PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Prim hrají především levné produkty, luxusní nábytek zatím čeká

míní Dalibor Harazim, který je vedoucím grafického oddělení internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o. Sám je vyznavačem moderního designu, má rád dřevo a líbí se mu jednoduchý nábytek s čistými liniemi.
Vydáno: 22.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3491x

a zákazníka obecně zajímají zejména slevy, akce a výprodeje, říká Dalibor Harazim, vedoucí grafického oddělení na e-shopu MT-nábytek.cz. Podle něj nejsou ještě lidé na internetový nákup luxusního nábytku zřejmě zcela připraveni. Domů by si bez váhání pořídil mnoho dalších produktů z firemní nabídky, jeho byt ale bohužel není nafukovací.

Máte spolu se svými kolegy a kolegyněmi pod palcem veškerou grafiku webových stránek a e-shopu. Můžete nám popsat, co všechno patří do vaší pracovní náplně?

"Jako vedoucí grafického oddělení v naší společnosti zodpovídám za finální vzhled všech e-shopů, webů, newsletterů, bannerů i dalších propagačních materiálů. Osobně se zabývám především použitelností a grafickými návrhy e-shopů a webů. Ostatním kolegům z mého oddělení pak zadávám práci na různých projektech, kterou následně kontroluji a schvaluji. Dále se aktivně podílím na tvorbě marketingové strategie naší společnosti."

Dalibor Harazim, vedoucí grafického oddělení internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o.
Dalibor Harazim, vedoucí grafického oddělení internetových obchodů s nábytkem pod hlavičkou firmy Exiteria s.r.o.

 

Jak jste se vlastně dostal ke své současné práci pro nábytkářský e-shop? Oslovili vás majitelé nebo jste si firmu našel aktivně sám?

"K webdesignu jsem se dostal vlastně náhodou. Po střední škole jsem střídal studia na vysokých školách (bohužel neúspěšná) s montážními pracemi. Na jaře 2002 jsem se doslechl o volné pozici grafika v jedné nejmenované internetové agentuře. Bez jakýchkoliv zkušeností, ale s příslibem pilného sebezdokonalování a vysokého pracovního nasazení, jsem byl přijat. Během tří dnů jsem zvládl základy webdesignu a kódování a začal vytvářet velmi jednoduché weby. Jelikož jsem měl již od dětství jisté výtvarné sklony, práci jsem si velmi rychle oblíbil a stala se bez nadsázky i mým koníčkem. Když mi pak byla firma již malá, začal jsem v roce 2005 pracovat jako webdesigner na volné noze. Jednoho z majitelů MT-nábytku.cz jsem sice znal již dříve, ale práci na e-shopu mi „dohodil“ náš společný známý. Po několikaměsíční externí spolupráci jsme se pak dohodli na práci na HPP."

V dnešní době, kdy se na každého valí ze všech stran kupy informací, není snadné zákazníka zaujmout. Nicméně dá se říci, na co podle vašich zkušeností nejvíce slyší?

"Každý zákazník je samozřejmě jiný, takže se na tuto otázku těžko hledá univerzální odpověď. Pokud ale budu vycházet ze statistik úspěšností našich kampaní, tak se český zákazník obecně zajímá zejména o slevy, akce a výprodeje. Prim hrají především levné produkty, na online nákup luxusního nábytku ještě nejsou lidé zřejmě zcela připraveni. Zákazníka pak můžete zaujmout vtipným a zároveň chytrým sloganem či graficky nápaditě zpracovanou reklamou."

Jste grafik, ale pohybujete se v nábytkářském oboru a v oblasti bydlení vůbec. Když se zeptáme konkrétně, jakému stylu dáváte spíše přednost?

"Jsem vyznavačem především moderního designu, líbí se mi jednoduchý nábytek s čistými liniemi. Jelikož mám rád dřevo, nebráním se také některým kouskům nábytku ve skandinávském stylu."

Vzhledem k vaší práci na e-shopu znáte charakteristiku celé řady výrobků z nabídky. Zaujal vás nějaký kus nábytku, o který byste měl zájem nebo ho už máte doma?

"Jakožto správný zaměstnanec jsem si většinu nábytku pořídil v našem e-shopu. Vybavili jsme si tak kompletně ložnici, obývák i dětský pokoj. Všem můžu doporučit např. dřevěnou manželskou postel Hampus nebo rohovou rozkládací sedačku Baxter, kterou máme doma v elegantním černobílém provedení. Můžete ji vidět níže na fotce z mého obýváku. V e-shopu nabízíme ale i mnoho dalších produktů, které bychom si domů bez váhání pořídili, náš byt ale bohužel není nafukovací :o)."

Rohovou rozkládací sedačku Baxter může Dalibor Harazim všem zákazníkům jen doporučit
Rohovou rozkládací sedačku Baxter může Dalibor Harazim všem zákazníkům jen doporučit

 

Od nábytku, který se vám líbí, přejděme na ten, bez kterého se obejdete. Myslíte, že nějaký kus byste doma určitě nechtěl?

"Obecně nemám rád jakýkoli nábytek na kolečkách (kromě kancelářské židle samozřejmě), a pak také nemusím klasický rustikální nábytek."

Co dělá grafik nejraději ve svém volném čase? Máte nějaké záliby nebo koníčky, na které si uděláte čas, když v práci vypnete počítač?

"Na prvním místě je samozřejmě rodina. Jelikož žijeme v horami obklopeném Jeseníku, máme možnost si s přítelkyní a dětmi kdykoli vyjít nebo vyjet na kole do okolních lesů. Mezi další mé velké záliby patří rybaření a houbaření. Také se nebráním počítačovým hrám, sledování filmů a seriálů, poslechu hudby či občasnému hraní na kytaru a baskytaru."

Použité fotografie:
Dalibor Harazim

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Vydáno: 06.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2777x

Jak dostala svou podobu webová stránka, na kterou koukáte? Všechny grafické prvky někdo musel nejdřív převést do kódů, srozumitelných internetovým prohlížečům. Přečtěte si v rozhovoru s Davidem Prudilem, co kodérská práce obnáší.

Celý článek
Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Vydáno: 21.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2432x

Také vám tato slova znějí jako z jiného světa? Přitom se za nimi neskrývá nic jiného než nástroje pro podporu prodeje. Linkbuilder společnosti Exiteria Zdeněk Dvořák vám prozradí, jak fungují a jak si díky nim můžete i přivydělat.

Celý článek
Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Vydáno: 13.11.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 2456x

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.

Celý článek