PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Budeme krmit zvířátko v ZOO, které to bude, záleží jen na vás!

Od ledna příštího roku podpoříme chov některého z živočichů, žijících v jedné z našich zoologických zahrad. Protože adeptů na krmení máme hned několik, rozhodli jsme se, že zvířátko si vyberete vy sami, čtenáři blogu "Můj Byt".
Vydáno: 17.12.2013 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 57148x

Dvě zahrady v Čechách, dvě na Moravě

Volit můžete mezi čtyřmi zahradami, a to v Praze, Brně, Dvoře Králové a Lešné. V každé z nich o váš hlas usiluje hned několik zvířecích obyvatel, mezi jinými třeba surikata, slon, lev nebo lachtan (jejich podrobný seznam a hlasování najdete níže).

Vámi vybrané zvíře se pak od nás může těšit na pravidelný přísun finančních prostředků, které zabezpečí jeho kvalitnější život v zoologické zahradě. Seznamte se s živočichy, kteří čekají na adopci, a tomu, co vás nejvíc zaujal, pošlete svůj hlas!

Hlasování probíhá do konce února 2014!

Vybírat můžete z těchto ZOO a zvířat:

Zoologická zahrada hlavního města Prahy:

Akuči zelený Akuči zelený
Jihoamerický hlodavec, obývající tropické lesy, travnaté říční břehy a zarostlé svahy hor jihozápadně od pohoří And. Je velmi plachý a před nebezpečím raději rychle utíká. V ZOO žije v pavilonu velkých kočkovitých šelem.

Pekari páskovaný Pekari páskovaný
Menší sudokopytník, který žije na území od jihu USA až po severní Argentinu. Líbí se mu v pouštích, travnatých oblastech a tropických lesech, v pražské ZOO ho najdeme v horní části zahrady.

Panda červená Panda červená
Pochází z horských bambusových lesů jižní Asie a zdržuje se v nadmořské výšce 2 000 až 4 000 metrů nad mořem. Pandy červené patří k ohroženým druhům, v ZOO jsou umístěné ve výběhu u hlavního vchodu.

Lachtan jihoafrický Lachtan jihoafrický
Ploutvonohá vodní šelma původem z jihozápadní a jižní Afriky. V době páření se celé kolonie stahují na kamenitá pobřeží a jakmile mláďata umí plavat, vracejí se všichni zpět do moře. Pražští lachtani žijí v nové expozici v jižní části zahrady.

Klokan rudý Klokan rudý
Jediný zástupce protinožců v naší anketě obývá kromě pobřežních oblastí prakticky celou Austrálii. Žije tam převážně v suché otevřené krajině mezi křovinami. U nás je najdeme v nově upraveném výběhu ve střední části pražské ZOO.

 

Zoologická zahrada města Brna:

Kosman zakrslý Kosman zakrslý
Opravdu zajímavým druhem primátů v anketě je kosman zakrslý. Nejmenší opička světa, která má delší ocas, než samotné tělo, váží v dospělosti pouhých 120 gramů. Pochází z tropických lesů Brazílie, Ekvádoru a Peru. 


Surikata Surikata
Surikaty jsou u lidí oblíbené pro svoje legrační vzezření a pohyby, ale stále jsou to nelítostné šelmy, žijící v přírodě v koloniích o několika desítkách jedinců. V polopouštích a suchých stepích jižní Afriky vytvářejí podzemní systém nor, který může mít rozlohu i několika stovek čtverečných kilometrů.

Lama vikuňa Lama vikuňa
Sudokopytník obývající vysoké Andy jižního Peru a Bolívie a severní oblasti Argentiny a Chile. Žije ve stádech harémového typu, kde má jeden dospělý samec na starosti pět až deset samic. Rouno lamy vikuňa je považované za nejkvalitnější na světě.

Pštros dvouprstý Pštros dvouprstý
Pštros dvouprstý se prohání po savanách, polopouštích a pouštích východní a jižní Afriky. Může dorůst výšky až 2,75 metrů a je schopný běžet rychlostí 70 kilometrů v hodině. V Brně najdeme poddruh pštrosa dvouprstého - pštrosa severoafrického, v přírodě ohroženého vyhubením.

Freeský kůň Fríský kůň
Fríský kůň je jedním z nejstarších evropských koňských plemen, typický svou černou barvou. Původně byl využívaný hlavně k práci, později si jej oblíbili rytíři a dnes se využívá především na drezúru a k zapřahání do kočárů. V první polovině 20. století málem vymřel, zachránili jej Holanďané.

 

ZOO Dvůr Králové

Plameňák růžový Plameňák růžový
Nápadně zbarvení velcí ptáci obývají v početných koloniích teplé oblasti Afriky, Asie a jižní Evropy. Málokdo ví, že tento opeřenec mí menší mozek než oko, což mu ale vůbec nebrání ve filtrování vody přes zobák, v němž zachycuje rostlinný i živočišný plankton ke své obživě.

Tur domácí - watusi Tur domácí – watusi
Býložravec, který dorůstá hmotnosti až 700 kilogramů, původně žil v rozsáhlých oblastech východní a jižní Afriky. Choval jej kmen Tutsi ve Rwandě a podle něj také dostal své jméno. Rohy některých samců mohou mít délku i dva metry.

Sitatunga západoafrická Sitatunga západoafrická
Sitatunga je velká antilopa, jejímž domovem jsou převážně bažinatá území Střední Afriky. Po celém těle má bílé pruhy a na tvářích bílé skvrny. Samce zdobí na hlavě mohutné zakroucené rohy, dorůstající až do jednoho metru.


Ara ararauna Ara ararauna
Ararauna je velký pestře zbarvený papoušek, vyskytující se v tropických lesích na rozsáhlém území jihoamerického kontinentu. Ptáci s výrazně žlutou přední a modrou zadní částí těla se dožívají až 50 let a samci se samicemi tvoří nerozlučné páry na celý život.Slon africký Slon africký
Největšího suchozemského savce najdeme roztroušeného prakticky po celé jižní polovině Afriky. Samci mohou vážit i sedm tun a být vysocí čtyři metry. Přes svoji mohutnost umí běžet rychlostí až 40 kilometrů v hodině a dožívají se klidně i 90 let.

 

ZOO Zlín – Lešná

Lev Lev
Jedna z největších kočkovitých šelem se vyskytuje v Africe jižně od Sahary a v rezervaci Gir Forest v Indii. Ve volné přírodě žijí lvi v odlehlých oblastech národních parků a rezervací, v zajetí se mohou dožít až 30 let věku. ZOO Lešná chová od roku 1995 samce Trezora.

Žirafa Rotschildova Žirafa Rothschildova
Žirafy jsou nejvyššími suchozemskými savci a vyznačující se především svým dlouhým krkem, uzpůsobeným ke spásání potravy. Jejich domovem je Keňa a Uganda, kde obývají buše a stromové savany. Zajímavostí je, že dospělé žirafy spí pouhých 20 minut denně. V Lešné najdeme jednoho samce, jednu samičku a tříletého samečka, který se zde narodil.

Lemur kata Lemur kata
Čistotné poloopice připomínající stavbou těla kočkovité šelmy, to jsou lemuři kata. ZOO v Lešné chová v současné době pět dospělých jedinců a šest mláďat. Zajímavé zvíře pochází z jižního a jihozápadního Madagaskaru a jeho existenci ohrožuje především odlesňování a intenzivní lov.


Lenochod dvouprstý Lenochod dvouprstý
Tento jihoamerický savec tráví celý život vzhůru nohama v korunách tropických pralesů ve spleti lián, na zem se spouští jen ve výjimečných případech. Lenochodi patří k živočichům nejvíce ohroženým ztrátou svého přirozeného životního prostředí. V Lešné chovají dvě samice a jednoho samce, kterého se zde podařilo jako zatím jediného odchovat v roce 2005.

Mravenečník čtyřprstý Mravenečník čtyřprstý
Nezaměnitelné zvíře s typickým dlouhým nosem žije v jižní Americe v nadmořských výškách až 2 000 metrů. Živí se především hmyzem a ve volné přírodě s oblibou vybírá hnízda divokých včel a pojídá jejich med, vosk i plody. ZOO Lešná se chlubí párem mravenečníků čtyřprstých, které je možné pozorovat v pavilonu primátů.

 

Zalíbilo se vám některé z představených zvířat? Dejte mu svůj hlas a těšte se, že vyhraje a polepší si!

Lev (25.2%)
6215
Slon africký (22.73%)
5607
Kosman zakrslý (21.34%)
5265
Mravenečník čtyřprstý (17.63%)
4350
Panda červená (3.72%)
917
Fríský kůň (2.81%)
692
Lenochod dvouprstý (2.31%)
569
Žirafa Rothschildova (1.63%)
402
Lemur kata (0.66%)
162
Ara ararauna (0.32%)
78
Surikata (0.29%)
72
Lachtan jihoafrický (0.2%)
50
Klokan rudý (0.15%)
37
Akuči zelený (0.15%)
36
Pekari páskovaný (0.15%)
36
Lama vikuňa (0.15%)
36
Pštros dvouprstý (0.15%)
36
Plameňák růžový (0.15%)
36
Sitatunga západoafrická (0.15%)
36
Tur domácí – watusi (0.14%)
35

Celkový počet hlasů

24667

V anketě můžete hlasovat pouze jednou denně Děkujeme za váš názor.

UPOZORNĚNÍ: Regulérnost ankety je průběžně kontrolována automatem. Neregulérní hlasy* mohou být z ankety bez jakéhokoli upozornění odstraněny.

* Neregulerními hlasy se rozumí především hlasy ze zahraničních IP adres (hlasovat lze pouze z Česka a Slovenska) nebo hlasy udělené jednou osobou pomocí technických triků, které toto umožní (změna IP adresy aj.).

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

MT-nábytek.cz

MT-nábytek.cz na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Ostatní hlasování

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Vydáno: 30.05.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1692x

Soutěž o bytové dekorace. Doplňte větu, přidejte fotku a vyhrajte!

Hlasovat
Pravidla a podmínky soutěže - MOBITEX 2016

Pravidla a podmínky soutěže - MOBITEX 2016

Vydáno: 05.04.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1548x

Přijďte ve dnech 20. - 23. 4. 2016 na Mezinároní veletrh nábytku MOBITEX na brněnském výstavišti a vyhrajte slevovou poukázku na nábytek v eshopu MT nábytek.

Hlasovat
Pravidla a podmínky soutěže - Olympia

Pravidla a podmínky soutěže - Olympia

Vydáno: 19.02.2016 ▪ Autor: Niki PavlíkováSoutěže ▪ Přečteno: 1510x

Vyhrajte dárkový poukaz na nábytek z našeho eshopu. Přijďte 27. nebo 28. února 2016 do Olympie v Brně a zkuste štěstí v našich soutěžích.

Hlasovat