PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Král zvířecí říše se o panovnický trůn nenechal nikým připravit!

A je dobojováno! Vítězem ankety o nejoblíbenější zvíře z našich ZOO se stal lev ze zahrady ve Zlíně - Lešné. Čeká ho pořádná porce pamlsků, stejně jako slony ze Dvora Králové a kosmany z Brna, kteří obsadili druhé a třetí místo.
Vydáno: 03.03.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3630x

Hlasování o zvíře, které se díky finančnímu příspěvku společnosti Exiteria s.r.o. může těšit na pestřejší stravu, bylo napínavé až do samotného závěru. Král zvířat nakonec před ostatními udržel svůj trůn a se ziskem 6 215 hlasů anketu ovládl. 

Na lva nekoukáte přes klec

Lvi - největší kočkovité šelmy. Foto: ZOO Zlín - Lešná
Lvi - největší kočkovité šelmy. Foto: ZOO Zlín - Lešná
Lví výběh v ZOO Zlín – Lešná se od jiných zahrad liší tím, že zvířata nejsou zavřená v kleci a od návštěvníků je nedělí žádné mříže ani skla. Mezi lidmi a šelmami je pouze soustava vodních příkopů. „Přírodní ráz celé expozice doplňují umělé skály, dokonale maskující vnitřní ubikaci a ohradní zeď, a malý potůček s kaskádou vodopádů,“ popisuje Romana Bujáčková z marketingového oddělení zoologické zahrady. 

Kolem království lvího samce Trezora se chodí po dřevěné lávce, která dál vede k výběhu afrických antilop. „Umístění lvů hned v těšné blízkosti bylo zcela záměrné. Vzájemný optický a pachový kontakt znamená pro obě skupiny zvířat výrazné zpestření denního programu,“ říká pracovnice zahrady.

Lvi se ve svém přirozeném prostředí vyskytují v jižní Africe a v Indii. Samec může v dospělosti vážit až čtvrt tuny a mít tělo dlouhé 2,5 metrů. V zajetí se majestátní šelmy dožívají až 30 let. 

Nikdo nemá větší uši

Sloni ve výběhu. Foto: ZOO Dvůr Králové
Sloni ve výběhu. Foto: ZOO Dvůr Králové
Na druhé příčce se v naší anketě umístil slon africký ze ZOO ve Dvoře Králové. Získal od vás celkem 5 607 hlasů. V královédvorské zahradě chovají slony v pavilonu nazvaném Africká savana, který věrně napodobuje přirozené životní prostředí zvířat. Společně se slony expozici obývají i damani skalní, dávní pokrevní příbuzní slonů.

Slon africký může měřit až tři metry a vážit šest tun. Ze všech zvířat na světě má největší uši. Kromě živých jedinců si návštěvníci pavilonu mohou pro porovnání prohlédnout i reálný model mamuta srstnatého a také výstavku nelegálních výrobků ze slonoviny a kůže živočichů, ohrožených vyhynutím.

Kosman – malý ale šikovný

Kosman zakrslý a jeho drápky. Foto: ZOO Brno
Kosman zakrslý a jeho drápky. Foto: ZOO Brno
Jako poslední se na příspěvek na stravu mohou těšit kosmani zakrslí ze ZOO Brno. Přesto, že zdaleka nedosahuje takových rozměrů jako lev, natož jako slon, dostali v anketě 5 265 hlasů. Je to vůbec nejmenší druh opice na světě, pocházející z tropických pralesů jižní Ameriky. 

Dospělí jedinci kosmana váží pouze kolem 120 gramů, čerstvě narozené mládě pak jenom 15 gramů. Tyto opičky mají podobně jako ostatní primáti o kus delší ocas než celé tělo a k udržení na stromech jim pomáhají také drápky na prstech.

Na dalších příčkách naší ankety se umístili mravenečník čtyřprstý, panda červená, fríský kůň, lenochod dvouprstý, žirafa Rottschildova a lemur kata, ostatní zvířecí účastníci pak už neobdrželi ani stovku vašich hlasů.

Jak jste spokojení s výsledkem hlasování? Napište nám o tom do komentářů pod článkem!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Ostatní hlasování

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Vydáno: 30.05.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1697x

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Hlasovat
Pravidla a podmínky soutěže - MOBITEX 2016

Pravidla a podmínky soutěže - MOBITEX 2016

Vydáno: 05.04.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1562x

Přijďte ve dnech 20. - 23. 4. 2016 na Mezinároní veletrh nábytku MOBITEX na brněnském výstavišti a vyhrajte slevovou poukázku na nábytek v eshopu MT nábytek.

Hlasovat
Pravidla a podmínky soutěže - Olympia

Pravidla a podmínky soutěže - Olympia

Vydáno: 19.02.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1524x

Vyhrajte dárkový poukaz na nábytek z našeho eshopu. Přijďte 27. nebo 28. února 2016 do Olympie v Brně a zkuste štěstí v našich soutěžích.

Hlasovat