PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Luxus v podobě vlastní sauny? Proč ne...

Saunování je činnost zdraví velmi prospěšná a dnes už si jej může užívat každý, protože existují i sauny, které se vejdou do obýváku. Jak si vybrat tu správnou, abyste měli z pocení ten správný požitek, se dozvíte v našem článku.
Vydáno: 12.09.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4851x

Užívat si vlastní domácí sauny dnes už není takovým luxusem, jakým tomu bylo kdysi, kdy taková vymoženost byla umožněna jen několika vyvoleným z řady horních deseti tisíc. Dnes si domácí saunu může pořídit téměř každý. Skutečnost je naopak taková, že se dnes v domácím prostředí saunuje mnoho majitelů domů i bytů. Ano, dnešní sauny, které jsou dostupnější stále většímu počtu lidí, si totiž můžete postavit i v obýváku s minimálními nároky na prostor i energetickou náročnost. Má však samozřejmě i další přednosti.

 

Saunování si v domácím prostředí můžete užívat bez časového omezení, studu před ostatními návštěvníky a s možností nastavení teploty, která vyhovuje jen vám. Největší výhodou ovšem je jistě fakt, že nikam nemusíte docházet a po použití sauny skočíte namísto do promrzlé tramvaje do své vyhřáté postele. A to je prima, ne?

Vejde se sauna do bytu?

S rozměry 110 cm x 110 cm až do 230cm x 230 cm rozhodně ano! Většina výrobců vám vyrobí saunu s takovými rozměry, které se hodí právě do vašeho bytu či domu. Domácí sauny obecně bývají přizpůsobeny prostorovým podmínkám jejich uživatelů. A jaká sauna bude tou pravou právě pro vás? Vedle prostorových požadavků byste se při odpovědi na tuto otázku měli řídit i skutečností, jaký typ saunování je právě pro vás nejpříjemnější. 

Přínosy saunování pro zdraví

Pojem sauna je obecně synonymem zdraví a péče o tělo. Její příznivé účinky jsou známé po tisíce let. Nejeden lékař vám potvrdí, že saunování coby způsob otužování posiluje imunitu a předchází nemocem z nachlazení. Bylo vědecky prokázáno, že ti, kteří se pravidelně oddávají účinkům sauny, v zimě snáze předcházejí onemocnění chřipkou a nachlazení. K tomu sauna odbourává stres, nervozitu, nespavost, psychické i fyzické napětí a spoustu dalších neduhů. Pot odplaví nahromaděné toxiny, díky čemuž se člověk po saunování cítí dobře. A když to všechno je možné v pohodlném prostředí domova, co víc si přát. A další dobrou zprávou je, že taková domácí sauna vás vůbec nemusí finančně zruinovat.  

Sauna svépomocí ano, či ne? 

Ano, i to je možné, leč zasvěcení odborníci to moc nedoporučují. Postavit si vlastní finskou saunu, či infrasaunu nemusí být podle odborníků jednoduchou záležitostí. A to předně proto, že vyžaduje  znalosti hned z několika oborů. Obecně platí, že si můžete saunu postavit jako samostatnou dřevostavbu v podobně malé chatky nebo malou infrasaunu, která se vejde do každého obýváku. 


Zdroje fotografií:
úvodní  PeterJBellis CC BY 3.0
1. comedy_nose CC BY 3.0
2. Rd. Vortex CC BY 3.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jana Abelson Tržilová

Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak zařídit domácí pracovnu?

Jak zařídit domácí pracovnu?

Vydáno: 25.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 5595x

Kdo může tvořit v poklidu svého domova, stojí často před rozhodnutím, kam svůj pracovní kout umístit tak, aby nikoho nerušil a zároveň nebyl nikým rušen. Jak co nejlépe zařídit a vybavit domácí pracovnu se dozvíte v našem článku.

Celý článek
Zabezpečení bytu a rodinného domu

Zabezpečení bytu a rodinného domu

Vydáno: 18.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 5297x

Braňte se všem nenechavcům, kteří si dělají zálusk na váš majetek! Zabezpečte svůj dům a byt tak, aby zloději neměli šanci a nepotkalo vás neštěstí v podobě vybílené domácnosti. Přečtěte si, jak podobným překvapením předcházet.

Celý článek
Existuje ideální podlaha?

Existuje ideální podlaha?

Vydáno: 27.08.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 5577x

Dlažbu, koberec, linoleum nebo plovoucí? Při výběru podlahových materiálů máme tolik možností, že není jednoduché se v nabídce na trhu vyznat. Máme pro vás vodítko, jak se mezi podlahami neztratit a pořídit si tu nejvhodnější.

Celý článek