PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nejraději popisuji během dne různorodý nábytek, produkty jedné kolekce jsou náročnější

hodnotí Monika Šenková, která je textařkou na webových stránkách internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Líbí se jí přírodní materiály a dekory. Jakému stylu bydlení dává přednost?
Vydáno: 16.12.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2604x

a těžko se hledají stále originální výrazy, říká Monika Šenková, která je textařkou na e-shopu MT-nábytek.cz. Denní práce s českým jazykem, recenzemi na blogu i s reakcemi na zákaznické dotazy je podle ní krásná a rozmanitá, i když náročná. Co nového by si nejraději pořídila do své ložnice? Prozradila nám to mimo jiné v rozhovoru.

Mezi svými kolegy a kolegyněmi patříte mezi zkušené copywritery. Popíšete nám, co všechno máte ve firmě na starosti?

"Mou hlavní náplní práce je textování a opravy produktů, ale také kategorií na stránkách. Jde vlastně o rozšíření informací o produktu a povzbuzení zájmu zákazníka o nabízené zboží. Dále pak sepisuji recenze na blogu Můj byt podle vyplněných dotazníků od zákazníků.  A v poslední době také odpovídám na recenze zákazníků na portálu Heuréka."

Můžete říci, který typ nábytku se vám při denním textování produktů a kategorií na firemních stránkách zpracovává lépe a u čeho musíte spíše pracněji hledat slova?

"Asi se příliš nedá zevšeobecnit, který produkt by se textoval lépe a který hůře. Samozřejmě časově náročnější jsou třeba sestavy, protože je potřeba „vypíchnout“ určité informace o jednotlivých dílech. Docela náročné je pak také textovat jen samé komody nebo všechny produkty z jedné kolekce, protože mají stejný design a těžko se hledají stále originální výrazy. Osobně mám ale raději, když během jednoho dne mohu textovat různorodé produkty."

Co vás přivedlo k práci pro internetový obchod s nábytkem a co vás nejvíce zajímá na nábytkářském oboru natolik, že se mu dlouhodobě věnujete?

"K této práci jsem se dostala v podstatě náhodou, v době kdy firma hledala novou textařku, jsem odcházela z dřívější práce a byla to pro mě vítaná změna. Popravdě jsem ani moc nevěřila, že mě na tuto pozici přijmou, protože jsem s podobnou prací neměla zkušenosti, ale nakonec jsem prošla výběrovým řízením a byla jsem přijata. Práce je pro mě zajímavou zkušeností, kdy jsem se stihla hodně naučit, jak o samotném nábytku a používaných materiálech, tak o celém chodu velkého e-shopu."

Monika Šenková v plném pracovním nasazení...
Monika Šenková v plném pracovním nasazení...

 

Na jedné straně tvoříte řadu textů pro nabídky v e-shopu, na druhé straně ale také odpovídáte na reakce zákazníků. Dá se říci, co nejvíce chválí nebo co jim vadí?

"Ano, zákazníci jsou nejčastěji spokojeni s širokým sortimentem, ze kterého si myslím vybere opravdu každý, pochvalují si pak také ceny, které máme zpravidla nižší než v kamenných prodejnách, ale také naše přídavné služby jako je výnos a montáž, kterou každý internetový obchod s nábytkem nenabízí. Zákazníci si pak nejčastěji stěžují na dlouhé dodací doby, které jsou dohodnuty s výrobci a jsou ale nastaveny adekvátně k celému procesu výroby nábytku, také expedici na náš sklad a závěrečnému dodání k zákazníkovi domů."

Pracujete denně s českým jazykem, i když trochu v odbornějším stylu. Jak se vám líbí naše mateřština a připadá vám její ohýbání hodně složité?

"Samozřejmě čeština je velmi krásný a rozmanitý jazyk, i když práce s ním je někdy opravdu náročná a nejednou jsem musela zabrousit do českého slovníku a textový editor je mým denním pomocníkem. Musím říct, že mnohokrát jsme s kolegy textaři naším krásným jazykem opravdu potrápili slovenské kolegyně, které se starají o slovenskou verzi našich stránek, protože slovenština je o mnoho výrazů chudší a také tak nějak jednodušší jazyk."

Popisy nábytkových kousků z e-shopu máte doslova v malíku. Zaujal vás některý z nich nebo jste si jej už pořídila domů?

"Zatím jsem si bohužel žádný nábytek z našeho e-shopu neobjednala, protože se vždycky našly jiné přednější výdaje a zatím všechen nábytek doma dobře slouží. Přiznám se ale, že už dlouho pokukuji po masivní dvoulůžkové posteli a šatní skříni s posuvnými dveřmi, které by se mi do ložnice opravdu moc hodily :o)."

...a se svou milou kobylkou.
...a se svou milou kobylkou.

 

V bydlení obecně existuje řada stylů. Upřednostňujete některý z nich tak, že v něm máte zařízenou domácnost? A který styl vás spíše neoslovil?

"Přiznám se, že jsem spíše takový nestraník a potrpím si více na jednoduchost a praktičnost než na design nábytku. Možná protože mám ráda přírodu, tak upřednostňuji spíše přírodní materiály nebo alespoň přírodní dekory. Velmi se mi líbí skandinávský styl nábytku, který se právě vyznačuje zmíněnou praktičností a jednoduchostí. Nedá se říci, že by mi nějaký styl vyloženě vadil, ale rozhodně si myslím, že když už se někdo pro nějaký styl rozhodne, je důležité vybraný styl dodržovat při zařizování celé domácnosti."

Volný čas každého je vzácný a pečlivě si jej hlídá. Máte nějakého koníčka nebo zálibu, které se aktivně věnujete?

"Ano, mám svého koníčka – koníčka :o). Mám totiž svého koně, klisnu Marlen, se kterou také závodím. Pravidelně se zúčastňujeme westernových disciplín a často se také úspěšně umisťujeme. Protože jezdectví je opravdu časově velmi náročné a pro mne snoubí nejen koníčka, životní styl, ale také sport, nezbývá mi na další aktivity příliš mnoho času. Pokud si ho však přece jen najdu, mám ještě dalšího mazlíčka a to fenku Taru, se kterou rádi s přítelem vyrazíme na procházky či výlety."

Použité fotografie: 1,2 – Monika Šenková

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Vydáno: 06.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2777x

Jak dostala svou podobu webová stránka, na kterou koukáte? Všechny grafické prvky někdo musel nejdřív převést do kódů, srozumitelných internetovým prohlížečům. Přečtěte si v rozhovoru s Davidem Prudilem, co kodérská práce obnáší.

Celý článek
Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Vydáno: 21.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2432x

Také vám tato slova znějí jako z jiného světa? Přitom se za nimi neskrývá nic jiného než nástroje pro podporu prodeje. Linkbuilder společnosti Exiteria Zdeněk Dvořák vám prozradí, jak fungují a jak si díky nim můžete i přivydělat.

Celý článek
Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Vydáno: 13.11.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 2453x

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.

Celý článek