PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.

Kuchyňská pracovní deska - místo pro vaření i přípravu jídla

Odkládání nádobí, válení těsta, pokládání horkých hrnců, vykosťování masa, strouhání zeleniny, zdobení dortů... Kuchyňská linka toho musí zvládnout hodně. Opravdu ji nijak nešetříme, občas na ni položíme rozpálenou pánev, poškrábeme nožem nebo polijeme sirupem. Vybrat takovou pracovní desku, která by to vše přežila a ještě k tomu esteticky ladila ke kuchyňské lince, může být někdy nelehkým úkolem.

0
1 000
Položek na stránce:
Do této kategorie jsme zatím nezařadili žádný nábytek. Pracujeme na jejím doplnění, abyste měli výběr ještě pestřejší.

V zásadě by pracovní deska měla splňovat naše požadavky v těchto oblastech:

  • odolnost proti pořezání, poškrábání, horkým povrchům, vodě;
  • snadná údržba;
  • pořizovací cena v souladu s kvalitou pracovní desky;
  • estetická stránka;
  • dlouhá životnost.

Kuchyňské pracovní desky se vyrábějí z různých materiálů. Každá má své charakteristické vlastnosti, svá pro i proti.

  • Kamenné desky jsou většinou neporézní, takže do nich nepronikají nečistoty a lehce se udržují. Jsou odolné proti poškrábání a horkým povrchům. Mezi nevýhody patří hlavně vysoká pořizovací cena a studený povrch.
  • Dřevěné desky jsou příjemné na dotyk, dodávají kuchyni příjemnou domácí atmosféru, ale jsou velmi náchylné k poškrábání, zabarvení a spálení. Cena dřevěných desek je také vysoká. Doporučují se spíše na odkládací plochu.
  • Pracovní deska z obkládaček – kachliček – je praktická hlavně co se hygieny týče. Povrch není pórovitý, takže nečistoty se nezažírají do desky. Nevadí jim také horké povrchy. Bohužel jsou kachličky křehké a mohou popraskat.
  • Zejména v profesionálních kuchyních najdeme pracovní desky z nerezové oceli. Povrch je neporézní, lehce udržovatelný. Pro profesionální kuchyně ideální. Ale nerezová deska v domácnosti má své nevýhody. Na dotyk je studená, otisky rukou a zaschlá voda je okamžitě vidět a navíc práce na takové desce je dost hlučná.
  • Pracovní desky z laminátu jsou snad v českých domácnostech nejpoužívanější. Nabízejí širokou barevnou variabilitu, mohou být jednobarevné i se strukturou, některé jsou na pohled nerozeznatelné od kamenného povrchu. Je relativně teplovzdorná, skvěle chrání před vodou a snadno se udržuje. Bohužel škrábance jsou nevratným poškozením, proto je nutné ji po pár letech nešetrného zacházení vyměnit. Pokud jste ovšem alespoň trochu opatrní, vydrží déle.
VÍCE
9 464
Čeká na vás 9 464 modelů nábytku.
275
Za poslední měsíc jsme zařadili 275 novinek.
958 971
Máme pro vás nábytek v 958 971 variantách rozměrů, materiálů a barev.
Ráda bych opět zmínila velmi kladnou zkušenost s mt-nábytek :-). Objednali jsme nábytek do pokojíčku (na dobírku). Přišel dříve než měl a je naprosto dokonalý. Ještě hezčí, než na obrázku. Jsme nadšení, objednávali jsme po druhé a určitě ne naposledy. :-).

Jana Š.
Praha