PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

„Mým nejoblíbenějším nábytkem je pracovní křeslo v kanceláři,“

prozradil na sebe Milan Frantík, logistik internetového prodejce nábytku Exiteria s.r.o. Na své pozici je odpovědný za to, aby zákazník dostal svůj nákup nepoškozený a v co možná nejkratším čase. Přečtěte si co pro to musí udělat.
Vydáno: 25.02.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3747x

Přední česko – slovenský internetový obchodník s nábytkem a bytovými doplňky, společnost Exiteria s.r.o., má před svými konkurenty velký náskok v podobě vlastního rozvozu zboží zákazníkům přímo do domu. A to v rekordním čase. Jak ukočírovat všechny náklaďáky, řidiče i závozníky ví Milan Frantík, logistik zajišťující bezchybný provoz autodopravy od Aše až po Košice.

Milan Frantík, logistik společnosti Exiteria s.r.o. Foto: MT-nábytek.cz
Milan Frantík, logistik společnosti Exiteria s.r.o. Foto: MT-nábytek.cz

Co všechno má takový logistik u internetového prodejce nábytku na starosti?

„V mém případě je to především plánování návozu nábytku od výrobců do našeho skladu a následných rozvozů zboží ze skladu k zákazníkům. Pro každé auto na každý den určím trasu, úkoly a nasadím posádku. Její složení se pak odvíjí od toho, jestli si kupující přeje nábytek doma i odborně smontovat.

Obdobné je to i u návozů, výrobce objíždíme s kamionem pětkrát týdně na základě přijatých a potvrzených objednávek. Kromě plynulé přepravy zboží zajišťuji také údržbu, prohlídky a opravy automobilů i personální záležitosti, jako je nábor nových zaměstnanců autodopravy nebo jejich finanční ohodnocení.“

Exiteria dováží lidem nábytek vlastními auty kamkoliv v Čechách i na Slovensku. Jak dosáhnete toho, že se vám trasy rozvozů takříkajíc nezamotají?

„Pracuji se šikovným počítačovým programem, v němž jsou zadána data o objednaném zboží, které už od výrobců dorazilo na náš sklad v Rousínově u Brna. Následně se mi v plánovací mapě zobrazí, za kterými zákazníky můžeme v příštích dnech vyrazit. V jednotlivých lokalitách potom ještě rozdělím místa podle potřeby montáže, rozhodnu, kdo, čím a kam pojede a nakonec s přihlédnutím k dohodnutým časům dodávek vyberu pokud možno tu nejoptimálnější trasu rozvážky. Týdně uděláme takových cest zhruba tři desítky, úplně největší nápor pak zažíváme každý rok během předvánoční nákupní horečky.“

Jak vypadá vozový park Exiterie a kolik lidí jej obsluhuje?

„V současné době máme k dispozici jeden tandemový kamion Mercedes-Benz Actros  pro návozy do skladu, čtyři skříňové dodávky Volkswagen Crafter, tři zbrusu nové Mercedesy Sprintery a tři taková podobná auta určená pro rozvozy zboží si ještě půjčujeme. V brzké době ovšem doplníme naši flotilu o dalších šest skříňových Mercedesů a ještě jeden kamion, čímž bychom pak stabilně i s osobními vozy měli 24 aut. Od loňského listopadu naše automobily obsluhuje 17 řidičů a s nimi jezdí deset závozníků.“

Musíte tedy každý den uřídit několik pracovníků i automobilů, jakým způsobem se vám to daří?

Vzhledem k tomu, že firma Exiteria s.r.o. zaměstnává opravdu schopné a kvalifikované řidiče, kteří již pracovali na podobných pozicích (tím myslím rozvážení nábytku), se mi málokdy stává, že by nastal výraznější problém.  Jako logistu mne nejvíce trápí úrazy aut a katastrofální stavy našich silnic. 

Když pracujete u společnosti obchodující s nábytkem, jaký vás osobně oslovuje nábytkářský směr a máte nějaký svůj oblíbený kousek?

„Mým nejoblíbenějším nábytkem je bez nadsázky křeslo, na kterém sedím v kanceláři. Je šikovně vymyšlené tak, že se do něj dá skoro lehnout, tím ovšem neříkám, že bych se chodil do práce vyspat :). Jinak se mi líbí spíš jednodušší vzdušný styl, kde je míň hmoty a více otevřeného prostoru. Obecně mám rád, když jsou ostatní materiály kombinované se sklem. Rád bych si domů pořídil pěknou prosklenou rohovou vitrínu a do ní si vystavil svou sbírku kamenů.“

Sbíráte kameny? Co nám ještě prozradíte o sobě a vašich zájmech?

„Sběr a poznávání minerálů a nerostů jsou mým velkým koníčkem. Kromě toho se zabývám také modelařinou, skládám a lepím výstavní zmenšeniny plachetnic nebo letadel. Už delší dobu se chystám začít s nějakým pravidelným sportováním, ale nějak se mi to zatím nedaří. Jinak je mi 31 let, jsem svobodný a bezdětný.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Víte, co je HTML, CSS nebo responzivita? Prozradí vám to kodér webových stránek David Prudil

Vydáno: 06.02.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2777x

Jak dostala svou podobu webová stránka, na kterou koukáte? Všechny grafické prvky někdo musel nejdřív převést do kódů, srozumitelných internetovým prohlížečům. Přečtěte si v rozhovoru s Davidem Prudilem, co kodérská práce obnáší.

Celý článek
Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Co to je linkbuilding? Nebo affiliate program? Čtěte rozhovor se Zdenkem Dvořákem

Vydáno: 21.01.2015 ▪ Autor: Martin KulhánekNáš tým ▪ Přečteno: 2432x

Také vám tato slova znějí jako z jiného světa? Přitom se za nimi neskrývá nic jiného než nástroje pro podporu prodeje. Linkbuilder společnosti Exiteria Zdeněk Dvořák vám prozradí, jak fungují a jak si díky nim můžete i přivydělat.

Celý článek
Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Proč dobrovolně bydlím na vesnici? Mám rád přírodu a ten klid,

Vydáno: 13.11.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkNáš tým ▪ Přečteno: 2450x

svěřil se nám Martin Kulhánek, který má na starosti textový obsah webů MT-nábytek.cz. Jeho velkou zálibou je zahrádka a práce kolem domu. Jak se mu pěstování daří, co má rád a co mu naopak otravuje život? Dozvíte se v rozhovoru.

Celý článek