PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Bytům v africkém stylu vévodí masivní nábytek z exotického dřeva

Vzpomínky na Afriku převedené do reálného světa bydlení. Milujete lehkost, vzdušnost a současně i luxus? Pro bydlení v africkém stylu se inspirujte přírodou a základem v nábytku z masivního tmavého dřeva. Vynechte umělé materiály.
Vydáno: 10.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 6303x

Ve vybavení mnoha současných interiérů se stále více projevuje vliv černého kontinentu. Chcete mít svůj byt také v africkém stylu? Pořiďte si nábytek v jednoduchém designu z masivního exotického dřeva. Zvolte mahagon, teak nebo ořech, které mají v tropech tmavou barvu. Proto vynechte  nábytek z měkkého světlého dřeva, do tohoto stylu se nehodí.

Tmavý nábytek z masivu, židle s koženým sedákem a zelené stěny; to je charakteristický africký styl bydlení
Tmavý nábytek z masivu, židle s koženým sedákem a zelené stěny; to je charakteristický africký styl bydlení


Zapomeňte na umělé materiály, protože africký styl pamatujte na přirozenost. Charakterizují jej zemité barvy, živé ovocné dekorace či doplňky se zvířecími vzory. Čalounění na sedačkách nechte vyniknout nejlépe v neutrálních bavlněných a lněných tkaninách. Krásná je tmavě hnědá kůže, která nádherně kontrastuje s bílou barvou zdí a nejrůznějšími doplňky.

K africkému stylu patří teakové dřevo, ratan nebo kůže

Africkou atmosféru skvěle vytvoříte prvky z teakového dřeva, ratanu nebo kůže. Teak i ratan jsou pro mnoho lidí synonymem nábytku do zahrady, ale výrobci jej používají i pro interiéry. Ratanové stoličky nebo lampy z kokosových vláken vypadají v pokojích neodolatelně. Proutěná křesílka a sedáky z kůže vás přímo vyzvou k pohodlnému posezení.

Pokrývky a potahy v ložnicích po africku nejsou vůbec barevně fádní, objevují se červená, hnědá, zelená i bílá
Pokrývky a potahy v ložnicích po africku nejsou vůbec barevně fádní, objevují se červená, hnědá, zelená i bílá


Barevně vystihnete africký styl především zemitě hnědou v kombinacích například s výraznějšími odstíny a vínovou, bílou nebo zelenou či oranžovou. Nebojte se pestrých barev, Afrika je jich se svou bohatou tropickou flórou plná. Vděčné jsou vyčiněné kůže, které použijete na podlaze jako koberec nebo předložku. Nezapomeňte na zvířecí motivy, nejčastěji na polštářích, povlečeních nebo obrazech.

Tipy na africký styl bydlení najdete i v galerii na síti Pinterest.

Zdi vymalujte teplými, tlumenými odstíny okru, krémové, pískové nebo kávové. Dbejte na sladění kontaktních stěn a současně přirozenou harmonii. Do afrického interiéru nepatří závěsy ani těžké textilie. Pokud si přejete dekoraci oken, tak bílou jednoduchou, imitující moskytiéru. Skvěle na okně vypadají lištové dřevěné žaluzie ve tmavém odstínu.

Se speciálními malbami vytvoříte na stěnách žádoucí patinu

Dojem afrického stylu umocní středně hrubé elastické omítky a nátěry s plnivy. Speciální malby vám také umožní vytvořit na stěnách patinu. Úpravu raději použijte jenom na části stěn a svůj záměr podpořte některým výrazným doplňkem. Myslete na to, že pro interiér v africkém stylu je právě kontrast různých materiálů, struktur a vzorů charakteristický.

Chcete-li mít interiér doladěný do detailů afrického stylu, pořiďte si nejrůznější doplňky z tepaného kovu
Chcete-li mít interiér doladěný do detailů afrického stylu, pořiďte si nejrůznější doplňky z tepaného kovu


Pro afro styl je také typická ideální masivní dřevěná, ale i kamenná nebo keramická podlaha. Na tyto materiály se orientujte i v případě, že byste chtěli změnit byt z gruntu a to včetně podlahy. Pro její částečné pokrytí využijte koberce s motivy například zebří kůže, vypadají velice efektně.

Africký styl charakterizují:

•    Zemité barvy s převahou hnědé, pískové, sytý okr
•    Přírodní materiály, masivní dřevo, teak, ratan
•    Kožešiny, kůže, koberce, zvířecí motivy
•    Stoličky s masivními nožkami, sedáky potažené kůží
•    Mapy, dřevěné sošky, vyřezávané masky

Pokud chcete, přidržte se moderního interiéru a v bytě ponechejte jen africké stopy. Zajímavé ruční dřevořezby, keramika nebo textilní malby či batika vytvoří tu správnou atmosféru. Stejně tak oživíte byt kůží, rozprostřenou na zem nebo zavěšenou na zeď. Vše doplňte stolem s tmavou deskou z ručně dlabaného plastického dřeva. Moc hezky vypadá pergamen coby stínítko lampy.

Hnědé kožené křeslo spolu s podlahou ve stejné barvě dokonale kontrastuje se světlými stěnami a vše korunuje nezbytný krb
Hnědé kožené křeslo spolu s podlahou ve stejné barvě dokonale kontrastuje se světlými stěnami a vše korunuje nezbytný krb


S množstvím nábytku to nijak nepřehánějte, kvalita tu určitě má přednost před kvantitou. Celkový dojem ze zařízeného bytu má zůstat vzdušný. Vybírejte vždy s citem a rozvahou. Hranice mezi dekorací á la černý kontinent a kýčem je velmi tenká.

Nezapomeňte na květiny, zelená se s afro stylem krásně snoubí

Nejjednodušším způsobem přenesete exotiku do bytu s květinami, které v kombinaci se dřevem v interiéru vypadají kouzelně. Vyberte si třeba palmy, kávovníky nebo nádherné orchideje. Pěkně vypadá i dracéna. Klasické květináče nebo keramické vázy nahraďte nádobami z tykví nebo dřeva, případně i se zvířecími motivy.

Ozdobná nástěnná dekorace jen podtrhne celkový dojem z bytu, zařízeného pečlivě v afro stylu
Ozdobná nástěnná dekorace jen podtrhne celkový dojem z bytu, zařízeného pečlivě v afro stylu


Co by to bylo za africký interiér bez vhodných stylových doplňků? Byt vám výborně osvěží třeba cestovatelské nezbytnosti, jako staré kompasy, dalekohledy nebo lampy. Uplatníte i korkovou tropickou přilbu nebo starožitný kufr, který změníte v příruční stolek. Na stěny rozvěste masky válečníků, grafiky či fotografie. Nezapomeňte ani na svícny se svíčkami, které dotvoří krásnou atmosféru.

Na stěny rozvěste válečnické masky či grafiku a nezapomeňte na svíčky

Africký styl přitahuje zájemce svou zemitostí a jistou drsností. Při zařizování bytu v jeho duchu se vyhněte novinkám a módním věcem. Využívejte přírodních materiálů, stavte na ruční práci a starém umění i řemeslech. Dřevo, kůže, tepaný kov i pestré přírodní textilie by u vás neměly chybět, stejně jako dobové mapy nebo zavěšené trofeje.

Bydlíte také v africkém stylu nebo se teprve chystáte na radikální změnu interiéru v tomto směru? Napište nám do komentáře pod článkem, odkud čerpáte inspiraci!

Použité fotografie:
1 – flowcomm CC BY 2.0
2 – Jyri Engestrom CC BY 2.0
3 – A. Davey CC BY 2.0
4 – Boa-Franc CC BY 2.0
5 – Abi Skipp CC BY 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Vánoční svátky v cizině se liší zvyky i jídlem. Ochutnejte lahůdky ze světa a Evropy

Vánoční svátky v cizině se liší zvyky i jídlem. Ochutnejte lahůdky ze světa a Evropy

Vydáno: 16.12.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 3409x

Dodržujete o Vánocích léta stejný jídelníček? Inspirujte se v evropských zemích i za mořem a zkuste připravit některé z tradičních zahraničních vánočních jídel. Překvapí vás svou chutí a skvěle tím obohatíte svou sváteční tabuli.

Celý článek
Japonský styl vám pomůže najít klidný úkryt před bláznivým světem

Japonský styl vám pomůže najít klidný úkryt před bláznivým světem

Vydáno: 19.09.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 6863x

Interiér v japonském stylu vás okouzlí. Bydlení v něm není otázkou aktuální módy, ale obrazem harmonie a praktického života. Vsaďte na přírodní materiály a jejich kombinace, nebojte se barev ani květin. Buďte hraví, vyplatí se to.

Celý článek
Máte rádi blízkost přírody? Bydlete v útulném anglickém stylu

Máte rádi blízkost přírody? Bydlete v útulném anglickém stylu

Vydáno: 11.09.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 6723x

Oslovil vás anglický styl bydlení a módní minimalismus se vám zdá příliš chladný? Vykouzlete si doma útulný ostrovní interiér. Použijte zejména masivní dřevo, kvalitní materiály a promyšlené doplňky. Získáte jedinečnou atmosféru.

Celý článek