Kuchyňská pracovní deska - místo pro vaření i přípravu jídla

Odkládání nádobí, válení těsta, pokládání horkých hrnců, vykosťování masa, strouhání zeleniny, zdobení dortů... Kuchyňská linka toho musí zvládnout hodně. Opravdu ji nijak nešetříme, občas na ni položíme rozpálenou pánev, poškrábeme nožem nebo polijeme sirupem. Vybrat takovou pracovní desku, která by to vše přežila a ještě k tomu esteticky ladila ke kuchyňské lince, může být někdy nelehkým úkolem.

Dnes nebo nikdy
Do konce zbývá jen
0
1 000
Položek na stránce:
Do této kategorie jsme zatím nezařadili žádný nábytek. Pracujeme na jejím doplnění, abyste měli výběr ještě pestřejší.

V zásadě by pracovní deska měla splňovat naše požadavky v těchto oblastech:

  • odolnost proti pořezání, poškrábání, horkým povrchům, vodě;
  • snadná údržba;
  • pořizovací cena v souladu s kvalitou pracovní desky;
  • estetická stránka;
  • dlouhá životnost.

Kuchyňské pracovní desky se vyrábějí z různých materiálů. Každá má své charakteristické vlastnosti, svá pro i proti.

  • Kamenné desky jsou většinou neporézní, takže do nich nepronikají nečistoty a lehce se udržují. Jsou odolné proti poškrábání a horkým povrchům. Mezi nevýhody patří hlavně vysoká pořizovací cena a studený povrch.
  • Dřevěné desky jsou příjemné na dotyk, dodávají kuchyni příjemnou domácí atmosféru, ale jsou velmi náchylné k poškrábání, zabarvení a spálení. Cena dřevěných desek je také vysoká. Doporučují se spíše na odkládací plochu.
  • Pracovní deska z obkládaček – kachliček – je praktická hlavně co se hygieny týče. Povrch není pórovitý, takže nečistoty se nezažírají do desky. Nevadí jim také horké povrchy. Bohužel jsou kachličky křehké a mohou popraskat.
  • Zejména v profesionálních kuchyních najdeme pracovní desky z nerezové oceli. Povrch je neporézní, lehce udržovatelný. Pro profesionální kuchyně ideální. Ale nerezová deska v domácnosti má své nevýhody. Na dotyk je studená, otisky rukou a zaschlá voda je okamžitě vidět a navíc práce na takové desce je dost hlučná.
  • Pracovní desky z laminátu jsou snad v českých domácnostech nejpoužívanější. Nabízejí širokou barevnou variabilitu, mohou být jednobarevné i se strukturou, některé jsou na pohled nerozeznatelné od kamenného povrchu. Je relativně teplovzdorná, skvěle chrání před vodou a snadno se udržuje. Bohužel škrábance jsou nevratným poškozením, proto je nutné ji po pár letech nešetrného zacházení vyměnit. Pokud jste ovšem alespoň trochu opatrní, vydrží déle.
VÍCE
8 779
Vy + 8 779 dnešních zákazníků míříte k lepšímu bydlení.
9 475
Čeká na vás 9 475 modelů nábytku.
426
Za poslední měsíc jsme zařadili 426 novinek.
958 945
Máme pro vás nábytek v 958 945 variantách rozměrů, materiálů a barev.
Já si z MT Nábytku objednala celou ložnici a musím jen chválit. Malé součástky krásně přehledně zabalené, velké desky pečlivě, ať se nepoškodí či nepoškrábou. S kvalitou jsem spokojená a design na jedničku. Vše přišlo včas a tak jak má, a dokonce krom té 2,15 x 2,48 metrové skříně, jsem všechno zvládla složit sama. Takže suma sumárum, na 110% doporučují :))

Nikol Ch.
Břeclav

I přes mírné obavy, jsem max. spokojená s objednaným nábytkem i s jeho dopravou. doporučuji..

Elis T.
Jihlava