PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zařizujeme předsíň

Prvním místem, které u vás vidí každá návštěva, je předsíň nebo chodba. Přečtěte si několik užitečných tipů, jak zařídit vstupní prostory domu a bytu tak, abyste si nezkazili reputaci hned ve dveřích. Obývákem už to nenapravíte.
Vydáno: 01.10.2012 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 7927x

Předsíňová stěna Clio
Předsíňová stěna Clio
Můžete mít sebekrásnější kuchyň a sebehonosnější obývák, pokud do nich vstupujete chaotickou předsíní, je veškerý dobrý dojem pryč…

Na předsíň se při konečném zařizování obydlí často hledí jako na nejméně potřebný prostor, kterému se není nutné věnovat v takové míře jak ke zbytku interiéru. Opak je ale pravdou, protože předsíň dokáže naladit příchozí návštěvu a příjemně uvítat navracejícího se obyvatele domu nebo bytu. Skloubit všechny funkční, praktické a estetické požadavky ale není snadné, protože velikost daného prostoru bývá velmi omezená.

Malá předsíň potřebuje především světlo

Jelikož je většinou předsíň velmi malá, spočívá nejdůležitější požadavek v dodání dostatečného množství světla, aby nebyla tmavá a nepůsobila ponuře. Určitě je tedy vhodné vyvarovat se vymalování pouze tmavými barvami, které by prostor ještě více opticky zmenšily. Pomoci si také lze umístěním zrcadla či skleněných doplňků. Pokud je to možné, je nejlepší přivést do předsíně přirozené světlo okny, prosklenými plochami či účelně řešenou zdí z luxfer apod. Co se týče konkrétních barev, sázkou na jistotu jsou teplé odstíny – především žlutá a oranžová. U větších předsíní je možné experimentovat s kontrastním využitím sytých a méně výrazných barev, čímž lze dosáhnout svěžího a moderního stylu.

Odkládací a úložné plochy jsou důležité

Předsíňová stěna Opal 1
Předsíňová stěna Opal 1
Nábytek, jeho velikost a rozmístění je taktéž pro předsíň zásadní téma. Chybět by v ní proto určitě neměl botník a věšák, což jsou součásti vybavení, které lze pořídit samostatně nebo jako komplexní předsíňovou stěnu. Jestliže to dispozice prostoru dovolují, přijde vhod i komoda, případně šatní skříň, kam se schovají nepoužívané svršky, aby věšák nebyl zbytečně přeplněný. Nepořádek a chaos je velkým nepřítelem příjemného bydlení. Na to je třeba pamatovat. Další nezbytností je i zrcadlo, které by mělo být dostatečně velké, aby se v něm mohl člověk vidět celý. Velkým otazníkem je stolička či menší lavička, kterou ocení nejen starší lidé. Ne vždy se však do předsíně vejde, a tak je dobré hledat alternativní možnosti, například v podobě sklopných sedátek instalovaných na stěnu.

Nezapomínejte také na drobnosti, které jsou však vysoce praktické. K těm nejdůležitějším se určitě řadí odkládací nádoby na deštník či také na klíče, případně na další nezbytnosti, jako je například obouvací lžíce.

Ve velké předsíni oceníte vestavěný nábytek

Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří si mohou dovolit díky dispozicím předsíně umisťovat do ní téměř jakýkoliv nábytek, volte raději vestavěné varianty, jimiž lze zaplnit i atypické prostory. Navíc jsou velmi moderní a mohou místnost využít až ke stropu, aniž by měl uživatel pocit, že na něho nábytek „padá“. Do skříní je pak možné uložit sezónní vybavení, v některých případech i nenápadně schovat pračku, když v jiných místnostech překáží. Vestavěné skříně je možné nechat vyrobit na míru, čímž lze dosáhnout naplnění všech představ, které o předsíni jako takové máte. S posuvným systémem zavírání dvířek, který je možné využít, navíc ušetříte místo a je mnohem bezpečnější variantou, než klasický způsob, kdy se o otevřená dvířka mohou lidé snadno poranit.

Koberec není pro předsíň vhodný

V neposlední řadě je také při zařizování předsíně nutné přemýšlet o podlaze. Koberec je nepraktické řešení, protože jeho případné čištění zabírá spoustu času. Nejpříhodnější jsou proto dlaždice, linoleum nebo plovoucí podlaha z PVC materiálů, zkrátka povrch, který lze snadno vytřít mopem či hadrem. Říká se, že předsíň je nejšpinavější místností obydlí, tomuto poznatku je proto třeba uzpůsobit materiály, které chcete do interiéru použít. Musí být tedy nejen kvalitní, pěkné, ale také lehce udržovatelné.
I když je předsíň opomíjenou a podceňovanou místností, doporučuje se neodbýt proces jejího zařizování, aby pocit ze vstupu do domu nebo bytu byl co nejpozitivnější.

Zajímavé tipy:

 • Předsíňová stěna Nemo II
  Předsíňová stěna Nemo II
  zrcadlo lze z důvodů bezpečnosti nahradit zrcadlovou fólií
 • bílá barva stěn působí fádně a neosobně
 • na stěny je vhodné použít omyvatelné nátěry
 • čidlo na pohyb je u svítidla praktické
 • stropní svítidlo je vhodnější než lustr
 • botník by měl mít otvory pro větrání
 • je-li využití koberce žádoucí, je vhodné volit kvalitní zátěžový typ
 • posuvné dveře vedoucí do dalších místností ušetří drahocenné místo

Více článků a informace o předplatném či inzerci získáte na webu Vydavatelství IN publishing group s.r.o. www.inpg.cz.

Zdroj: chytre-bydleni.cz

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

MOJE bydlení

Blog moje bydlení

Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak zařídit domácí pracovnu?

Jak zařídit domácí pracovnu?

Vydáno: 25.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 5602x

Kdo může tvořit v poklidu svého domova, stojí často před rozhodnutím, kam svůj pracovní kout umístit tak, aby nikoho nerušil a zároveň nebyl nikým rušen. Jak co nejlépe zařídit a vybavit domácí pracovnu se dozvíte v našem článku.

Celý článek
Zabezpečení bytu a rodinného domu

Zabezpečení bytu a rodinného domu

Vydáno: 18.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 5302x

Braňte se všem nenechavcům, kteří si dělají zálusk na váš majetek! Zabezpečte svůj dům a byt tak, aby zloději neměli šanci a nepotkalo vás neštěstí v podobě vybílené domácnosti. Přečtěte si, jak podobným překvapením předcházet.

Celý článek
Luxus v podobě vlastní sauny? Proč ne...

Luxus v podobě vlastní sauny? Proč ne...

Vydáno: 12.09.2013 ▪ Autor: Jana Abelson TržilováMoje bydlení ▪ Přečteno: 4855x

Saunování je činnost zdraví velmi prospěšná a dnes už si jej může užívat každý, protože existují i sauny, které se vejdou do obýváku. Jak si vybrat tu správnou, abyste měli z pocení ten správný požitek, se dozvíte v našem článku.

Celý článek