte zařízený třeba obývací pokoj?

"Moc designově zaměřený nejsem a s časem dospívám k nějakému minimalismu. Hlavně ať to nepřekáží a nemusím to dlouho uklízet. Trendy u nás určuje přítelkyně, na rozdíl ode mě má vkus a jsem rád, že ji to naplňuje."

Jak trávíte volný čas, co vás baví kromě počítačů a elektroniky?

"Rád čtu a jsem rekreační typ. Kdo má ale děti, tak se s pojmem 'volný čas' až tak nesetkává."

Chcete vědět něco bližšího o linkbuildingu, zaujal vás affiliate program? Ptejte se Zdenka Dvořáka v komentářích!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Vydáno: 06.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2776x

Jak dostala svou podobu webová stránka, na kterou koukáte? Všechny grafické prvky někdo musel nejdřív převést do kódů, srozumitelných internetovým prohlížečům. Přečtěte si v rozhovoru s Davidem Prudilem, co kodérská práce obnáší.

Celý článek
Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Vydáno: 13.11.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 2450x

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.

Celý článek
Prim hrají především levné produkty, luxusní nábytek zatím čeká

Prim hrají především levné produkty, luxusní nábytek zatím čeká

Vydáno: 22.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 3485x

míní Dalibor Harazim, který je vedoucím grafického oddělení internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Sám je vyznavačem moderního designu, má rád dřevo a líbí se mu jednoduchý nábytek s čistými liniemi.

Celý článek