Praktičnost a krása nerezu v kuchyni

Není to tak dlouho, kdy se nádobí umývalo ve škopku a místo saponátu se používal popel. Mytí nádobí naštěstí prošlo opravdu velkou změnou. Základem každé kuchyně je dnes dřez s baterií, ale stále častějšími doplňky jsou drtiče odpadků, dávkovače saponátu a myčky na nádobí. Výrobci nabízejí obrovské množství dřezů různých tvarů a velikostí. Jak vybrat ten správný se dozvíte pod produkty!

Pecka z výprodeje
Posledních 6 kusů!
0
1 000
Položek na stránce:
Do této kategorie jsme zatím nezařadili žádný nábytek. Pracujeme na jejím doplnění, abyste měli výběr ještě pestřejší.

Jak si vybrat ten, který nám bude nejvíce vyhovovat?

Velikost i tvar se odvíjí od toho, k čemu se dřez nejvíce používá. Pokud je součástí kuchyně myčka, v dřezu se bude nejvíce omývat ovoce a zelenina, umývat sklenice či porcelán, které není vhodné umývat v myčce. V tom případě bude stačit menší dřez i malá odkapávací plocha.

Velký dřez tak může zbytečně ubírat pracovní plochu a plochu pro kuchyňské pomocníky jako jsou varná konvice, toustovač nebo třeba kazeta s čaji. Pokud myčka není součástí kuchyně, dřez musí být dostatečně velký k umývání hrnců i pekáčů. Větší samozřejmě musí být i odkapávací plocha. Výška a hloubka dřezu je také důležitým kritériem. Už pouhý náklon 15% nad dřezem může způsobovat bolesti zad. Dřezy jsou většinou hluboké 14 cm, ale výjimkou nejsou ani dřezy hluboké 19 cm, což může mít vliv na pohodlí při práci u dřezu. Ideální výška dřezu se pozná relativně snadno. Dlaněmi by jste měli dosáhnout na dno dřezu aniž by jste se museli předklánět.

Dřezy se nejčastěji vyrábí z nerezu, granitu, umělého kamene, keramiky, žuly nebo křemene. Nerez je oblíbený kvůli několika silným vlastnostem. Například se snadno čistí, na hladkém povrchu se nedrží žádné nečistoty. Vyrábí se v matném i vysokém lesku, přičemž na matném lesku nejsou viditelné žádné otisky, proto není nutné jej leštit. Je odolný proti korozi a vysokým teplotám (je ovšem nutné pamatovat na případný umělohmotný sifon, který se teplem může zdeformovat). Navíc nerez ladí ke všem kuchyňským linkám i pracovním deskám.

VÍCE
13 497
Vy + 13 497 dnešních zákazníků míříte k lepšímu bydlení.
9 464
Čeká na vás 9 464 modelů nábytku.
239
Za poslední měsíc jsme zařadili 239 novinek.
958 971
Máme pro vás nábytek v 958 971 variantách rozměrů, materiálů a barev.
Já si z MT Nábytku objednala celou ložnici a musím jen chválit. Malé součástky krásně přehledně zabalené, velké desky pečlivě, ať se nepoškodí či nepoškrábou. S kvalitou jsem spokojená a design na jedničku. Vše přišlo včas a tak jak má, a dokonce krom té 2,15 x 2,48 metrové skříně, jsem všechno zvládla složit sama. Takže suma sumárum, na 110% doporučují :))

Nikol Ch.
Břeclav