PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jako císařovna a císař. Ve Vídni můžete spát v panovnické posteli!

Chtěli byste žít jako císařovna Sisi a její choť František Josef I.? Žádný problém! Stačí si zarezervovat pobyt v honosném apartmá ve vídeňském zámku Schönbrunn. Co tam najdete a na kolik vás noc v panovnickém letním sídle přijde?
Vydáno: 02.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3247x

S nabídkou originálního ubytování přichází rakouská společnost Austria Trend Parkhotel. Ve východním křídle zámku nechala zrekonstruovat apartmá, které ve druhé polovině 19. století obývala císařská rodina při svých letních pobytech v Schönbrunnu, a teď ho nabízí jako hotelový pokoj. Od konce letošního dubna si tak každý může na vlastní kůži vyzkoušet luxus panovnického života. Pokud na to tedy má.

Zlato, ušlechtilé dřevo, drahé látky

Kdo z vás už spal v takové posteli?, Foto: Austria Trend Hotels /Jürg Christandl
Kdo z vás už spal v takové posteli?
Foto: Austria Trend Hotels /Jürg Christandl
Přestavba okázalého apartmá přišla na 400 tisíc euro a probíhala pod bedlivým dohledem památkářů. Původní interiér včetně nábytku a doplňků zůstal zachovaný, ale nyní nabízí také veškeré pohodlí moderních technologií. 

Byt má dvě ložnice, rozlehlý obývací pokoj, kuchyňský kout, salón, dvě koupelny a celkovou rozlohu 167 čtverečných metrů. Ubytovat se zde mohou čtyři osoby a kromě jiného budou mít z oken dechberoucí výhled na zámecký park s Neptunovou kašnou a kolonádovou stavbou Gloriette.

Uvnitř převládají černé a bílé barvy, doplněné bohatým zlatým zdobením, vzácnými exotickými dřevinami a červeným damaškem, typickým znakem habsburských sídel. Za pozornost rozhodně stojí také překrásné štuky na stěnách, třpytivé lustry nebo vzory rybích kostí na dřevěných podlahách.

Romantická a přitom moderní koupelna, Foto: Austria Trend Hotels /Sebastian Reich
Romantická a přitom moderní koupelna
Foto: Austria Trend Hotels /Sebastian Reich
„Bylo důležité zachovat císařskou atmosféru zámku Schönbrunn, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, aniž by padla za oběť moderním prvkům,“ vysvětluje Birgit Reitbauer, vedoucí oddělení komunikace společnosti Verkehrsbüro Group, jejíž hlavní činností je péče o rakouský cestovní ruch.

V panovnické suitě najdeme samozřejmě také přepychový nábytek. Prostorné postele s nebesy, zdobně vyřezávané dřevo tučně polstrovaných židlí, rozměrná komfortní křesla a pohovky nebo stoly jako z pohádky, to vše dává návštěvníkovi alespoň na chvíli pocit, že se ocitl o několik staletí v čase zpět.

Je libo sluhu i s kočárem? Prosím!

Zájemci o nocleh v císařském apartmá si mohou vybrat z několika pobytových balíčků v různých cenových hladinách. Základní nabídka zahrnuje ubytování, snídani v blízkém Parkhotelu Schönbrunn a dopravu do zámku. Jedna osoba v tomto případě zaplatí za noc 699 euro (19 200 Kč).

Křesla a sedačky v obýváku nabízí to největší pohodlí., Foto: Austria Trend Hotels / Sebastian Reich
Křesla a sedačky v obýváku nabízí to největší pohodlí.
Foto: Austria Trend Hotels / Sebastian Reich
Podstatně hlouběji už budou muset sáhnout do kapsy novomanželé, kteří chtějí v luxusním prostředí prožít líbánky. Svatební noc se snídaní přímo v apartmá, jízda kočárem až k zámku, romantický dárek na uvítanou včetně šampaňského, lázeň a k dispozici limuzína k projížďkám po Vídni, to vše je oba vyjde na 2 700 euro (74 250 Kč).

Balíček nazvaný jako „Královský“ kromě noclehu se snídaní, kočáru, květinového přivítání se šampaňským a limuzíny obsahuje také soukromou prohlídku zámku a služby komorníka od 8 do 20 hodin. Zájemci o tuto verzi pobytu zaplatí za celé apartmá 3 900 euro za noc (107 250 Kč)

Nejdražší nabízenou variantou noclehu je Císařský paket. V tom hosté kromě už vyjmenovaných vymožeností mají ještě soukromého kuchaře, který jim uvaří večeři přímo v apartmá, komorníka na celých 24 hodin, VIP recepci a ještě k tomu dostanou poukaz na další pobyt v některém z vybraných vídeňských hotelů. Luxusní prostředí a exkluzivní služby ovšem stojí také luxusní peníze, za císařskou verzi pobytu dáte 4 900 euro za apartmá na jednu noc (135 000 Kč). 

Vybrali jste si některou z možností romantického zámeckého pobytu? Tak neváhejte a rezervujte si ji na office@austria-trend.at. První hotelové hosty přivítá zámek Schönbrunn 30. dubna a provozovatelé císařského bytu čekají velký zájem. Cílí hlavně na bohaté zájemce z Asie a zámoří.

Perla rakouské architektury

Zámek Schönbrunn, od roku 1996 člen prestižní společnosti památek pod ochranou UNESCO, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů našich jižních sousedů. Ročně jeho sály, komnaty a park navštíví bezmála 3 miliony lidí.  

Současné technologie najdeme i v kuchyni., Foto: Austria Trend Hotels / Sebastian Reich
Současné technologie najdeme i v kuchyni.
Foto: Austria Trend Hotels / Sebastian Reich
Stavba začala v roce 1696, kdy v těchto místech ještě rostl les, dokončená byla za 16 let. Z původní podoby habsburského letního sídla toho dnes však moc nezbylo, během staletí totiž prodělalo několik více či méně významných stavebních úprav. Rokokovou podobu Schönbrunnu pak sídlu dala císařovna Marie Terezie.

Žlutý zámek, který postupem času pohltila rozrůstající se Vídeň, si velmi oblíbila císařovna Alžběta Bavorská, známá jako Sisi, manželka Františka Josefa I. Při návštěvě Schönbrunnu si nyní mohou turisté prohlédnout předměty, které ona i její choť osobně používali.

Žádný návštěvník Schönbrunnu by také neměl vynechat prohlídku Palmenhausu (Palmového domu), obřího skleníku plného exotických rostlin z celého světa, a Wüstenhausu (Pouštního domu), kde jsou zase k vidění kaktusy a sukulenty z různých končin planety.

Líbilo by se vám bydlet jako císařský pár? Zažili jste někdy něco podobného? Napište nám!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Vánoční svátky v cizině se liší zvyky i jídlem. Ochutnejte lahůdky ze světa a Evropy

Vánoční svátky v cizině se liší zvyky i jídlem. Ochutnejte lahůdky ze světa a Evropy

Vydáno: 16.12.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 3403x

Dodržujete o Vánocích léta stejný jídelníček? Inspirujte se v evropských zemích i za mořem a zkuste připravit některé z tradičních zahraničních vánočních jídel. Překvapí vás svou chutí a skvěle tím obohatíte svou sváteční tabuli.

Celý článek
Bytům v africkém stylu vévodí masivní nábytek z exotického dřeva

Bytům v africkém stylu vévodí masivní nábytek z exotického dřeva

Vydáno: 10.10.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 6294x

Vzpomínky na Afriku převedené do reálného světa bydlení. Milujete lehkost, vzdušnost a současně i luxus? Pro bydlení v africkém stylu se inspirujte přírodou a základem v nábytku z masivního tmavého dřeva. Vynechte umělé materiály.

Celý článek
Japonský styl vám pomůže najít klidný úkryt před bláznivým světem

Japonský styl vám pomůže najít klidný úkryt před bláznivým světem

Vydáno: 19.09.2014 ▪ Autor: Jiří MacíkCo nového u sousedů ▪ Přečteno: 6854x

Interiér v japonském stylu vás okouzlí. Bydlení v něm není otázkou aktuální módy, ale obrazem harmonie a praktického života. Vsaďte na přírodní materiály a jejich kombinace, nebojte se barev ani květin. Buďte hraví, vyplatí se to.

Celý článek