PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.
Vydáno: 13.11.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2455x

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.

Snažíte se podle vašeho motta ze statisíců krásných českých slov vybírat ta správná a skládat je k sobě tak, aby měla nějaký smysl. Co to konkrétně znamená při práci pro společnost Exiteria?

„V internetovém prostředí se díky Exiterii pohybuji něco přes rok, předtím jsem dělal dlouhá léta tištěné noviny. Takže tahle práce pro mě představuje především neustálé objevování nových postupů a metod, jak se neztratit v džungli internetu a uspět v ní. Rád bych, aby si každý čtenář našel na stránkách blogu Můj byt téma, které ho zajímá, a po přečtení článku si řekl, že to nebyl promarněný čas a něco užitečného se dozvěděl.“

Martin Kulhánek a fenka Chira
Martin Kulhánek a fenka Chira

 

Jak jste se k práci s jazykem a psaní vlastně dostal? Máte zkušenosti s novinařinou, reklamní agenturou, nebo vás prostě jednou čeština oslovila a rozhodl jste se?

„K práci s mateřským jazykem (aniž bych o tom tehdy samozřejmě věděl) jsem se dostal už v dětství, a to díky knížkám. Četl jsem hodně a rád, což se pak projevilo třeba v tom, že na střední škole jsem méně nadaným kamarádům psával slohové práce. Samozřejmě za nějakou tu úplatu. Jinak ta škola byla hotelová, takže žádný tvůrčí literární obor, a vybral jsem si ji kvůli svému tehdejšímu velmi kladnému vztahu k jídlu.

Po maturitě jsem se víceméně ze zvědavosti přihlásil do konkurzu na redaktora okresního týdeníku, a k mému velkému překvapení mě vzali. Po této své první novinářské zkušenosti jsem vystřídal řadu dalších zaměstnání, ale vždycky mě to už táhlo ke psaní. Nakonec jsem před příchodem do Exiterie dělal šéfredaktora jiného regionálního periodika, jakmile ale začaly mou práci rušit politické tlaky shora, znechuceně jsem odmítl dál pokračovat. A v tu chvíli jsem natrefil na nabídku práce copywritera pro on-line prodejce nábytku.“

Máte v oblibě některá témata, o kterých je radost psát a jde to vlastně samo? A jinak, o čem se vám píše spíše špatně a kde jen obtížně hledáte slova?

„Nemyslím si, že by mi některá témata nějak vysloveně vadila. Hůř se mi píše snad jen o typicky ženských věcech, ale to asi každému textaři - muži. Jak jsem už říkal, důležitá je pro mě spokojenost čtenáře, takže se snažím s každým námětem popasovat, jak nejlíp dovedu.“

Nábytek a vy. V jakém stylu máte zařízený dům a který nábytek se vám nejvíce líbí? Existuje nějaký kousek, u něhož byste neváhal a pořídil byste si jej?

„Mám rád přírodní materiály a dávám přednost nábytku z masivu. Spíš ale v modernějších tvarech, než v klasickém rustikálním stylu. Rád taky vdechuji nový život starým věcem, takže jsem takhle třeba obrousil jídelní stůl, natřený příšernou hnědou barvou, a vyklubal se z něho parádní kousek s krásnou kresbou dřeva.

Jaký nábytek bych si hned pořídil? Pořádnou velkou pohodlnou rozkládací sedací soupravu. Problém je v tom, že na ni zatím nemám doma dost místa. Musím se spokojit s menší pohovkou, která má ale upřímně už nejlepší léta opravdu za sebou.“

Na zákazníky se ze všech stran valí nabídky, doporučení, akce či letáky. Čeho by se podle vašeho názoru měli lidé při zařizování bytu určitě vyvarovat?

„Necítím se úplně povolaný k tomu, abych někomu radil, jak si zařizovat byt. Každopádně bych se ale nebál nakupovat nábytek v internetovém e-shopu. Jenom je potřeba si prodejce předem trošku proklepnout, aby člověk nenaletěl podvodníkům. Což se mi i osobně stalo, i když se nejednalo o nábytek, ale elektroniku. Doporučuji tedy držet se osvědčeného hesla: Důvěřuj, ale prověřuj.“

Na svém profilu Google + se charakterizujete jako dobrovolný vesničan a zahrádkář. Můžete nám trochu více přiblížit, co to představuje?

„To znamená, že věřím především přírodě a snažím se s ní spolupracovat. Mám rád venkov a ty chvíle, když si večer sednu na dvorku a všude je úplné ticho. V rachotícím městě bych zkrátka nežil. Kousek za plotem mé zahrady navíc začíná les, bez kterého bych si asi taky neuměl život představit. Nějakou dobu jsem pobýval v Praze a moc rád jsem se vrátil zpátky na vesnici.“

Jako svou velkou zálibu propagujete zahradu a všechno kolem ní. Co se vám nejvíce při vaší pěstitelské vášni daří a naopak s čím ještě nejste úplně spokojen?

„Baví mě pozorovat ten zázrak, kdy se titěrné semínko mění v rostlinu, kterou navíc můžu ve finále sníst. Co si budeme povídat, rajče ze zahrádky chutná úplně jinak než z regálu supermarketu. Docela se mi daří pěstovat česnek a cibuli, pěkné byly letos i brambory.

Jak ale každý zahrádkář určitě potvrdí, je to především boj. Slimáci, mandelinky, housenky i hlodavci, všichni se snaží vaši snahu zhatit. Velké problémy mám poslední dva roky s hryzcem vodním, což je taková větší myš, která nemilosrdně decimuje kořeny mladých rostlin. Kdyby měl někdo ze čtenářů recept, jak se tohoto houževnatého nepřítele zbavit, rád nějaký postup vyzkouším. Nepomáhá totiž nic. Někde jsem četl, že aby se člověk zbavil hryzce, má se odstěhovat. To se mi momentálně ale opravdu nechce.“

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Vydáno: 06.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2777x

Jak dostala svou podobu webová stránka, na kterou koukáte? Všechny grafické prvky někdo musel nejdřív převést do kódů, srozumitelných internetovým prohlížečům. Přečtěte si v rozhovoru s Davidem Prudilem, co kodérská práce obnáší.

Celý článek
Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Vydáno: 21.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2432x

Také vám tato slova znějí jako z jiného světa? Přitom se za nimi neskrývá nic jiného než nástroje pro podporu prodeje. Linkbuilder společnosti Exiteria Zdeněk Dvořák vám prozradí, jak fungují a jak si díky nim můžete i přivydělat.

Celý článek
Prim hrají především levné produkty, luxusní nábytek zatím čeká

Prim hrají především levné produkty, luxusní nábytek zatím čeká

Vydáno: 22.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 3490x

míní Dalibor Harazim, který je vedoucím grafického oddělení internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Sám je vyznavačem moderního designu, má rád dřevo a líbí se mu jednoduchý nábytek s čistými liniemi.

Celý článek